جمعه, 03 دسامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4268 | بازدید امروز : 53507 | کل بازدید : 21685075 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > آلمان > زمان اپلای دانشگاه در آلمان 
زمان اپلای دانشگاه در آلمان

هایHI  دوستان و بازدید کننده عزیز، گمان میکنم با  روش و سبک بچه های جهان تحصیل جهت انتشار مطالبشان آشنا شدید خوب بعد از 11 سال میتونیم این روش رو یک روش مفید ارزیابی کنیم . و حتما به پست های مربوط به ترم-زمان-مهلت اپلای هم سری زدید . در این پست به زمان ها و مهلت ثبت نام در دانشگاه های آلمان اشاره میکنم  .


دو ترم تحصیلی در دانشگاه های  آلمان وجود دارد:

  • ترم تابستانی (ترم آوریل)
  • ترم زمستان (ترم سپتامبر / اکتبر)


  • ترم تابستانی (ترم آوریل)

​​​​​​​مرحله 1 -برای ماه آوریل ، اکنون شروع کنید! بررسی دانشگاه ، رشته تحصیلی ، زبان تحصیل ، هزینه تحصیل(شهریه)  و نهایت پیدا کردن دانشگاه یا کالج هایی که برای دانشجویان خارجی ترم تابستانه برگذار میکنند.

مرحله 2 - آمادگی برای امتحانات  زبان : آگوست تا سپتامبر : در این مدت باید مدرک زبان خودتون رو دریافت کنید و بخش پذیرش ارائه دهید.در وب سایت دانشگاه لیست امتحانات مورد نیاز دانشجو را به عنوان معیار پذیرش مشاهده خواهید کرد.  ، شاید شما نیاز به امتحاناتی مانند GRE و GMAT داشته باشید. تسلط به زبان انگلیسی را می توان با تست هایی مانند IELTS و TOEFL اثبات کرد. مهارت زبان آلمانی را می توان با TestDaF و TELC اثبات کرد.

مرحله 3 - درخواست خود را در  به دانشکده ها یا کالج ها  ارائه دهید : اکتبر  تا دسامبر : 

نوشتن مقاله SOP یا Application خود را به روشی تنتظیم کنید که شما را به یک عنوان یک  نامزد رقابتی تبدیل کند. با اساتید و مراجع خود برای LOR ها ، نامه های توصیه نامه تماس بگیرید.هنگامی که همه چیز در دسترس است ، به وب سایت دانشگاه بروید و برای ترم تابستان در آلمان را اپلای کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات صحیح موجود در فرم را پر کرده و قبل از اتمام مهلت ثبت نام  اپلای کنید.

مرحله 4 - نامه ها و مصاحبه های پذیرش: دسامبر تا  ژانویه سال تحصیلی :  بعد از  دریافت پاسخ از دانشگاه و دریافت نامه تایید ، هزینه تایید را در زمان موجود پرداخت کنید.

مرحله 5 - دریافت ویزای دانشجویی : ژانویه تا فوریه  سال تحصیلی: مرحله بعدی پس از دریافت نامه پذیرش ، درخواست ویزای دانشجویی خواهد بود. این مهمترین مرحله است ، و همچنین به زمان نیاز دارد. در اسرع وقت برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. مخصوصا بچه هایی که از ایران برای ویزا اقدام میکنند چون نوبت ویزا طولانی داده میشود . در ضمن برای اثبات داشتن هزینه زندگی در آلمان نیاز به تمکن مالی دارید.

مرحله 6 -خرید بلیط و پرواز به آرزوهایتان : مارس - آوریل : پیشنهاد میکنیم طبق تجربه یک ماه قبل از شروع دانشگاه برای پرواز اقدام کنید و به آلمان برسید.


  • ترم زمستان (ترم سپتامبر / اکتبر)

خوب برای ترم سپتامبر،  تمامی موارد بالا را باید انجام دهید ولی دقت کنید  در زمان های دیگیری :

مرحله اول: اکنون شروع کنید! انتخاب دانشگاه مورد نظر و بررسی دانشگاه برای ارائه ترم زمستان به خارجی ها.

مرحله 2 - برای امتحانات زبان  شرکت کنید: آوریل تا ژوئن : ارائه مدرک زبان  حداکثر تا ژوئن.

مرحله 3 - اپلای و پر کردن فرم  اپلای در دانشکده ها یا کالج ها  : مه تا ژوئن : اپلای کنید در صورت آماده بودن مدارکتون .

مرحله 4 - نامه نگاری ها  و مصاحبه هایی برای پذیرش: جولای  تا آگوست : بعضی از دانشگاه ها مصاحبه ویدئویی دارند . بعد از تایید از دانشگاه هزینه های خواسته شده را در تاریخ مورد نیاز پرداخت کنید.

مرحله 5 - درخواست ویزای دانشجویی از بخش  ویزای سفارت  آلمان: اوت تا سپتامبر : برای نوبت به موقع اقدام کنید . شرایط نوبت دهی در ایران خوب نیست . در صورت نیاز کمک بخواهید .

مرحله 6 - خرید بلیط و پرواز به نیمه دوم زندگی : سپتامبر :   خوش آمدید .... شما فقط یک قدم از پرواز فاصله دارید. دریافت پذیرش در ترم زمستان دانشگاه در آلمان(سپتامبر ) که از  اکتبر آغاز می شود. توصیه می کنیم یک ماه قبل از شروع ترم وارد آلمان شوید و  به دنبال گزینه های اقامت نیز باشید. در صورت نیاز بچه های جهان تحصیل مقیم آلمان در کنار شما هستند.

e.mail:jahantahsil@gmail.com

whats app: 0046765196808

نادی،امیر - بخش آلمان- تیم دانشجویی جهان تحصیل


تحصیل در آلمان

 

Flag Counter