چهارشنبه, 19 ژانويه 2022
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6517 | بازدید امروز : 22211 | کل بازدید : 23525470 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > سوئد > بیمه دانشجویی در سوئد 
بیمه دانشجویی در سوئد

بیمه دانشجویی در سوئد

درود

در این پست در مورد بیمه دانشجویی (بیمه خدمات درمانی) واسه دانشجوهایی که به سوئد میان صحبت کنیم.

دوستان این موضوع زیاد گسترده نیست و فقط باید قوانین مهم بیمه دانشجویی رو بدونید..


قوانین بیمه درمانی، بسته به کشور شهروندی شما متفاوت است.

لطفا توجه داشته باشید که اطلاعات موجود در این صفحه فقط برای دانشجویان مربوط به برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد اعمال می شود ، نه برای دانشجویان دکتری. دانشجویان دکتری برای اطلاع از بیمه خدمات درمانی باید با آژانس بیمه اجتماعی سوئد یا دانشگاههایشان تماس بگیرند.

EU / EEA / شهروندان سوئیس

اگر شهروند هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس هستید ، قبل از آمدن به سوئد باید کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) را در کشور خود ثبت نام کنید. این کارت حق بیمه درمانی را با همان هزینه سوئدی به شما می دهد. کمیسیون اروپا یک برنامه EHIC با اطلاعات بیشتر درباره کارت و نحوه عملکرد آن تهیه کرده است.

اگر نمی توانید EHIC خود را قبل از ترک کشور خود به دلیل، مدت طولانی انتظار دریافت کنید ، می توانید از همان دفتر در کشور خود که مجوز EHIC را صادر می کند ، یک گواهی موقت بخواهید.

اگر EHIC را در کشور خود بدست نیاورید ، باید پوشش بیمه خود را برای تأمین هزینه های خود ترتیب دهید ، زیرا مراقبت های پزشکی بدون بیمه می تواند بسیار گران باشد. با این حال ، شما همیشه به مراقبت های اضطراری دسترسی دارید.

اگر بیش از یک سال در سوئد بمانید ، می توانید برای یک شماره شناسنامه شخصی در آژانس مالیات سوئد ثبت نام کنید . پس از دریافت شماره خود ، شما به تمام مراقبت های بهداشتی دسترسی دارید و هزینه های بیمار سوئدی را پرداخت می کنید.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA: یک سال یا بیشتر بمانند

اگر برنامه مدرک تحصیلی شما بیش از یک سال باشد ، شما می توانید پس از ثبت نام در آژانس مالیاتی سوئد ، به منظور دریافت شماره شناسنامه شخصی ، از مزایای سلامتی مشابه سوئدی ها برخوردار شوید. پس از دریافت شماره خود ، شما به تمام مراقبت های بهداشتی دسترسی دارید و هزینه های بیمار سوئدی را پرداخت می کنید.

توجه داشته باشید که این سفر شما به سوئد یا زمان گذراندن در کشور را قبل از دریافت شماره شناسنامه شخصی شما پوشش نمی دهد. برای اینکه به طور کامل برای آن دوره تحت پوشش قرار بگیرید ، به نوعی بیمه از کشور خود نیاز خواهید داشت. شما همچنین باید با دانشگاه خود تماس بگیرید تا دریابید که آیا آنها پوشش اضافی بیمه ای را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند یا خیر.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA: کمتر از یک سال اقامت دارند

اگر اجازه اقامت برای مدت کمتر از یک سال داشته باشید ، نمی توانید شماره هویت شخصی خود را بدست آورید ، این بدان معنی است که شما به طور خودکار به بیمه درمانی دسترسی نخواهید داشت. با این حال ، دانشگاه شما ممکن است از طریق برنامه آژانس بیمه دولتی سوئد ( Kammarkollegiet ) پوشش بیمه درمانی را برای شما فراهم کند. برای اطلاع از اینکه آیا این طرح را ارائه می دهند ، با دانشگاه خود تماس بگیرید.

