جمعه, 03 دسامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3258 | بازدید امروز : 55523 | کل بازدید : 21687092 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > آلمان > دانشجو در آلمان 
دانشجو در آلمان

آلمان به طور هدفمند به دنبال جذب دانشجویان خارجی است!

درودی مجدد به شما ، در اين پست مي خواهيم به آلمان و  دلايلي كه دولت المان از دانشجويان خارجي استقبال ميكند بپردازيم.. 

بس جاي تعجب است  با وجود اينكه كشور هاي كه نظام شهريه دانشگاهي  انها براي خارجي ها رايگان است روز به روز رو به كاهش است پس چرا المان از اين دانشجويان استقبال ميكند.

يكي از مهمترين دليلي كه ميتوان به ان اشاره كرد اين است كه ، شرکت‌های آلمانی هشدار می‌دهند کمبود تکنسین و پژوهشگر کارآمد در عرصه علوم طبیعی، در آینده پیامدهایی جدی به همراه خواهد داشت. راه انداختن کارزاری تبلیغاتی برای جذب دانشجویان خارجی در دستور کار قرار گرفته است.

خوب ، کمبود نیروی متخصص در آلمان در سال‌های اخیر به یکی از معضلات جدی جامعه بدل شده و کارشناسان نسبت به پیامدهایی هشدار می‌دهند که این موضوع در آینده برای این کشور به همراه خواهد داشت.

در حال حاضر آلمان بنا بر آمار با کمبود ۵۰ هزار متخصص در رشته‌های ریاضی، انفورماتیک و علوم طبیعی دست و پنجه نرم می‌کند. به گفته ‌کارشناسان پر کردن این خلاء در آینده تنها از طریق فارغ‌التحصیلان آلمانی جبران نخواهد شد و نیاز به متخصصانی از خارج کشور قطعی خواهد بود.

به گزارش روزنامه "زوددویچه" کارفرمایان آلمانی و هنرستان‌های فنی این کشور هم اینک در نظر دارند تا با به راه انداختن کارزاری تبلیغاتی برای جذب دانشجویان خارجی تبلیغ کنند. آنها در همین راستا از تمامی ایالت‌ها خواسته‌اند تا از این کارزار تبلیغاتی حمایت کنند. این کارزار به صورت هدفمند در ۱۴۰ مدرسه آلمانی‌زبان در خارج از این کشور اجرا خواهد شد.

یکی از پیشنهادات مطرح شده، اختصاص بورسیه به دانشجویان خارجی و نیز ایجاد صندوقی است که کمک‌های مالی بخش‌‌های دولتی و خصوصی به آن ریخته شود.

طبق این گزارش از دانشگاه‌ها نیز خواسته خواهد شد تا ارائه خدمات اموزش به دانشجويان خارجي را بهبود ببخشند.

یکی از این راه‌ها ایجاد مراکزی ویژه دانشجویان خارجی در هر دانشگاه برای ترویج "فرهنگ خوشامدگویی" است. نهاد فدرال ضد تبعیض نژادی در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که نتایج بررسی‌های این مرکز نشان می‌دهد، دانشجویان خارجی که در آلمان به سر می‌برند، اغلب با جامعه و فرهنگ این کشور خو نمی‌گیرند.

دست‌اندرکاران این طرح می‌گویند که این مراکز علاوه بر کمک به دانشجویان برای کنار آمدن با شرایط زندگی در آلمان، پس از فارغ‌التحصیلی نیز به آنان برای ورود به عرصه كاري  کمک می‌کند.

مطالعه‌ای که در این زمینه انجام گرفته، نشان می‌دهد یک چهارم دانشجویان خارجی پس از پایان تحصیلات در آلمان می‌مانند.

تيم دانشجويي جهان تحصيل واحد المان

تحصیل در آلمان

 

Flag Counter