هدایت به بالای صفحه

جمعه, 03 دسامبر 2021


 EN   FR    PR

به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 18078 | بازدید امروز : 57910 | کل بازدید : 21689479 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
صفحه اصلی > عمومی > آزمون تافل - آزمون آیلتس 

سلام  دوستای خوبه خودم  . تو این پست چند تا کشور که میتونید برید امتحان ielts بدید رو میخوام بهتون بگم . حتما پست رو کامل بخونید مطمئنم پشیمون نمیشید.   بازم بگید :  امیرعلی چی کنیم  ... خوب صبر کنید الان میگم  :::::

 

 

اینم قوانین کلی واسه گرفتن ielt و toefl

آزمون تافل  - TOEFL Test

تافل مخفف چیست؟

Test of English as a Foreign Language  =TOfEL

تافل پیش نیاز ورود دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل در کالجها و دانشگاه های آمریکا و بعضی از مراکز آموزشی در انگلستان هستند میباشد.

تست تافل جهت ارزیابی توانائی متقاضی تحصیل که انگلیسی، زبان اصلی وی نیست کاربرد دارد که بیشتر در کشورهای آمریکای شمالی برای تعیین سطح زبان انگلیسی  استفاده میشود.

افردای که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های آمریکای شمالی را دارند نیاز به گذراندن این تست دارند. اگر چه سازمانهای دولتی و همچنین موسساتی که بورسیه تحصیلی را اعطا میکنند این تست را برای ارزیابی درخواست کنندگان تحصیل در آن مراکز استفاده میکنند. در حال حاضر تافل در بیش از 4400 کالج و دانشگاه که دوره های 2 ساله و 4 ساله را ارائه میدهند و همچنین مدارس حرفه ای و موسسات آموزشی مورد قبول است.

تافل توانایی فرد را در بخشهای زیر ارزیابی میکند. تست به صورت کامپیوتری انجام میشود و در مراکزی که این امکانات نیست امتحان به صورت معمولی (با قلم و کاغذ) انجام میشود .

Reading, Listening, Writing

سوالات متداول در مورد تافل :

تست تافل چیست؟

تافل  یک آزمون استاندارد جهت ارزیابی سطح زبان انگلیسی برای متقاضیانی است که زبان انگلیسی زبان اول آنها نباشد. نزدیک به 2400 موسسه آموزش در ایالات متحده آمریکا و کانادا پیش نیاز ورودی متقاضیانی که انگلیسی زبان اول آنها نباشد گذراندن تست تافل میدانند. در اغلب کشورها سیستم برگزاری امتحان کامپیوتری است.

تست تافل به چه صورت برگزار میشود؟

بر خلاف آزمونهای دیگر که ممکن است متقاضی در مدرسه یا کالج انجام داده باشد به صورت کامپیوتری انجام میشود. که هیچ سوال و جوابی که نیاز به نوشتن روی کاغذ داشته باشد را ندارد و سوالات هر متقاضی با دیگری متفاوت است. هیچ سوالی نمیتواند بدون پاسخ بماند مگر اینکه زمان شما به اتمام برسد و چون سیستم امتحان کامپیوتری است ماوس و کیبورد کار قلم و کاغذ را انجام میدهند. تست 300 نمره است. و اکثر نمرات در حد 200 تا 250 است.

تست تافل  توانایی فرد را در مورد زبان انگلیسی ارزیابی میکند و داشتن نمره مناسب در امتحان تافل به منزله گرفتن قطعی پذیرش نسیت. اگر چه اهمیت تست زیاد بوده و و متقاضی ملزم به گذراندن آن است.

چه کسی تافل  را برگزار میکند؟

تافل  توسط یک موسسه آمریکائی به نام ئی تی اس برگزار میشود. که سوالات را تهیه کرده , آزمون را برگزار میکنید و نتیجه امتحان را برای متقاضی ارسال میکند. این موسسه در کشورهای مختلف نمایندگانی دارد.

