جمعه, 03 دسامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
آسیا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5726 | بازدید امروز : 56135 | کل بازدید : 21687704 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > آسیا > مالزی  > دانشگاه utar در مالزی 
دانشگاه utar در مالزی

با دانشگاه UTAR  بیشتر آشنا شویم

دانشگاه اتار در ابتدا فعالیت خود را با کالج TUNKU COLLEGE  ، به کمک انجمن چینی های مالایی MCA در سال 1964 با ایده راه اندازی کالجی موفق در سطح بین الملل آغازکرد که متعاقبأ با کمک اولین نخست وزیر مالزی حسین داتو در 15 سپتامبر سال 1972 و پس از تأیید وزارت آموزش و پرورش مالزی و با اختصاص زمینی به مساحت 191 هکتار در setapak کوالالامپور به پردیس UTAR اولین قدم ها برای پایه گذاری این دانشگاه برداشته شد، وپس ازآن در تاریخ 5 ژوئیه سال 2001 با کمک وزیر آموزش و پرورش  YBتان سری موسی محمد و با دعوت انجمن چینی های مالایی MCA و به منظور ایجاد پردیسی دانشگاهی (UTAR) در سطح بین المللی کمیته ای راهبردی به این منظور به ریاست  sik liong (دکتر yabhg) تشکیل شد و پس از آن با همت مدیر UTAR  و تنظیم برنامه ها و مقالات و تنظیم اساسنامه شکل گیری این دانشگاه آغاز شد و پس از ماه ها جلسات و بررسی با هدف و چشم اندازی برای رسیدن به استانداردهای جهانی و برتری در سطح دانشگاه های بین الملل بصورت پررنگ نمایان شد.

UTAR  یا  UNIVERSITI TUNKU ABDUL RAHMAN  در سال 1964 کار خود را با تاسیس یک کالج آغاز کرد و در سال 1972 با زمینی به مساحت 191 هکتار توسعه داد. UTAR در سال 2002 نام خود را در بین دانشگاه های مالزی مطرح کرد. در حال حاضر دانشگاه UTAR  با رنکینگ 1700 پس از دانشگاه پتروناس با رنکینگ جهانی 1600 قرار دارد در این میان دانشگاه UCSI  با رنکینگ 5000 و MONASH  با رنکینگ 4950 عقب تر از این دانشگاه از نظر تولید علم قرار گرفته اند.  UTAR  در سال 2010 با رنک جهانی 2100  جایگاه خود را در سال 2011 به 1700 در جهان رساند و پیش بینی میشود در سال 2012 به رنک جهانی 1400 دست یابد.

. http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=my

UTAR با حدود 33000 دانشجو در 110 رشته مختلف در بیش از 6 دانشکده در مالزی فعال است .

UTAR  از نظر اختصاص فضای آموزشی( 191 هکتار ) در رده های اول در میان دانشگاه های مالزی میباشد.

دانشکده های فعال UTAR  :

1-    دانشکده حسابداری و مدیریت.

2-    دانشکده هنر و علوم اجتمایی

3-    دانشکده فناوری اطلاعات وارتباطات

4-    دانشکده مهندسی و علوم

5-    دانشکده پزشکی و علوم بهداشت شامل رشته های داروسازی ،پرستاری ، جراحی عمومی و...

6-    موئسسه مطالعات تحصیلات تکمیلی و تحقیقات

7-    مرکزتوسعه وآموزش

UTAR  در مقاطع لیسانس ؛ فوق لیسانس و دکتری در رشته های مختلف از جمله مدیریت ؛ دامپزشکی، علوم و تکنولوژی، مهندسی، پزشکی و ... دانشجو می پذیرد.  دانشجو آنلاین به علاقمندان توصیه میکند چنانچه قصد ادامه تحصیل در مالزی را دارند با مراجعه به وب سایت دانشکده تحصیلات تکمیلی به آدرس (www.utar.edu.my) در مورد این دانشگاه و رشته های آن اطلاعات لازم را کسب کرده وبا مراجعه به مشاوران تحصیلی دانشجوآنلاین  نسبت به تکمیل درخواست پذیرش اقدام نمایند. متاسفانه این دانشگاه در حال حاضر مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نمی باشد.

داوطلبان تا 31 مارس ( 10 فروردین اسفند) هرسال وقت دارند برای ترم اول سال تحصیلی که از جولای (10 تیر) آغاز میشود درخواست پذیرش نمایند. همچنین مهلت ارائه درخواست برای ترم دوم سال تحصیلی که از نوامبر (10 آبان) آغاز می شود؛ تا 15 آگوست (25 مرداد) می باشد.مدت تحصیل در این دانشگاه برای فوق لیسانس بین 4 تا6 ترم و در مقطع دکتری بین 6 تا 10 نیمسال می باشد.

