جمعه, 03 دسامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

 •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
 •            ID Skype :      Jahantahsil     
 •            Telegram :   @Jahantahsil     
 •        Whats app: +46-765196808     
 •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
آسیا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5925 | بازدید امروز : 55362 | کل بازدید : 21686931 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > آسیا > مالزی  > دانشگاه USM 
دانشگاه USM

University Sains Malaysia - USM

درباره USM :

دانشگاه USM يكي از سه دانشگاه در مالزيست كه با عنوان دانشگاه " مركز تحقيقاتي پژوهشي " شناخته شده است و درماه جون سال 1969 تاسيس شد . USM دانشگاهي با اعتبار جهاني داراي برترين رشته هاي تحصيلات تكميلي و پروژه هاي تحقيقاتي فشرده در دهه اخير موفق به اخذ چندين تنديس بين المللي شد . USM شامل سه مجموعه دانشگاهيست ; دانشكده مهندسي در جزيره Penang دانشكده پزشكي و دندانپزشكي در Kelantan در سواحل شرقي مالزي واقع شده . در حال حاضر در اين دانشگاه بيش از 4800 دانشجو مشغول به تحصيلند كه 600 نفر از آنها را دانشجويان خارجي تشكيل ميدهد .

Penang جزيره ايست در قسمت غربي مالزي و داراي جمعيتي نزديك به يك ميليون نفر و اجتماعي متشكل از چندين نژاد است و توجه توريستهاي زيادي را به خود جلب كرده است . شهري صنعتي با نيروي كار ماهر و كار آمد و از لحاظ زير ساختي , اقتصادي وتحصيلي از بهترينها در كشور مالزيست . همراه با شهرهاي ديگر در دنيا هزينه هاي زندگي در سالهاي اخير كمي افزايش يافته اما هنوز هم زندگي در penang در مقايسه با شهرهاي ديگري چون سنگاپور , بانكك و هنگ كنگ و كوالالامپور به مراتب ارزانتر است. Kelantan در شمال شرقي Peninsulva واقع شده و جمعيت حدود يك و نيم ميليون نفر دارد و اقتصاد اين شهر بر اساس كشاورزي است به طبع ديدن شاليزارهاي فرواون تعجب آور نخواهد بود. پرورش ماهي يكي ديگر از فعاليت هاي اقتصاديشان است. سواحل شني زيبايي كه دارد باعث جذب توريستهاي فرواني به خود شده است.

Penang داراي پروازهاي مستقيم زيادي از سنگاپور، بانكك، چين است كه به صورت روزانه انجام مي شوند. اگر چه پروازهاي بين المللي زيادي انجام مي شود اما مسافران مي بايست ابتدا با پروازهاي كوالالامپور به مالزي و سپس با پروازهاي داخلي به Penang سفر كنند . فرودگاه در فاصله 20 كيلومتري از دانشگاه قراردارد. تاكسيها داراي قيمت ثابت از فرودگاه به مناطق مختلف منطقه هستند و مسافران كرايه تاكسي را به غرفه هاي ويژه تاكسيراني پرداخت كرده و كوپن دريافت مي نمايند . كرايه تاكسيهاي ليموزين كمي از بقيه اتومبيل ها بالاتر است . به طور كلي كرايه تاكسي از دانشگاه حدود 4 دلار در روز و 5 دلار در شب مي باشد .

 • خوابگاه:

دانشگاه داراي تعداد محدودي خوابگاه مي باشد امكان استفاده از آن براي همه دانشجويان مقدور نمي باشد . اما همه دانشجويان خارجي ويا بومي بعد از دريافت پذيرش مي توانند در ليست خوابگاهها ثبت نام كنند . خوابگاهها مبله است اما تهيه پتو لحاف و غيره به عهده دانشجوست . خوابگاههاي يك نفره هزينه نزديك به 50 د لاردر ماه ( بدون سيستم تهويه )80 دلار ( با سيستم تهويه ) داراست .

شما ميتوانيد خوابگاههايي راحت و مناسب در نزديكي مجموعه دانشگاه پيدا كنيد كه بعضي مناطق چند قدم از دانشگاه فاصله دارد . بيشتر دانشجويان در خوابگاههاي خارج از دانشگاه اقامت دارند .و امكان استفاده از آن براي همه دانشجويان وجود دارد . آپارتمانهاي دو .و سه خوابه تقريبا 210 دلار (مبله شده ) و 145 دلار (مبله نشده ) يك اتاق مبله شده 80 دلار و مبله نشده 55 دلار در ماه اجاره دارد.

 • پذیرش :
 • در دانشگاه USM رشته‌های متنوع به سه صورت در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود:
 1. Course Mode
 2. Course and research Mode(Mixed Mode)
 3. research Mode


برای حالت research mode ( درس برمبنای تحقیق ) هر موقع از سال میتوانید اقدام کنید که 2 تا 3 ماه بعد آن admission خواهد آمد که بر مبنای پروپزال شما پذیرش خواهند داد .

amirali"

تحصیل زندگی کار در مالزی
تحصیل،زندگی ،کار در هندوستان
تحصیل،زندگی ،کار در استرالیا

 

Flag Counter