چه زمانی تست تافل  برگزار میشود؟

سیستم کامپیوتری تافل  در طول سال برگزار میشود که متقاضی میتواند براساس تاریخهای موجود تاریخ و ساعت امتحان خود را انتخاب کنید. معمولا از سپتامبر تا دسامبر تعداد متقاضیان امتحان تافل زیاد است و در این 4 ماه شلوغتر است. در صورتی که متقاضی قصد گذراندن تافل در این 4 ماه از سال را داشته باشد چندین ماه قبل تر بایستی جهت رزرو تاریخ امتحان اقدام کند.

چندین راه جهت تقاضای ثبت نام برای تافل  است. آنلاین – تلفنی – پستی – مراجعه حضوری به مراکزی که امتحان تافل را برگزار میکنند که در این صورت هزینه امتحان را بایستی با واحد رایج پول محلی پرداخت کرد.

هزینه های آزمون تافل :

هزینه ثبت نام تافل در کشورهای مختلف متفاوت است. در ایران هزینه ثبت نام بین 160 تا 190 دلار آمریکا در مراکز مختلف است.

City

Testing Format

Fee

Amol

Internet-based Test

$190

Isfahan

Internet-based Test

$190
$190
$190
$190

Isfahan (Code: G710)

Paper-based Test

$160
$160

Karaj (Code: G714)

Paper-based Test

 

Kish Island (Code: G712)

Paper-based Test

$160
$160

Orumieh

Internet-based Test

$190
$190
$190

Shiraz

Internet-based Test

$190
$190
$190

Tehran

Internet-based Test

$190
$190
$190

Tehran (Code: G700)

Paper-based Test

$160

تفاوت بین دو نوع از امتحان تافل : TOEFL iBT= Internet-based Test
TOEFL PBT= Paper-based Test

TOEFL iBT : که در این امتحان که 4.5 ساعت طول میکشد و از بخشهای زیر تشکیل شده است.
Reading, Listening, Speaking and Writing
که 30 تا 40 بار در سال در مراکز آزمون تافل در سراسر دنیا برگزار میشود.

TOEFL PBT : که توانائی های متقاضی را در بخشهای زیر ارزیابی میکند و 3.5 ساعت طول میکشد.
Listening, Structure (grammar), Reading and Writing
با قلم و کاغذ به مدت 6 بار در سال در مراکز آزمون تافل در سراسر دنیا در مراکزی که امکان انجام تست به روش (اینترنتی ) نیست برگزار میشود.

هزینه های دیگر مربوط به تافل :

خدمات

هزینه به دلار آمریکا

هزینه دیرکرد ثبت نام

US$35

تغییر زمان آزمون

US$60

هزینه درخواست مجدد نتیجه تست بعد از کنسل کردن

US$20

هزینه درخواست اضافی نتیجه و ار سال به موسسهات مورد نظر

US$17 هر کپی

Speaking یا Writing هزینه درخواست تصحیح مجدد برای

US$60

Speaking و Writing هزینه درخواست تصحیح مجدد برای

US$120

Returned personal check (paper or electronic) هزینه برگشت خوردن چکهای الکترونیکی

US$20


شرایط پرداخت:

- مبلغ ثبت نام جهت آزمون تافل بایستی به صورت کامل پرداخت شود.
- مبلغ ثبت نام جهت آزمون تافل بایستی در عرض مدت 90 روز پرداخت شود.
- در صورت استفاده از چک الکترونیکی اعداد و حروف صحیح روی چک نوشته و امضا شده باشد.

در روز امتحان آزمون تافل چه مدرکی با خود باید ببرید؟

در روز امتحان بایستی کارت شناسائی را با خود داشته باشید.کارت شناشائی بایستی مشحصات فردی و عکس و امضا شما را داشته باشد. Registration Number خود را نیز باید با خود به محل امتحان ببرید. بدون این مدارک نمیتوانید در امتحان شرکت کنید.

دوره های تافل :

برای مثال برگزاری دوره های تافل میتواند به صورت زیر باشد.IELTS چیست؟

آیلتس مخفف عبارت انگلیسی زیر است. International English Language Testing System

 


IELTS یکی از بهترین روشهای استاندارد بررسی وضعیت زبان انگلیسی است که از 4 بخش زیر تشکیل شده است.

