سه شنبه, 28 سپتامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

 •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
 •            ID Skype :      Jahantahsil     
 •            Telegram :   @Jahantahsil     
 •        Whats app: +46-765196808     
 •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2107 | بازدید امروز : 19660 | کل بازدید : 19646520 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > سوئد > هزینه دانشگاه در سوئد 
هزینه دانشگاه در سوئد

سلام دوستان عزیز یکی از موضوع های مهمی که قبل از شروع پذیرش باید انجام بدبد . دانستن هزینه دانشگاه و شهریه آن هست. برنامه ریزی بودجه شما بخش مهمی از آمادگی برای تحصیل در سوئد است. در اینجا مروری بر هزینه های مختلفی که باید در بودجه خود لحاظ کنید ، آوردیم.

در سوئد ، واحد پول مورد استفاده کرون سوئد (SEK) است. ما هزینه هایی را در SEK داده ایم. برای پیدا کردن نرخ ارز به روز ، از مبدل ارز مانند Google یا xe.com استفاده کنید.  ژانویه 2019:

1 یورو = حدود 10.2 SEK
1 دلار = حدود 9.0 SEK
10 INR = حدود 1.3 SEK

هزینه دوره و شهریه

 شهریه برای دانشجویانی که تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا / EEA / Nordic یا سوئیس نیستند که در سطح لیسانس یا کارشناسی ارشد تحصیل می کنند گرفته می شود.

هزینه اپلای دانشگاه 900 کرون است. این هزینه به عنوان بخشی از درخواست آنلاین شما در Universityadmissionions پرداخت می شود .

شهریه در سوئد بسته به موضوع متفاوت است. متوسط ​​هزینه برنامه کارشناسی ارشد 129،000 کرون در سال است. برنامه های لیسانس به طور کلی ارزان تر است.

محدوده استاندارد شهریه برای موضوعات مختلف در زیر نشان داده شده است (سطح دقیق ممکن است متفاوت باشد)

 • علوم اجتماعی و علوم انسانی 80،000 SEK - 110،000 SEK در سال
 • برنامه های فنی و علوم طبیعی 120،000 SEK - 145000000 در سال
 • معماری و طراحی 190،000 SEK - 270،000 سالانه

 • شهریه هر برنامه در Universityadmissionions و در وب سایت جهان تحصیل هم، هر برنامه ذکر شده است.

 • در مورد شهریه ها بیشتر بخوانید و بدانید که آیا در Universityadmissionions ملزم به پرداخت شهریه هستید یا نه .

هزینه های زندگی

هزینه متوسط ​​ماهانه دانشجویان حدود 8،370 کرون در ماه است. البته هزینه های شما بسته به جایی که شما زندگی می کنید و ترجیحات شخصی شما متفاوت خواهد بود.

بیمه سلامت

 • برای اطلاعات در مورد بیمه درمانی دانشجویان بین المللی در سوئد ، به بیمه درمانی و مراقبت های پزشکی مراجعه کنید.

هزینه اتحادیه دانشجویی

دانش جوبان معمولاً با هزینه اندک عضویت در اتحادیه محلی دانشجویی ، عضو می شوند. این امکان دسترسی به فعالیتهای مختلف دانشجویی و تخفیف های دانشجویی را برای شما فراهم می آورد. بسته به اتحادیه ، هزینه های 50-350 SEK در هر ترم متغیر است. اتحادیه دانشجویی مربوطه شما می تواند اطلاعات مربوط به هزینه های عضویت و مزایا را ارائه دهد.

کتابهای درسی

به طور متوسط ​​، میبایست  که در هر ماه حدود 750 کرون برای کتاب های درسی هزینه کنید. در برخی موضوعات مانند حقوق و علوم طبیعی احتمالاً این رقم بیشتر است. بسیاری از اتحادیه های دانشجویی فروش کتاب را در جایی ترتیب می دهند که دانشجویان بتوانند کتابهای درسی استفاده شده را ارزانتر بخرند. همچنین معمول است که دانش آموزان اعلان هایی را در دانشگاه بفروشند که نسخه های مورد استفاده خود را از کتابهای درسی سالهای گذشته بفروشند. وب سایتهای خرید کتابهای درسی استفاده شده نیز محبوب هستند.

حتما از این پست استفاده مفید کرده اید ... تا بعد خدا نگه دار

امیر- بخش سوئد / نیم دانشجویی جهان تحصیل

تحصیل در سوئد

 

Flag Counter