جمعه, 22 اُكتبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

 •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
 •            ID Skype :      Jahantahsil     
 •            Telegram :   @Jahantahsil     
 •        Whats app: +46-765196808     
 •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 16386 | بازدید امروز : 15099 | کل بازدید : 20622961 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > نروژ > تحصیل در دانشگاههای نروژ  
تحصیل در دانشگاههای نروژ

دانشگاه های نروژ

درود بر همه.. به تیتر توجه کنید و خوب بخونید"  نروژ دارای تعداد زیادی دانشگاه هستش که معروف هاش" عبارتند از :

دانشگاه های عمومی   Universities in Norway

 1. Norwegian University of Life Sciences  UMB
 2. Norwegian University of Science and Technology  NTNU
 3. University of Agder  UiA
 4. University of Bergen  UiB
 5. University of Nordland  UiN
 6. University of Oslo  UiO
 7. University of Stavanger  UiS
 8. University of Tromsø  UiT

دانشگاه اسلو(UiO):دانشگاه اسلو بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه نروژ  دارای دانشکده های حقوق،پزشکی،دندانپزشکی ،فلسفه،هنر،علوم طبیعی،علوم اجتماعی،علوم انسانی و الاهیات .مقطع کارشناسی در این دانشگاه فقط به زبان نروژی است و در عین حال حدود 40 رشته در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شه .دوره دکترا در این دانشگاه 3 ساله هست .این دانشگاه چهاربار برنده جایزه نوبل در رشته های شیمی،فیزیک و اقتصاد(2 بار) شده است .

دانشگاه برگن(UiB):دانشگاه برگن در شهر زیبا و تاریخی برگن و حدود 14500 دانشجو داره . دانشکده های حقوق،علوم انسانی،ریاضیات و علوم طبیعی،پزشکی و دندانپزشکی،روانشناسی و علوم اجتماعی در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به پذیرش دانشجو می کنه.

دانشگاه صنعتی NTNU:دانشگاه تکنولوژی NTNU واقع در شهر دانشجویی تروندهایم دومین دانشگاه بزرگ نروژ و از معتبرترین دانشگاههای اروپاست . این دانشگاه حدود  20000دانشجو از سراسر دنیا داره و شامل هفت دانشکده و 53 دپارتمان می باشد . این دانشگاه در رشته های فنی مهندسی و علوم پایه بسیار معتبر و در عین حال در رشته های هنر،پزشکی و علوم انسانی نیز فعاله . 30 رشته در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شه معمولا . این دانشگاه ارتباط تنگاتنگی با بخش صنعت در نروژ ایجاد کرده است .

دانشگاه علوم زیستی نروژ(UMB:(UMB) ( Norwegian University of Life Sciences با 150 سال قدمت ( تاسئیس سال 1859 به عنوان مدرسه کشاورزی )دانشگاهی کوچیک واقع در شهر آس (نزدیک اسلو) بوده و حدود 3000 دانشجو ( 250 نفر در مقطع PhD ) داره . این دانشگاه دارای 8 دپارتمان در رشته های علوم حیوانی و زیستی ،شیمی،محیط زیست،مواد غذایی،بیوتکنولوژی،ژنتیک و سایر رشته های مرتبط به علوم زیستی می باشد و در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش میکنه.

دانشگاه آگدر(UiA):دانشگاهی جدید که در سال 1994 بنیان نهاده شد و اکنون حدود 8500 دانشجو دارد . این دانشگاه دارای 5 دانشکده علوم و مهندسی ، اقتصاد و علوم اجتماعی ، علوم انسانی ، تربیت بدنی و هنرهای زیبا می باشد . 20 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 7 رشته در مقطع دکترا تدریس میشه.

دانشگاه استونگر(UiS):این دانشگاه واقع در شهر نفتی استونگر به شکل رسمی در سال 2005 افتتاح و 8300 دانشجو در 3 دانشکده داره و بیشتر در زمینه رشته های مرتبط به صنعت نفت اعتبار دارد .


امیرعلی/ تیم دانشجویی جهان تحصیل   "دوشنبه    دي ١٣٨٩

تحصیل،زندگی،کار در نروژ

 

Flag Counter