Listening - Reading – Writing – Speaking

IELTS یک تست مورد اعتماد و با ایمینی بالا به منظور ارزیابی سطح زبان انگلیسی در زندگی روزمره و همچنین برای اندازه گیری سطح زبان انگلیسی افرادی است که قصد تحصیل و یا مهاجرت به کشورهایی مانند انگلستان - کانادا  - استرالیا و بعضی از دانشگاهای آمریکا را دارند.

حدود 500 مرکز IELTS آیلتس در سراسر دنیا وجود دارد که همگی از بالاترین سطح کنترل کیفیت برخوردارند.

IELTS به صورت مشترک به British Council,IDP: IELTS Australia and the University of Cambridge ESOL Examinations - Cambridge ESOL تعلق دارد و در 120 کشور و 500 مرکز در سراسر دنیا فعالیت دارد. سالانه 1.5 میلیون نفر از 135 کشور دنیا در این امتحانات شرکت میکنند.

University of Cambridge ESOL Examinations -Cambridge ESOL

دانشگاه کمبریج به عنوان بهترین موسسه یادگیری و آموزش و امتحانات زبان انگلیسی در کل دنیا است.

British Council

پل ار تباطی مردم در اقصی نقاط دنیا جهت ارائه فرصتهای یادگیری با ایده های خلاق در انگلستان است و ارتباط انگلستان را با دیگر کشورهای دنیا در این زمینه ایجاد میکند. این موسسه به عنوان موسسه بین المللی فرصتهای آموزشی و فرهنگی در انگلستان است که در 109 کشور دنیا نمایندگی دارد.

IDP: IELTS Australia

موسسه ایلتز ( آیلتس ) استرالیا  , سازمان بین المللی آموزشی در  استرالیا  است که فعالیتهای متنوعی در زمینه های مشاوره تحصیلی , انتشارات آموزشی , پروژه و آموزش زبان انگلیسی و برگزاری امتحانات آن را دارد.

اثر بخش بودن آیلتس ار سال 1989 به تایید رسیده است. آیلتس به صورت پیوسته شرایط انجام ارزیابی زبان انگلیسی در زمینه های کاربردی و پیشرفته را فراهم نموده است. در طول ده ها سال تغییرات مثبت , آیلتس بصورت پیوسته توانسته است توانائی افراد را در مهارتهایشان به زبان انگلیسی ارزیابی نماید.

لوگوی موسسات برگزار کننده آیلتس به صورت زیر است.


تاریخچهIELTS :

در ابتدا  آیلتس به صورت English Language Testing Service - ELTS در سال 1980 معرفی شد. که در آن زمان فرمت تست فرمتی جدید بود که نشان دهنده تغییر در روش یادگیری زبان انگلیسی و همچنین ارزیابی آن بود.  آیلتس از آن زمان تحت تاثیر ارتباطات زبانی و آموزش زبان انگلیسی برای اهداف خاص بود. ابتدا IELTS بر اساس نیاز استفاده از انگلیسی به جهت مقاصد آکادمیک طراحی شده و در واقع منعکس کننده استفاده زبان در زندگی روزمره بود. بعد از تحقیقات فراوان توسط بریتیش کانسیل و کمبریج ESOL سیستم آیلتز ( آیلتس ) به صورت وسیعتری فعالیت خود را با شرکت در عرصه های بین المللی ادامه داد. در نهایت سه موسسه زیر به صورت بین المللی به هم ملحق شده و نامIELTS را بر روی این موسسه گذاشتند.

British Council and UCLES EFL - now known as Cambridge ESOL
Program of Australian Universities and Colleges (IDP), now known as IDP Education Australia

ابتدا در سال 1989 , IELTS به صورت بین المللی فعالیت خود را شروع کرد. سال 2009 ، 20 سال از عمر IELTS میگذرد .

