جمعه, 03 دسامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

 •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
 •            ID Skype :      Jahantahsil     
 •            Telegram :   @Jahantahsil     
 •        Whats app: +46-765196808     
 •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2274 | بازدید امروز : 57807 | کل بازدید : 21689376 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > سوئد > حمایت مالی در سوئد 
حمایت مالی در سوئد

درود؛ پیرو پست های قبلی درباره کمک هزینه تحصیلی در سوئد،  حال درباره حمایت مالی در سوئد بیشتر بدانید:( شهروندان خارجی)

حمایت مالی تحصیلی سوئد:
کدام شهروندان خارجی دارای حق اساسی برخورداری از حمایت مالی تحصیلی (کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه کارآموزی و وام تحصیلی) برای درس خواندن در سوئد هستند.

هنگامی که شما درخواست دریافت حمایت مالی تحصیلی سوئدی می کنید، کمیته مرکزی کمک هزینه تحصیلی (سی اس ان) CSN آن را بررسی خواهد کرد که آیا بر اساس مقررات سوئدی شما دارای حق اساسی برخورداری از حمایت تحصیلی هستید و یا آیا بر اساس مقررات اتحادیه اروپا بایستی شما از حقوقی همانند یک شهروند سوئد برخوردار باشید.اگر کمیته مرکزی کمک هزینه تحصیلی (سی اس ان) CSN تصمیم بگیرد که حق اساسی برخورداری از حمایت تحصیلی سوئدی را به شما بدهد یا اگر تصمیم بگیرد که شما بر اساس مقررات اتحادیه اروپا از حقوق همانند یک شهروند سوئد برخوردار باشید، ما همچنین بررسی خواهیم کرد که آیا شما واجد دیگر شرایط دریافت حمایت مالی تحصیلی هستید.

چه کسانی بر اساس مقررات سوئدی دارای این حق هستند.

اگر شما در سوئد زندگی می کنید و واجد یکی شرایط زیر هستید دارای حق اساسی برخورداری از حمایت تحصیلی هستید:

 • اگر دارای اجازه اقامت دائم باشید : اگر از اداره مهاجرت اجازه اقامت دائم (پوت) دریافت کرده باشید، می توانید از حمایت تحصیلی سوئدی برخوردار شوید.
 • اگر با یک شهروند سوئد فرزند مشترک داشته باشید و دارای اجازه اقامت معتبر باشید: اگر شما با یک شهروند سوئد فرزند مشترک داشته باشید و با هم در سوئد زندگی کنید، ممکن است بتوانید از حمایت مالی تحصیلی سوئدی برخوردار شوید. شما همچنین بایستی اجازه اقامت معتبر که بر اساس پیوند خانوادگی با آن شهروند سوئد باشد نیز داشته باشید.
 • شما در سوئد پناهنده سیاسی یا همانند آن هستید: اگر اداره مهاجرت تشخیص داده باشد که شما پناهنده سیاسی هستید، نیاز به محافظت دارید یا با دالیل ویژه انسانی اجازه اقامت دریافت کرده باشید، ممکن است بتوانید از حمایت مالی تحصیلی سوئدی برخوردار شوید. شما که پناهجو هستید حق برخورداری از حمایت مالی تحصیلی را ندارید.
 • اگر شما حق اقامت در سوئد داشته باشید و یک پیوند ثابت با سوئد داشته باشید:اگر شما حق اقامت در سوئد داشته باشید و یک پیوند ثابت با سوئد داشته باشید ممکن است بتوانید از حمایت مالی تحصیلی سوئدی برخوردار شوید.

 معمولا افراد زیر دارای حق اقامت در سوئد هستند:

 • شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان کشورهای عضو منطقه همکاری اقتصادی اروپا و سوئیس.
 • فردی که با یک شهروند اتحادیه اروپا و شهروندان کشورهای عصو منطقه همکاری اقتصادی اروپا و سوئیس (نه سوئدی) ازدواج کرده باشد یا همزی باشد و دارای حق اقامت در سوئد باشد.

در موارد زیر شما یک پیوند ثابت با سوئد دارید :

 • اگر به مدت دستکم دو سال در سوئد کار کرده باشید اگر به مدت دستکم دو سال در سوئد متأهل یا همزی بوده باشید.
 • اگر در سوئد کار کرده باشید بایستی به مدت دو سال و دستکم به میزان نیمه وقت کار کرده باشید. افزون بر این بایستی در این مدت در سوئد زندگی کرده باشید. زمان کار کردن شما از تاریخی که آخرین بار شما برای زندگی کردن به سوئد آمده اید محاسبه می شود.