سوئد همچنین با تعدادی از کشورها برای منافع پزشکی توافقات متقابل دارد. برای اینکه بدانید آیا کشور شما با سوئد این نوع توافق را دارد و در صورت وجود شرایط و مراحل آن را می آموزید ، در این صورت با دفتر بیمه اجتماعی در کشور خود یا آژانس بیمه اجتماعی سوئد تماس بگیرید.

دانشجویانی که تحت پوشش هیچ یک از این موافقت نامه ها نیستند ، باید پوشش بیمه خود را ترتیب دهند ، زیرا درمان پزشکی بدون هیچ نوع بیمه ای می تواند بسیار گران باشد. بسیار توصیه می شود که بیمه درمانی را از کشور خود ترتیب دهید تا در طول سفر به سوئد و به محض ورود ، تحت پوشش قرار بگیرید. پس از ورود ، می توانید بررسی کنید که دانشگاه یا اتحادیه دانشجویی شما با یک شرکت بیمه توافق ویژه ای برای تأمین بیمه با هزینه کمتری دارد یا خیر.

درمان پزشکی در سوئد

در صورت نیاز به مشورت با پزشک ، می توانید در مرکز بهداشت دانشجویی در دانشگاه خود قرار ملاقات کنید یا به مرکز مراقبت های بهداشتی محلی ، vårdcentralen بروید . هزینه های بیمار متفاوت است اما معمولاً حدود 150-200 کرون برای مشاوره است. پزشکان در سوئد انگلیسی خوب صحبت می کنند.

اگر هنوز شناسنامه شخصی سوئد یا کارت بیمه سلامت اروپا (اطلاعات مربوط به شهروندان EU / EEA را در بالا مشاهده کنید) ندارید ، ممکن است ملاقات در یک مرکز بهداشتی و درمانی دشوار باشد. اگر در ملاقات در یک مرکز مراقبت های بهداشتی مشکل دارید یا اگر به مراقبت فوری نیاز دارید ، معمولاً امکان پذیرش معالجه در یک مرکز مراقبت حاد محلی ( närakut ) وجود دارد. دانشگاه شما قادر خواهد بود شما را در مورد بهترین دوره اقدام برای دانشجویان بین المللی کوتاه مدت راهنمایی کند.

وب سایت رسمی 1177.se مشاوره گسترده ای در مورد موضوعات مراقبت های بهداشتی به چندین زبان و همچنین عملکرد جستجو (به زبان سوئدی) برای مراکز مراقبت های بهداشتی مجاور ارائه می دهد .

در مواقع اضطراری ، همیشه با 112 تماس بگیرید. همچنین می توانید مستقیماً به A&E ، معروف به Akutmottagningen یا Akuten ، در نزدیکترین بیمارستان ( sjukhus ) خود بروید. اگر نگران مسئله مراقبت های بهداشتی غیر اضطراری هستید ، می توانید برای مشاوره با شماره 1177 زنگ بزنید.

داروخانه ها و داروها

داروخانه ها در سوئد ( apotek ) داروهای تجویزی و بدون نسخه و همچنین محصولات اولیه بهداشتی و زیبایی را ارائه می دهند. برخی از داروهای بدون نسخه مانند داروهای اساسی درد یا تب را می توان در برخی از فروشگاه های مواد غذایی نیز یافت.

مراقبت از دندان

خدمات دندانپزشکی در سوئد حتی برای سوئدی ها گران است. به همین ترتیب ، ایده خوبی است که قبل از عزیمت به سوئد ، معاینه کاملی در دندانپزشک خود داشته باشید. اگر هنوز نیاز به مشورت با دندانپزشک در اینجا دارید ، برای یافتن لیست های محلی به 1177.se مراجعه کنید.

واکسیناسیون

هیچ واکسن برای هر مسافر بین المللی که وارد سوئد شود ، وجود ندارد. با این حال ، برخی از دانشگاهها ممکن است به عنوان بخشی از برنامه های خود به مجوز پزشکی احتیاج داشته باشند.

بدرود دوستان عزیز- بخش سوئد- تیم دانشجویی جهان تحصیل

تحصیل در سوئد

 

Flag Counter