در بدو تاسیس IELTS متقاضیان

دو مدل غیر تخصصی شامل :

Listening and Speaking

و دو مدل تخصصی شامل :

Reading and Writing

را انجام میدادند. سپس در آوریل 1995 تغییراتی دیگری در IELTS اعمال شد .مرتبا سیستم ارزیابی و بررسی میشد. تست Speaking در ابتدا در جولای 2001 معرفی شد و روش ارزیابی جدید برای بخش Writing در ژانویه 2005 صورت پذیرفت. مدل کامپیوتری آیلتس در سال 2005 در تعدادی از مراکز آیلتس معرفی گردید. اگر چه تست نسبت به سال 1989 تغییراتی داشته است اما بسیاری از عناصر خود را نسبت به آن سال حفظ کرده است به خصوص در بخشهای Reading و Listening و همچنین انجام تست Speaking که به صورت رو در رو انجام میشود به علاوه استفاده از فرمتهای نوشتاری جهت بخش Writing .

آیلتز به دو مدل اصلی تقسیم میشود .

General IELTS آیلتس جنرال (عمومی) : معمولا جهت استفاده افرادی است که قصد مهاجرت به کشوری انگلیسی زبان مانند انگلستان - کانادا  - استرالیا را دارند . 

Academic IELTS آیلتس آکادمیک (دانشگاهی) : جهت استفاده افرادی است که قصد تحصیل در دوره های دانشگاهی در کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان - کانادا  - استرالیا را دارند.

به دلیل کاربرد متفاوت این دو مدل از متفاضیان خواسته میشود تا قبل از اقدام برای دوره های آیلتس و یا امتحان آن از اینکه که کدام یک از مدلهای بالا مورد نیازشان است اطمینان حاصل نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت در دوره های آیلتس در انگلستان  فرم مشاوره تحصیلی را تکمیل نمائید.


تفاوت بین  دو مدل جنرال و آکادمیک در بخشهای Reading و Writing است که این دو بخش در تست آکادمیک و جنرال متفاوت هستند درحالی که Listening و Speaking در دو مدل یکسانند. در Reading آکادمیک ممکن است متقاضی نیاز به انجام 3 متن طولانی تر و پیچیده تر نسبت به جنرال داشته باشد. در حالی که در جنرال 4 متن کوتاه و ساده تر میباست انجام دهد. 

دوره های آیلتز :

همانطور که امتحانات  آیلتس به دو دسته جنرال و آکادمیک تقسیم میشود , دورهای آمادگی برای امتحان آیلتس نیز به دو دسته جنرال و آکادمیک تقسیم شده اند.

این دوره ها بسته به مدت زمان آن متفاوت است که ممکن است از یک دوره فشرده آمادگی آیلتس جهت امتحان که مدت 1 هفته است تا دوره کامل یک ساله کامل آیلتس  متغییر باشد.

هزینه دوره های آیلتس نیز با توجه به مدت دوره و موسسه آموزشی ارائه دهنده دوره متفاوت است.

تعداد دانش آموزان آیلتس در یک کلاس در موسسات مختلف متفاوت است. در مواردی تک نفره و در بعضی کلاسها ممکن است گروه های 20 نفره یا حتی بیشتر شرکت داده شوند.

برای مثال:

برای مثال دوره آمادگی فوق در مدت 6 هفته انجام میشود .هزینه بر اساس اینکه این دوره آیلتس جنرال است یا آکادمیک و همچنین تعداد دانش آموزان در یک کلاس و طول دوره و ساعات کلاس در هفته با دوره های دیگر متفاوت است و ممکن است به صورت زمانی زیر ارائه شوند.

ترکیبی یا Combo : بعضی از دوره های آیلتز ممکن است به صورت ترکیبی یا کامبو ارائه شوند. بدین صورت که صبح ها کلاس آمادگی آیلتس در کالج یا دانشگاه به صورت گروهی برگزار شود و  بعد از ظهرها به صورت تک نفره . کلاسهای آمادگی تک نفره به منظور برطرف نمودن نیازهای خاص دانشجو بوده و بیشتر جهت دانشجویانی که بر روی یک موضوع خاص در یادگیری زبان علاقه مندند کاربرد دارد.