موارد زیر کار محسوب می شود:

 • استخدام در سوئد
 • کار در شرکت خود که در سوئد ثبت شده باشد
 • مراقبت از فرزند خود که زیر ده سال سن داشته باشد
 • بیکاری ثبت شده در اداره کاریابی در سوئد
 • مشارکت در آموزش های بازار
 • کار درس سوئدی برای مهاجران(اس اف ای) یا درس سوئدی حداکثر در سطح دبستان ابتدائی
 • زمانی که شما پول بیماری، کمک هزینه فعالیت یا مانند آن داشته باشید.

ازدواج در سوئد:

اگر شما با یک شهروند سوئد ازدواج کرده باشید یا همزی باشید بایستی دستکم دو سال با هم در سوئد زندگی کرده باشید. ممکن است زمان کمتری هم پذیرفته شود اگر چهار سال با هم زندگی کرده باشید و در این میان دستکم یک سال از آن مدت را در سوئد زندگی کرده باشید یا فرزند مشترک داشته باشید. اگر شما از دستکم دو سال پیش با یک شهروند خارجی در سوئد زندگی کرده باشید نیز ممکن است پیوند ثابتی با سوئد داشته باشید. در این صورت همسر یا همزی شما نیز حق دارد بر اساس مقررات سوئد از حمایت تحصیلی سوئدی برخوردار شود. اگر فرزند مشترک داشته باشید ممکن است زمان کمتری هم پذیرفته شود.

شما که در هنگام آمدن به سوئد زیر ۲۰ سال سن داشته اید:

 • اگر شما در هنگام آمدن به سوئد برای زندگی کردن در اینجا زیر ۲۰ سال سن داشته اید، ممکن است حق دریافت حمایت مالی تحصیلی سوئدی داشته باشید، اگر:
 • شما حق اقامت در سوئد دارید و پدر یا مادر شما در سوئد کار می کند. اطالعات بیشتر درباره حق اقامت و چیزهائی که همطراز با کار هستند را در بخش پیشین این متن بخوانید.
 • شما و پدر یا مادرتان دارای اجازه اقامت معتبر بر اساس رابطه خانوادگی با فردی که در سوئد زندگی می کند هستید.
 • یک اداره دولتی سوئدی شما را در یک مسکن خانوادگی یا در یک مؤسسه جا داده است.
 • شما بر اساس قانون والدین دارای یک سرپرست ویژه هستید.

چه کسی را بر اساس قانون اتحادیه اروپا می توان با یک شهروند سوئد همطراز دانست.

اگر شما در یکی از بخش های زیر واجد شرایط باشید می توانید با یک شهروند سوئد همطراز باشید:

شما در سوئد کار می کنید یا پیش از این کار کرده اید.

شما که شهروند اتحادیه اروپا یا شهروند کشورهای عضو منطقه همکاری اقتصادی اروپا و سوئیس هستید، اگر به عنوان کارپذیر یا مالک شرکت خود به سوئد آمده باشید، می توانید همطراز یک شهروند سوئد باشید.

برای آنکه بتوان شما را به عنوان کارپذیر یا مالک شرکت خود به حساب آورد بایستی به مدت کافی و به میزان کافی ساعات کار در هفته کار کرده باشید. افزون بر این بایستی همزمان به درس و کار خود ادامه دهید. برای آنکه کار شما به حساب بیاید الزم است که شما اکنون در سوئد شاغل باشید یا از پیش شاغل بوده باشید. شما بایستی دستمزد بگیرید یا گرفته باشید و یا بابت کار خود پول دیگری از محل کار خودتان دریافت کنید.

برای شما که مالک شرکت خود هستید ضروری است که شرکت شما دارای برگه مالیاتی ویژه شرکت ها باشد و در اداره مالیات ثبت شده باشد. افزون بر این بایستی خود شما در آن شرکت به صورت فعال کار کنید.

شما که به کار خود پایان داده اید در برخی موارد می توانید وضعیت خود به عنوان کارپذیر مهاجر یا مالک شرکت خود در سوئد را همچنان داشته ً می توانید این وضعیت خود را باشید. شما معموال در مدت معینی حفظ کنید، اگر واجد یکی از شرایط زیر باشید:

 • اگر در یک رشته حرفه ای درس می خوانید یا بخواهید درس بخوانید و رابطه ای محتوائی بین کار شما در سوئد و این تحصیالت وجود داشته باشد.
 • اگر به علت بیماری یا بروز یک حادثه موقتا نتوانید کار بکنید.
 • اگر شما به طور ناخواسته از کار خودتان در سوئد بیکار شده اید و به عنوان کارجو در یک اداره کاریابی سوئدی نامنویسی کرده باشید.

