هدایت به بالای صفحه

جمعه, 03 دسامبر 2021


 EN   FR    PR

به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6850 | بازدید امروز : 53583 | کل بازدید : 21685151 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 
بلوكارت

انجام أمور بلوكارت در آلمان و فرانسه و بلژيك


........... چگونه: تیم جهان تحصیل در این بخش یعنی گرفتن بلوکارت( کار در اروپا ) تمامی اموری را که باید متقاضیان انجام دهند با کمک متقاضی و سازمان های مربوط در آلمان-فرانسه - سوئد و ... (کشور های عضو بلوکارت) پیگیری میکند که ، بزرگترین امتیاز این روش این است که خود متقاضی از ابتدای کار خود تا انتها از نحوه چگونگی آن باخبر هست و به صورت 100 درصدی امور و مراحل را مانیتورینگ میکند و به صورت کامل با این امور آشنا خواهد شد . امتیاز دوم را میتوان به هزینه های انجام کار اشاره کرد . جهت اطلاعات از نحوه انجام کار و ... با ما در تماس باشید .

 19:29 - پنج شنبه 8 آذر 1397متن کامل >>
مهاجرت 2021
پناهندگان در 2021
کشتی امداد و نجات «اوشئان وایکینگ» متعلق به یک سازمان غیردولتی ۳۶۹ پناهجو را در آب های نزدیک ساحل لیبی از خطر غرق شدن نجات داد.
 ١٠:٥٠ - جمعه ٣٠ خرداد ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
لیست سفید مهاجرت کاری برای مشاغل شناخته شده در آلمان 2020
تفاوت های بنیادی دانشگاه با Hochschule در آلمان
قابل توجه متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری
فساد اداری مشکلی برای کشورهای اروپای شمالی
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.
آمریکا دیگر مقصدی ایده‌آل برای نخبگان و دانشجویان بین‌المللی نیست
English UK annual conference, London
شماری از پرستاران در بیمارستان‌های مختلف در سوئد..
حزب مودرات خواهان توقف خدمات ترجمه رایگان و نامحدود به تازه‌واردان شد
مهاجرت به کانادا ( ویزای کار - ویزای مهارت کاری- ویزای دانشجویی ) work visa-skill work visa-student visa
مهاجرت به کانادا از طریق تجربه اشتغال کانادایی
آقای دیوید هورتل وزیر کنونی مهاجرت استان کبک کانادا
(Entrepreneur Immigration — Regional Pilot)
ماتئو سالوینی: مهاجران یک کشتی را در مدیترانه دزدیده‌اند.
شرکت دی اچ ال در ایران تعطیل شد
کارزار «بازگشت از آلمان»
انجام أمور بلوكارت در آلمان و فرانسه و بلژيك
تخفیف ویژه45%
براساس قانون وزارت علوم و تحقیقات کشور آلمان، دانشجویان این کشور تنها مجاز به داشتن شغل نیمه وقت هستند.
شروع و پابان طرج
صفحه اصلی > Home1 > Home 6 

پاسخ گویی آنلاین

 دانشجویان قدیم یا جدید,, که مرا به عنوان راهنما انتخاب کرده اید, و با توافق طرفین  مسئولیتهایی را در قبال هم  موظف هستیم .  اینجانب, آمادگی پاسخ گویی به سوالات , ابهامات و مشکلات شما را در چارچوب تعریف شده  دارم .   طریقه ارتباط با من در صورت نیاز email ya gmail میباشد. تمامیه موارد رسیدگی و پاسخ داده میشود. لازم به ذکر است بعد از اتمام تعهدات (قبیل اخذ پذیرش و خدمات) از کلیه دانشجویان عزیز تاییده ای مبنی بر اتمام انجام تعهدات دریافت میشود.

جهان تحصیلمورد توجه دانشجویان عازم سفر به کشور تحصیلیشون بویژه (هندوستان)

سلام   به بچه هایی که پروسه ی اخذ پذیرششون  و ویزاشون به سلامتی به پایان رسیده   و الانم آماده یه سفر طولانی , دور از خانواده واسه هدف بزرگی که دارن شدن .

میخوام در این پست به مسائل مسکن دانشجویی که یکی از مهمترین ارکان زندگی در خارج از کشور هست . نکاتی را که خیلی مهم هست اشاره کنم که در هیج منبع اطلاعاتی یافت نمیشه  پس حتما توجه داشته باشید تا دچار مشکل نشید . و این قسمت از بخش زندگی رو که مسکن میباشد به هیچ وجه شوخی نگیرید و با یک جستجوی خوب ,صاحب نتیجه باشید.