در روش ترکیبی معمولا ساعت کلاسها در صبح ها و بعد ازظهر به صورت زیر هستند.منابع و کتابهای مورد نیاز:

در حال حاضر کتابهای مختلفی جهت آمادگی و شرکت در امتحان آیلتس معرفی شده که تعدادی از آنها را میتوانید در تصویر زیر مشاهده نمود.البته  زمانی که در یک دوره آمادگی آیلتس ثبت نام میکنید لیست منابع و کتابهای مورد نظر توسط موسسه آموزشی در اختیار شما قرار میگیرد.

بیشتر در مورد آیلتز بدانیم:

آیلتس تست ارزیابی زبان انگلیسی است که برای افرادی است که این زبان, زبان اول آنها نبوده وقصد تحصیل یا مهاجرت به کشوری انگلیسی زبان را دارند. آیلتس در کشورهای انگلستان –استرالیا – نیوزلند و کانادا مورد قبول است. گذراندن موفقیت آمیز تست آیلتس برای تحصیل در استرالیا اجباری است. اخذ ویزای  استرالیا بدون انجام موفقیت آمیز تست آیلتز امکان پذیر نیست. در  استرالیا تافل مورد قبول نیست. در بسیاری از کشورها گذراندن تست و یا تافل به عنوان پیش نیاز ورود به دانشگاه است.

آزمون آیلتز :

تست آیلتس از 4 بخش تشکیل شده است.


The Listening Section – به مدت 30 دقیقه

Academic reading/general training reading section – به مدت 60 دقیقه

Academic writing/general training writing section – به مدت 60 دقیقه

Speaking Section : Duration : بین 11 تا 14 دقیقه

Total test time  دو ساعت و 45 دقیقه

معمولا نتایج امتحان آیلتس در مدت 2 هفته از زمان امتحان به متقاضی ارسال میشود. که متقاضی میتوانند درخواست نسخه اضافی از نتیجه امتحان را نیز نماید.

زمانی که نتیجه تست را دریافت میکنید نمرات در 4 بخش جدا و به صورات مجزا نوشته شده و معدل کل نیز در برگه نتیجه آمده است. هر بخش توضیحات خلاصه ای دارد که نشان دهنده سطح زبان انگلیسی متقاضی است . به طور کلی در برگه نتیجه امتحان آیلتس 9 عدد به عنوان مشخصه سطح زبان انگلیسی شرکت کننده در امتحان آیلتس است.

One - Non User

Nine- Expert User

معمولا نمره مورد قبول جهت ادامه تحصیل از 5 تا 7.5 بسته نوع دوره و موسسه آموزشی یا دانشگاهی است که متقاضی قصد تحصیل در آنجا را دارد. در بیشتر دانشگاها نمره  آیلتس برای تحصیل در دوره های کارشناسی در انگلستان 6 و دوره های کارشناسی ارشد  6.5 است.

مدت زمانی که نتیجه امتحان آیلتس اعتبار دارد 2 سال است.

در صورتی که متقاضی نتواند نمره دلخواه را بگیرد میتواند دوباره در امتحان آیلتس شرکت کند. قبلا برای شرکت دوباره در امتحان میبایستی 3 ماه بین تاریخ امتحان اول و دوم فاصله بود ولی در حال حاضر محدودیت زمانی برای شرکت در امتحان آیلتس وجود ندارد.

 

مراکز امتحان IELTS در خارج از کشور

محل های برگزاری امتحان  ielts در خارج از کشور که هم مسافرت به اونجا راحته و تا حد امکان ارزونه پیدا کردم.
  آذربایجان (شهر باکو)
  ارمنستان (شهر ایروان )
  امارات متحده عربی (شهرهای دبی، ابوذبی و شارجه)
  ترکیه (شهر آنکارا، استانبول و ازمیر)
  هندوستان (شهر های دهلی نو، احمد آباد، حیدرآباد، کلکته، بمبئی و پونا )
  پاکستان (شهرهای اسلام آباد، لاهور، کراچی و پیشاور)
  مالزی (شهرهای کوالالامپور، کوچینگ، پینانگ و جاهور)                                                                                                             
  قزاقستان

 

 

 

 

 

Flag Counter

45FD31B-5C6E-11D1-9EC1-00C04FD7081F>>