جمعه, 03 دسامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 17477655 | بازدید امروز : 57290 | کل بازدید : 21688859 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > کارت آبی 
کارت آبی

دوستان و همراهان جهان تحصیل ... نوبتی اگه باشه نوبت پول در آوردن ما ایرونی ها ست.. با کار سالم در کشوری مثل آلمان

کارت آبی اتحادیه اروپا برای آلمان فرانسه بلژیک سوئد (BLUE CARD) کار در آلمان چگونه؟


آیا دوست دارید در یکی از گشورهای آلمان فرانسه بلژیک سوئد و یا ....زندگی و کار کنید و عضو یکی از کشورهای خوب اتحادیه اروپا باشید؟

کارت آبی اتحادیه اروپا شبیه کارت سبز(گرین کارت) آمریکا است ولی این کارت فقط به آنهایی که  فارغ التحصیل دانشگاهی هستند و کار حرفه ای دارند داده میشود. و این کارت فرصت حق کار و اقامت در اتحادیه اروپا را ایجاد میکند.

با مطالعه مطالبی که خدمدتان عارضیم میتوانید شرایط مناسب کاری در آلمان و  اخذ کارت آبی (Blue card) را توسط ما پیگیری کنید و میتونید مراحل آن را توسط تیم ما انجام دهید.

نکات مهم:

  • این کارت برای شهروندان که اروپایی نیستند صادر میشود . و با  اخذ کارت آبی اروپا میتوانید مثل یک شهروند اروپایی از تمام امتیازات بهره مند شوید.
  • صلاحیت داشتن کارت آبی توسط سازمان Blue card  اعلام میشود. و قانون این سیستم ؛ از 1/آگوست/ 2012 به تصویب پارمان آلمان فرانسه بلژیک سوئد و ... رسید. و میتوان گفت قاتون اقامت در آلمان فرانسه بلژیک سوئد و ...از این تاریخ اصلاح شد.
  • صاحبان کارت آبی آلمان فرانسه بلژیک سوئد و ... ( اروپا) میتوانند،حقوق و دستمزد برابر با شهروندان اتحادیه اروپا در همان شغل داشته باشند.
  • بعد از داشتن کارت آبی از  13 ماه در بلژیک  تا 4 سال در المان یا سوئد میتوانید  برای اقامت دائم درخواست دهید.

بخش زیر پاسخ به مهم ترین پرسش در مورد کارت آبی اتحادیه اروپا را فراهم می کند. خوب دقت کنید:

چه کسی می تواند برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهد ؟

1-یک شهروند غیر اروپایی میتواند برای کارت آبی یا همان بلوکارت اقدام کند. ولی :

الف: مدارک او باید مورد تایید یکی از  کشورهای  آلمان فرانسه بلژیک سوئد و ... باشد و  ا ارزیابی شود.

ب:قرارداد کاری او باید حداقل سالانه 49.600 یورو و ماهانه 4.134 یورو باشد و شغل او جزء مشاغل مورد نیاز باشد.(رشته های علوم ، ریاضیات، مهندسان، پزشکان و IT- و آنهایی که مهارت حزفه ای دارند ) با مقدار 38.688 € (3.224 یورو در هر ماه

2- آیا قبل از سفر به آلمان باید برای بلوکارت اقدام کنید؟ بله . قبل از ورود به آلمان فرانسه بلژیک سوئد و ...باید اپلای کنید.

3- بلوکارت یا کارت آبی چه مدت اعتبار دارد؟ بلوکارت مثلا  درآلمان ابتدا 4 سال اعتبار دارد ( اگر قرارداد کاری شما 4 سال را پوشش دهد و هر سال با کارفرمای خود تمدید کنید) ودر صورت نیاز تا 3 ماه دیگر تمدید میشود.

4- آیا با داشتن بلوکارت اقامت دائم پیدا میکنید؟ بعد از دریافت بلوکارت و گذراندن 33 ماه و دانش زبان آلمان در سطح B1 میتوانید 21 ماه دیگر کارت خود را تمدید کنید وبعد از آن میتوانید اقامت دائم و پاسورت آلمان را دریافت نمایید.

5- با داشتن بلوکارت حق اقامت طولانی مدت در خارج از خاک اتحادیه اروپا را نخواهید داشت.

6-با داشتن بلوکارت بدون داشتن کار 12 ماه میتوانید در آلمان یا اروپا اقامت کنید.

7- با داشتن بلوکارت آلمان و اقامت 18 ماه میتوانید به کشورهای دیگر اروپا جهت زتدکی و کار ورود شوید.

8-در صورتی که بعد از 18 ماه خاک آلمان فرانسه بلژیک سوئدو ... را  ترک کنید و به کشور دیگر اروپا مثلا فرانسه جهت کار یا زندگی بروید .مدت زمانی که در فرانسه هستید جزء 33 ماهی خواهد بود که بعد از آن میتوانید جهت اقامت دانم آلمان اقدام کنید.

9عد از دریافت بلوکارت و یک ماه اقامت و انجام مراخلی در آلمان، به خاطر اینکه در اروپا ورود به کشود دیگه ای ویزا نیاز ندارید میتوانید به کشورهای دیگه اروپا سفر کنید.

10-آبا با داشتن این کارت عضو کاریابان آلمانی میشوید؟ در صوتی که کاری پیدا میکنید . کارفرما باید طی فراخوانی از افراد آلمانی دعوت کند در صورت عدم وجود  نیروی کار مناسب الویت با شمایی که بلوکارت دارید هست.

11- آیا بستگان همراه شما هم میتوانند در آلمان کار کنند؟ بله . بدون محدودیت بستگانی که همراه شما باشند میتوانند کار کنند.

12- همسر متقاصی نیاز به اثبات دانش زبان آلمانی دارد؟ خیر . فقط تا حدودی آشنایی کافی است.

 


اظلاعات بیتر:


 

خوب، فکر کنم کامل با روند چگونگی اخذ بلوکارت(Blue card) آشنا شدید. . حال تصمیم با شماست...  بعد از تصمیم میتونید جهت اعلام مدارک بهتون با ما در ارتباط باشید.  JAHANTAHSIL@GMAIL.COM

بخش آلمان/ جهان تحصیل

بلوکارت-کار در اروپا

 

Flag Counter