دوستان با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور هند و متفاوت بودن فرهنگ این کشور با کشور عزیزمون  ایران, بسیاری از دانشجویان در ماههای اول ورود به این کشور دچار مشکل میشن که با توجه به قوانین حاکم بر کشور براحتی نمیشه مشکلات این سری از افراد را به نفع این دوستان حل و فصل کرد .

نکاتی که شما باید توجه داشته باشید :

  •  در انتخاب مسکن و جستجوی آن به شدت دقت و حسابی وقت بزارید . نگید که چند ماه فعلن زندگی میکنم,  اگه خوشم نیومد , جامو عوض میکنم  .  یا اینکه بگید کشور غربته دیگه , همینم زیاده  ,  از سرم اضافیه    و از قبیل این حرفها که خودتونو قانع  میکنید تا بتونید به شرایط موجود عادت کنید مطمئن باشید اگه این تز رو پیش بگیرید به 30  روز نمیکشه که پشیمون میشید و یک مشکل  بزرگ واسه خودتون ,صاحب خونتون و شخص راهنماتون  که در  پروسه پیدا کردن خونه,  در روزهای اول راهنماییتون میکنه ,   ایجاد میکنید .    و آخر از همه , این مشکل برای خودتون میمونه , چون باعث بانیش خودتونید.    صاحب خونه با توجه به قانون حاکم بر اونجا زیر بار حرف شما نمیره  ,  اگه هم خیلی مرد باشه به شما اجازه میده  یک نفرو به جای خودتون بیارید و خونه رو به شخص دیگه ای تحویل دهید.  یعنی پول پیش خون رو به هیچ وجه قبل از به اتمام رسیدن مهلت قرارداد پس نمیده. راهنماتون با توجه به اینکه خواسته ی شما در چارچوب قانون نیست هیچ کمکی نمیتونه به شما کنه  و در نهایت با توقعاتی که در    ذهن خودتون میسازید ایجاد مشکل میکنید. پس تا مشکل واسه خودتون به وجود نیاوردید و دردسر درست نکردید   به مسائلی که گفتم حسابی  دقت کنید .    زندگی در غربت رو به شوخی نگیرید . -

  •  هزینه ی اجاره:   دوستان شما در اینجا میتونید خونه از 70,000 تومان در ماه پیدا کنید تا  تومان 400,000  . یعنی در بدترین شرایط تا بهترین شرایط میتونید انتخاب خودتونو جای بدید .  خونه ای که ایده آل یک فرهنگ ایرانی باشه  باید بالای 140,000 تومان مد نظر داشته باشید.  یه نکته ی مهم میخوام  بهتون بگم .تو تنها  چیزی که در این غربت نباید خساست به خرج بدید تو انتخاب خونست .  بسته به بودجه ای که واسه خودتون در ماه تعیین کردید سعی کنید بیشترین بخششو واسه خونتون هزینه کنید   .   حالا از من گفتن .   واسه این حرفم دلیل دارم   . چون شما بیشترین ساعت زندگیتونو در خونه  میگذرونید , خونه استراحت میکنید  , شب رو اونجا هستید,    محل نظافت شماست , یعنی اولین مقر شماست در غربت . مسئله ای  که خیلی به چشم میخوره اکثر افراد تو انتخاب خونشون, بعضی موقع ها میشه که واسه 20,000  تومان خساست میکنند  به جای انتخاب خونه ی  170,000  تومانی,   150,000 تومانی رو به خاطر 20,000 ارزونتر تومان انتخاب میکنند و دیگه به هیج مسئله ای توجه نمیکنند مثلا فکر میکنن که به این کار میگن صرفه جویی , عزیزان  این کار صرفه جویی نیست این بازی با یکی از پروسه ی زندگیتونه  که منجر به خیلی از مسائل میشه که غیر قابل جبرانه .  به  خودتون  احترام بذارید  ومکانی که حداکثر ساعات روزتون رو اونجا میگذرونید  با توجه به بودجه تعریف شده  وبهترین برنامه ریزی که دارید بهترین موقعیت برای شما باشد.

  • ساختار ساختمان سازی و نوع معماری در هند نسبت به ایران بسیار متفاوت میباشد و در بعضی مناطق کاملا به طور سنتی دیده میشه . و شاید به چشم شما قشنگ نیاد .  این هند هست نه ایران و شما مهمان هستید و باید به فرهنگ و قوانین احترام و تابعیت داشته باشید و از فرصتی که واستون محیا شده به جای تزهای جدید از تزهای حاکم بر اینجا استفاده کنید و به تجربه ی خودتون بیافزایید . 

  • زندگی دانشجویی در ایران را با زندگی دانشجویی در غربت برابر در نظر نگیرید بلکه بسیار متفاوت تر از اون چیزی که در ذهنتون هست دیده میشه.