به علت بیماری یا بروز یک حادثه اگر موقتا نتوانید کار بکنید. اگر شما به طور ناخواسته از کار خودتان در سوئد بیکار شده اید و به عنوان کارجو در یک اداره کاریابی سوئدی نامنویسی کرده باشید.
شما که شهروند اتحادیه اروپا یا شهروند کشورهای عضو منطقه همکاری اقتصادی اروپا و سوئیس هستید، و کارپذیر مهاجر یا مالک شرکت خود در سوئد هستید، می توانید همطراز یک شهروند سوئد باشید.

شما می توانید به عنوان خویشاوند تلقی شوید اگر:

 • همسر یا همزی باشید
 • فرزند زیر ۲۱ سال باشید و در پاره ای از موارد
 • اگر از لحاظ تأمین معیشت وابسته به یکی از والدین خود باشید
 • از لحاظ تأمین معیشت وابسته به فرزند خود باشید.

شما که ازدواج کرده اید و با هم زندگی می کنید یا با معمولا  نمی توانید یک شهروند سوئد همزی هستید معموال به عنوان خویشاوند یک شهروند اتحادیه اروپا تلقی شوید. این بدان علت است که یک شهروند سوئد معمولا  به کشور خودش مهاجرت نمی کند. اما البته معموال یک شهروند سوئد می تواند بر اساس قانون اتحادیه اروپا در پاره ای از موارد به عنوان کارپذیر مهاجر تلقی شود اگر وی همراه با خانواده اش از حق خود برای جا به جا شدن آزادانه استفاده می کند و در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا یا در یک کشور عضو منطقه همکاری اقتصادی اروپا و سوئیس کار می کند و پس از آن به سوئد باز می گردد و در اینجا کار می کند.

شما که دارای حق اقامت دائم در سوئد هستید


شما که شهروند اتحادیه اروپا یا شهروند کشورهای عضو منطقه همکاری اقتصادی اروپا و سوئیس هستید، می توانید همطراز یک شهروند سوئد تلقی شوید، اگر حق اقامت دائم(پور) در سوئد داشته باشید. اگر به طور قانونی و بدون وقفه به مدت دستکم پنج سال در سوئد ساکن بوده باشید به طور معمول حق اقامت دائم (پور) دریافت می کنید. شما که خودتان شهروند اتحادیه اروپا یا شهروند کشورهای عضو منطقه همکاری اقتصادی اروپا و سوئیس نیستید اما خویشاوند چنین فرد (غیر سوئدی) هستید، نیز می توانید همطراز یک سوئدی تلقی شوید، اگر کارت اقامت دائم را از اداره مهاجرت دریافت کرده باشید. همچنین اگر شما خویشاوند یک شهروند اتحادیه اروپا یا شهروند کشورهای عضو منطقه همکاری اقتصادی اروپا و سوئیس باشید و به طور قانونی به مدت دستکم پنج سال و بدون وقفه در سوئد زندگی کرده باشید نیز می توانید حق اقامت دائم (پور) دریافت کنید.

در پاره ای موارد می توانید حق اقامت دائم را زودتر از موعد دریافت کنید. برای دریافت اطالعات بیشتر با کمیته مرکزی کمک هزینه تحصیلی (سی اس ان) تماس بگیرید.

شما به صورت ثابت در سوئد سکونت دارید:

 • اگر واجد شرایط زیر باشید می توان شما را همطراز یک شهروند سوئد تلقی کرد.

 

و

 • از اداره مهاجرت اجازه اقامت دریافت کرده باشید تا بتوانید به عنوان ساکن ثابت در سوئد یا در اتحادیه اروپا تلقی شوید.

مقررات ویژه :

برای شما که فرزند یک پژوهشگر مهمان در سوئد هستید، یا فرزند یک شهروند ترکیه هستید که در سوئد کار می کند، یا خویشاوند فردی هستید که دارای کارت آبی اتحادیه اروپا در سوئد است، مقررات ویژه ای وجود دارد. برای دریافت اطالعات بیشتر با سی اس ان تماس بگیرید.

اطالعات بیشتر اطالعات بیشتر درباره کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه کارآموزی و وام تحصیلی را می توانید در  جهان تحصیل  بیابید. در آنجا همچنین می توانید اطالعاتی درباره راه های درخواست کردن این حمایت های مالی را نیز دریافت کنید. اگر می خواهید با فردی در کمیته مرکزی کمک هزینه تحصیلی با ما  گفتگو کنید.

بخش سوئد/ جهان تحصیل

تحصیل در سوئد

 

Flag Counter