چهارشنبه, 19 ژانويه 2022
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4101 | بازدید امروز : 22578 | کل بازدید : 23525837 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > آلمان > پیدا کردن خانه در آلمان 
پیدا کردن خانه در آلمان

سلام،سلام ، سلام ، خوب هستيد رفقاي اينترنتي ما؟

در اين پست مي خواهيم به يكي از مهمترين دغدغه هاي شما عزيزان  بعد از اخذ پذيرش دانشگاه در المان  اشاره كنيم و به راه حل هاي رفع اين دغدغه بپردازيم.

با توجه به این که تهیه مسکن در اغلب شهرهای دانشجوئی آلمان روز به روز دشوارتر می‌شود و خوابگاه‌های دانشجوئی نیز اغلب جايي  برای دانشجویان جدید ندارند، یک شرکت آلمانی در شهر فرایبورگ به فکر افتاده است که کاراوان‌هائی متحرک را در نزدیکی دانشگاه این شهر مستقر کند و به‌صورت موقت در اختیار دانشجویان قرار دهد. این‌طرح در صورت موفقیت قرار است در سایر شهرهای دانشگاهی نیز اجرا شود. . اين مدلي رو ما كه تا الان نديديم!

دانشگاه‌های آلمان هرسال به تعداد بسیار زیادی از متقاضیان خارجی امکان تحصیل می‌دهند. متقاضیان تحصیل، به‌محض دریافت پذیرش، تصور می‌کنند که این پایان همه اضطراب‌ها است. اما در واقع این آغاز مسیری پرفراز و نشیب و پر دغدغه‌تر است. از اخذ ویزا و تهیه بلیت و بستن چمدان و دلواپسی‌های سفر به جهانی ناشناخته که بگذریم، یکی از نخستین و بزرگترین‌مشکلات پس از ورود به آلمان تهیه مسکن است.

اولین گزینه‌ای که به ذهن می‌رسد خوابگاه‌های دانشجویی است. از جمله این خوابگاه‌ها می توان به سوئیت‌های کوچک یک نفره و یا خانه‌های مشترك  اشاره کرد. ظرفیت این خانه‌های مشترك ۲ الی ۲۰ نفر است و هر فرد در آن دارای یک اتاق مجزا است، اما سرویس بهداشتی و آشپزخانه برای ساکنان آن اغلب به اشتراک گذاشته می‌شود. از مزایای خوابگاه‌هایی که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد می‌توان به هزینه‌پایین اجاره بیشتر آن‌ها در مقایسه با خانه‌های خصوصی اشاره کرد. اجاره ماهانه اغلب هزینه‌های آب، برق و سیستم گرمایشی را هم در بر می‌گیرد.

با این وجود، تهيه مسكن دانشجويي، یک معضل بزرگ است. در طی تغییرهائی که در سال‌های اخیر در سیستم آموزشی آلمان ایجاد شده، دانش آموزان به جای ۱۳ سال تنها پس از ۱۲ سال تحصیل در مدرسه دیپلم خود را دریافت می‌کنند. از این جهت سیل عظیمی از دیپلمه‌ها وارد دانشگاه شده و متقاضی مسکن هستند. از طرف دیگر تعداد خوابگاه‌های دانشجویی با تعداد ورودی های جدید برابری نمی کنند. در نتیجه خوابگاه‌های دانشجویی که مطلوب اکثر دانشجوها هستند قبل از سایر انتخاب‌ها پر می‌شوند.

"Studentenwerk": فرشته مهربان یا آرزوی محال

فرایبورگ واقع در جنوب غرب آلمان یکی از شهرهای گران این کشور به حساب می‌آید و پیدا کردن خانه در آن برای برخی از دانشجویان همچون کابوسی وحشتناک است.

Studentenwerk نام سرويسي دانشجويي  و نیمه دولتی است که مرکزی در هر شهر دانشگاهی آلمان دارد. این مرکز خدماتی همچون مشاوره حقوقی، مشاوره روانی، کمک هزینه‌های تحصیلی، برگزاری جشن‌های دانشجویی، کاریابی، گرداندن کافه تریا و سالن غداخوری و سازمان دهی خوابگاه‌ها ارائه می‌دهد.

یکی از راه‌حل‌های موقتی که این سازمان برای دانشجویان بی مسکن فرایبورگ ارائه می‌دهد اقامت‌های اضطراری است. این نوع اسکان شامل سالن‌هایی با ۸ جای خواب، (تشک، ملحفه، بالشت و پتو) و ۸ صندلی است و هر سال از ابتدای اکتبر تا اوایل نوامبردر اختیار این دانشجویان قرار می گیرد. هر دانشجو در برابر پرداخت ۱۰۰ یورو بیعانه و ۸ یورو برای هر شب اقامت می تواند حداکثر تا ۱۰ روز از این پانسیون استفاده کند.

 

خوب  اين هم مروري بر چگونگي تهيه خانه دانشجويي/ جهان تحصيل

تحصیل در آلمان

 

Flag Counter