  •  روابط شما با صاحب خونه: بازم یاد آوری میکنم شما مهمانید و تابع.  با مثال ,منظوره خودمو بیان میکنم .    فرض کنید شما صاحب یک آپارتمان در یکی از مناطق ایران هستید و در یکی از واحد های این آپارتمان زندگی میکنید . و تعدادی دیگر را به مستاجرها اجاره میدید.  انتظارتون از مستاجرها چیه؟ آیا خودتون رو مسئول اون قسمت نمیدونید ؟ اگه مستاجر نسبت به قوانین حاکم سرپیچی کنه عکس العمل شما چیه؟ برای ساعات ورود یا خروج  و نوع مهمانها قوانین خاصی در نظر نمیگیرید؟  آیا شخصی که دارای  فرهنگ آپارتمان نشینی نیست به عنوان مستاجر قبول میکنید؟ آیا از 1000 تومان اجاره ی خودتون گذشت میکنید؟ نه....  در صورت اجاره یکی از واحد ها به یک فرد خارجی که با فرهنگ ایرانی آشنا نیست چه میکنید؟ اصلا به خارجی اجاره میدید؟ بازم نه...   خوب این مسائل رو پیش مقدمه گفتم  که خودتونو جای صاحب خونه در نظر داشته باشید و در رابطه با هیج مسئله ای یک طرفه قضاوت نکنید.  خوب همین مسائل رو با توجه به قضاوت خودتون در این ور مرزها به خوبی اجرا کنید. که انشاالله دچار مشکل نخواهید شد.

یک خونه ی کاملا با معماری هند واستون گذاشتم که با نوع معماری هند آشنا بشید.


حتما  موارد فوق را رعایت کنید. جهان تحصیل  بسیار سفر باید تا پخته شود خامی          صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی

  پستی واسه همه .  واسه هر کسی یه معنی داره . حتما بخونید"

 سلام به خوانندگان این پست .. چند ماهی میشه تصمیم دارم چند خطی عمیق بنویسم . فکر کنم الان بتونم بنویسم . خوانندگان عزیز حدودا 2 سالی میشه واسه اونایی که اهل تحصیل این وره مرزها هستند پذیرش میگیرم در حد توانم هم یه سری خدماتی که تعریف شده هست براشون انجام میدمو دادم. تا این مدتم" نه تنهای تنها "بلکه بعضی وقتا بوده دوستایی که به اندازه ی انگشتای یه دست میرسن به من کمک کردند که آخریش و بهترینش آقا پوریا بود که الان به خاطره فشاره درسی که بهش اومده چند مدتیه ندیدمش . این افتخارم داشتم به عنوان نماینده شرکتهای اعزام دانشجو اون وره مرزای ایران در حد توانم خدمت کنم .  تا الان این افتخارم بوده  که حدودا 250 نفر رو براشون پذیرش بگیرم و مقدمات اومدنشونو آماد سازی کنم که با درده سر کمتری از ایران خروج بشن . و هنوزم در خدمت شما تحصیل دوست هستم. فکر نکنید مجانی در راه خدا انجام دادم نه دستمزدم گرفتم  . از همشونم نه.. از یه سری از دانشجویا که بعد از خروجشون به یه سری از مشکلات حاشیه مثل نداشتن پذیرش مناسب-نداشتن پذیزش دانشگاهی- نداشتن اطلاعات کافی واسه اقامت دانشجوییشون  که داشت براشون مشکل ایجاد میشد این سری از کاراشونو به طور کاملا رایگان انجام دادم. از خدا مچکرم که این کارا رو به منم واگذار کرد .. دوستان یکی از بدی های ما میدونید چیه""  زمانی که کارمون گیره حاظریم برای حل شدن مشکلمون هر کاریو بکنیم به قول قدیما " خرمون که از پل رد میشه " همه چی یادمون میره ."" خوب بگذرم از این ... تو این مدت منم مثل شما هم خوش بودمو هم ناخوش . یعنی سیکل منفی مثبت زندگی رو چشیدم . یکی از  خاطرههای تلخ زندگیم که تو غربت پیش اومد. یهو برنامه هارو جابجا کرد و دیرو زود کرد " زود که نه: یعنی اختلال ایجاد کرد . میدونید چی بود .. یه تصادف بود " با یه سری از دوستانم تو یکی از خیابونا  که هیچ وقت اون شب یادم نمیره. تصادفه دیگه" جرم که نیست" چه خوبه واسه هیج بنده ی خدایی پیش نیاد .  """خدا دوستمون داشت که با کلی هزینه تونستیم این حادثه ی شومو بگذرونیم . بعد این حادثه "دیگه خودتونم میدونید که  ... آدم تو چه شرایطی قرار میگیره .  اون روزا میگذره" ولی خاطره های خوبو" بدش  باقی میمونه – دوست واقعی معلوم میشه و...          خوب.. بعد از اونم اومدم ایران پیگیره مسایل شخصیم بودم  که تو این سفرم هم پر از داستانهای جالب بود که بعدا تو یه پستی که موقعش رسید  مینویسم .  جای سوال اینجا بود که تو سفر ایران بهش رسیدم ؟؟؟؟؟ من نمیدونستم که این قد تعداد دوستانم  تو خارج ایران زیاده که این قد زود دلشون برام تنگ میشه و اینقد محبت دارند . امان...........از افرادی که  قدرت قضاوتشونو به یه سری از خودشون ضعیفتر میسپاران "یه سریم از این گوش میشنون و از اون یکی گوشم دروازه میکنن.صد رحمت به دسته دوم""" اینو بدونید که مرور زمان حلاله تموم مشکلاته تو زندگی . دسته خیلی هاهم چه خوب و چه بد مرور زمان رو میکنه.  مثل ایکس-ایگرگ  که به زودی شما هم میفهمید.بعضی وقتا ایمیلاتونو میخونم  این قدر انرزی میگیرم که انگار 1 روزه این کارو شروع کردم. از همتون به جز ایکس و ایگرگ ممنونم که همیشه میشه روتون حساب کرد . چه در نبود من چه در حضور من  مثل یه مرد. خیلی وقت بود میخواستم حالتونو اساسی بپرسم .. شرمنده که دیر شد... کار"" کار"" کار"""  درس "" نمیزاره آدم خوش قول باشه . یه سری از دوستانه عزیز که کارشونو به من واگذار کرده بودند من به خاطر شلوغیه تایم" کارشونو فسخ کردم با توافق هم دیگه.. عذر میخوام ایشالا از این به بعد جبران میکنم در خدمدشون هستم . چه خوبه قضاوت خوب باشه این وسط . یه مطلبی که خیلی مهمه.. از این همه تعداد دانشجو نمیشه گفت همه 100% راضین یا 5%  . مهم اینه که به هر نحوی شده به خواستشون رسیدن  و هدفشونو دنبال میکنن. بازم با ایمیل های پر از محبتتون دل منو شاد کنید . هر جا که هستید هر روزتون  بهتر از دیروزتون  باشه.