معیار دانشگاه برای مدرک زبان انگلیسی برای تافل حداقل نمره تافل 550 و یا IELTS با نمره 6 می باشد. درصورتی که داوطلب فاقد این مدرک باشد باید در ترم اول در آزمون تعیین سطح شرکت نموده و درصورت عدم موفقیت دراین آزمون ناگزیر از گذراندن واحد زبان انگلیسی در این دانشگاه می باشد.

دانشگاه UTAR   مقطع فوق لیسانس را با پایان نامه (With thesis) و بدون پایان نامه ارائه می کند که در برنامه با پایان نامه دانشجویان باید حداقل 9 واحد درسی را پشت سر بگذارند ودر پایان تحصیل پایان نامه خودرا ارائه نمایند و در برنامه بدون پایان نامه دانشجو باید 36 واحد درسی را بگذراند و در پایان بنابر شرایط دانشکده مجبور به ارائه یک پروژه و یا گذراندن امتحان جامع باشد.

در خصوص مقطع دکتری فقط با پایان نامه ارائه می شود و دانشجو ناگزیر از گذراندن حداقل 12 واحد درسی و ارائه رساله پایانی در آخرین ترم تحصیلی و نیز گذراندن امتحان جامع در ترم پنجم می باشد.

نحوه درخواست پذیرش

داوطلب می بایست ابتدا رشته مورد نظر خود را یافته و سپس به سایت دانشکده مورد نظر برای بررسی نیازهای اختصاصی مراجعه نماید. پس از حصول اطمینان از ارائه رشته مورد نظر می بایست نسبت به تهیه پروپزال تحقیق پیشنهادی برای پایان نامه خود در مورد کسانی که مقطع تحصیلی آنان شامل پایان نامه نیز می شود؛ اقدام نماید.

سپس داوطلب می تواند با مراجعه به دفتر نمایندگی به عنوان تنها نماینده انحصاری این دانشگاه در مالزی  اقدام به درخواست پذیرش نماید تا پس از تکمیل فرم های لازم مدارک برای دانشکده تحصیلات تکمیلی ارسال شود و رسید آن همراه با رمز و شناسه عبور تحویل دانشجو گردد تا دانشجو خود بتواند بصورت آنلاین پیگیر درخواست پذیرش خود و نحوه عملکرد گروه ما باشد.

مدارک مورد نیاز

1- دونسخه فرم درخواست تکمیل شده

2- دوعدد پاکت درب بسته مربوط به معرف ها

3- اصل و کپی ریز نمرات و مدرک تحصیلی (کلیه مقاطع تحصیلی قبلی) ترجمه شده (که به تایید دادگستری و وزارت امورخارجه رسیده باشد)

4- دو نسخه پروپزال تحقیق پایان نامه

5- دو نسخه فتوکپی مدرک زبان

6- سه نسخه فتوکپی صفحه مشخصات گذرنامه که حداقل تا یکسال بعد اعتبار داشته باشد

7- پنج قطعه عکس 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید

8- رسید واریزمبلغ 30 دلار آمریکا به شماره حساب دانشگاه و یا به حساب ما.

شهریه

شهریه ها به نسبت سایر دانشگاه ها در مالزی به مراتب ارزانتر است  اما با این حال ،شهریه ها به دو بخش ثابت و متغیر تقسیم می شود که شهریه ثابت براساس رشته از دانشجو اخذ می گردد. مبلغ شهریه متغیر برحسب واحد و بسته به دانشکده مورد تحصیل محاسبه می شود که بصورت موردی از دانشجویان رشته های خاص دریافت می شود.

نکات مهم

1)  در هنگام انتخاب رشته و ثبت نام به رعايت پيش نياز رشته تحصيلي دقت کنيد. تحصيلات تکميلي شما بايد با تحصيلات کارشناسي و كارشناسي ارشد همخواني داشته باشد.

2) مخاطبین محترم که از ايران و یا کشورهای دیگراقدام ميکنند میتوانند با درخواست کتبی مدارک خود را از طریق ایمیل به آدرس jahantahsil@gmail.com  ارسال نمايند. و پس از بررسی مدارک و درخواست ، مدارک را با پست به آدرس دفتر مذبور ارسال کنند.

3)  در طول مدت آماده سازی مدارک حتی المقدور تماس خود را با مشاورتان حفظ نمایید تا در جمع آوری مدارک حداکثر دقت ممکن صورت پذیرد.

 4) لطفأ پس از دریافت رسید خود از ما تا اعلام نتیجه توسط دانشگاه صبور باشید.

برگرفته از وبسایت دانشجو آلاین / مولوی

تحصیل زندگی کار در مالزی
تحصیل،زندگی ،کار در هندوستان
تحصیل،زندگی ،کار در استرالیا

 

Flag Counter