خدا به همراه هرچی انسان باشه


   شنبه ١٠ مهر ١٣٨٩         راستی، سلام. ما هم بالاخره اومدیم.

بر اثر فشاری که قالب ها توی کوره آجر پزی روی هم وارد می کنن، معمولا تکه های گل از اونا جدا می شن و توی کوره می افتن و ... وقتی آجرها درست و حسابی پخته شدن، کوره رو خاموش می کنن و اون تکه های گل رو که تو آتیش افتاده بود رو بیرون میارن و ...حالا اونا تبدیل به اجسامی سخت، سرد، سیاه و بد ترکیبی شدن که به هیچ دردی نمی خورن. چرا.تنها یک کارایی میتونن داشته باشن و اون اینکه مثل زغال سنگ بسوزن و تولید حرارت کنن.بیچاره ها انگار سرنوشونو با سوختن همراه شده...مدت ها می سوزن و می سوزن و خاموش نمی شن. انگار سوختن براشون عادی شده یا از سوختن لذت می برن  یا شایدم سوختن یانسوختن براشون مسئله نیست.


عین خود ما که...

بدرود ... جهان تحصیل سلام دوستان خوب ایرانی و هموطنان خوبم

امیدوارم تو این شبهای قدر هر کسی به هر حاجتی که داره برسه و مولای متقیان رو سر لوحه خودش قرار بده و از اشتباهاتی که داره دوری کنه و به مسیره اصلی زندگیه خودش هدایت بشه . عزیزان چند روزی بود وقتی پیده نکرده بودم که ازتون احوالی بپرسم .   شرمنده شما عزیزان شدم که بزرگواریدو  پر از گذشت.

من  هم  شهادت مولای عزیز رو به تمومیه مسلمونای دنیا به خصوص ایرونیای عزیز که  هر کجای دنیا هستند تسلیت میگم . 

از آقای پوریای عزیز که همه زحمتا به دوشش بود در نبود من  تشکر میکنم.  و از خدای بزرگ میخوام به هر چی که دوست داره برسه . قضاوت با خدای تعالی و شما دانشجویان عزیز.

امیدوارم که از این شبها نهایت استفاده رو کنید  و به هر حاجتی که دارید برسید.

 خدا یارو نگهداره شما

شهادت مظلومانه حضرت علی (ع) بر مسلمانان جهان تسلیت باد... جهان تحصیل
JAHANTAHSILLLLLLLLLLLLLLLLLLL

 بعد<     9  8  7  6  5  3  2  1      >قبل

 

 

 

 

 

Flag Counter