جمعه, 22 اُكتبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 539 | بازدید امروز : 15109 | کل بازدید : 20622971 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > سوئد > چک لیست قبل از آمدن به سوئد 
چک لیست قبل از آمدن به سوئد

100 بار ذرود و تبریک به دوستانی که ..... میخوان به سوئد بیان...

سر انجام صبر به پایان رسید! اکنون که به طور رسمی در یک دانشگاه سوئدی به شما پیشنهاد داده شده ، وقت آن رسیده است که هیجان زده شوید: فقط طی چند ماه آینده به سوئد خواهید آمد. در اینجا یک چک لیست با 8 کار برتر که باید انجام دهید آورده شده است .

1. اولین قسط شهریه خود را پرداخت کنید

برای اینکه بتوانید برای اجازه اقامت خود اقدام کنید ، باید اولین قسط شهریه خود را پرداخت کنید. (این فقط مربوط به دانشجویانی است که موظف به پرداخت هزینه هستند - برای جزئیات بیشتر به UniversityAdmissionions.se مراجعه کنید؟ دانشگاه شما اطلاعاتی در مورد نحوه پرداخت می دهد.

2. درخواست ویزا و اجازه اقامت دهید

اگر اهل کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید ، وقت آن است که درخواست اجازه اقامت خود را برای تحصیل شروع کنید. مجوزهای اقامت و ویزاهای اساسی را ببینید ، سپس به وب سایت آژانس مهاجرت سوئد مراجعه کنید تا درخواست خود را یا به نزدیکترین سفارت سوئد محل زندگیتان و یا آنلان به اداره مهاجرت دهید.

3. یافتن مسکن

بسته به جایی که در سوئد زندگی می کنید ، انواع مختلفی از مسکن را انتخاب خواهید کرد - برای یک بررسی اجمالی به اسکان مراجعه کنید. بعد از مطالعه مقدمات ، اولین نقطه تماس شما باید دفتر مسکن دانشگاه شما باشد. آنها اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت مسکن در شهر شما و نحوه شروع جستجوی خود به شما می دهند.

  • در بعضی از مناطق (به ویژه در شهرهای بزرگ مانند استکهلم ، گوتنبرگ و مالمو یا در شهرهای دانشگاهی مانند اوپسالا و لوند) یافتن مسکن می تواند یک چالش باشد ، بنابراین ایده خوبی است که جستجوی خود را هرچه زودتر شروع کنید.

4- موارد عملی را مرتب کنید

اطمینان حاصل کنید که بیمه درمانی را قبل از ترک منزل ترتیب داده اید - به بیمه درمانی و مراقبت های پزشکی مراجعه کنید تا بدانید که چه چیزی در مورد دانشجویان کشور شما صدق می کند. همچنین ایده خوبی است که به بررسی وضعیت مالی خود بپردازید و در نظر بگیرید که آیا می خواهید در طول تحصیل به دنبال شغل پاره وقت باشید. و فراموش نکنید که توصیه های عملی ما را بخوانید ، بنابراین شما برای زندگی روزانه در سوئد آماده هستید.

5- با همکلاسی های خود ارتباط برقرار کنید

ارتباط با سایر دانش جویان در برنامه خود یک راه عالی برای دوستی قبل از ورود به دانشگاه است. همکلاسی های آینده شما ممکن است بتوانند به برخی از سؤالات شما پاسخ دهند. با چک کردن پست در صفحه فیس بوک دانشگاه خود ، یا جستجوی یک گروه Facebook در برنامه خود ، همکلاسی های جدید خود را پیدا کنید. همچنین می توانید برای ارتباط با سایر دانشجویان عازم سوئد ، رسانه های اجتماعی یا انجمن های آنلاین که در کشور شما محبوب است را بررسی کنید. اگر شما یک گروه از قبل موجود را پیدا نمی کنید ، چرا خود را شروع نکنید؟

6. در مورد سوئد و شهر جدید خود مطالعه کنید

چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد فرهنگ و چیزهایی در سوئد وجود دارد که می توانید در وقت آزاد خود منتظر باشید. در اینجا روش هایی برای شروع کار وجود دارد:

فراموش نکنید که دانشگاه خود را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید تا آنچه را که در دانشگاه اتفاق می افتد اطلاع داشته باشید ! بیشتر دانشگاههای سوئد دارای صفحات فیس بوک ، توییتر و یوتیوب هستند . بسیاری نیز در اینستاگرام ، Weibo فعال هستند  .

7. عاقلانه بسته بندی چمدان خود را شروع کنید

این که آیا شما فردی هستید که هفته ها قبل بستن چمدان را شروع می کند یا تا آخرین لحظه به تعویق می افتد ، خوب است که بستن عاقلانه ای داشته باشید. حداقل یک سال در سوئد زندگی خواهید کرد ، بنابراین می خواهید ملزومات لازم را با خود ببرید. اما از بسته بندی بیش از حد خودداری کنید : هر چیزی را که نیاورده اید ، تقریباً مطمئناً می توانید در فروشگاههای این کشور در سوئد پیدا کنید - به جز اینکه ممکن است عکس هایی از مادربزرگتان یا شیرینی های مورد علاقه شما از خانه باشد.

8.خوب به سوئد خوش آمدید!

در اواخر آگوست ، وقت آن است که سوار هواپیما ، قطار یا قایق سوئد بشویم. دانشگاه شما جزئیاتی درباره گرایش دانشجویان جدید بین المللی ارائه می دهد. قبل از شروع دانشگاه ها ، حتماً به موقع برسید و شایدم به بزرگترین فروشگاه ikea دنیا سری بزنید برای چیدمان خانه جدیدتان .

بخش سوئد - تیم دانشجویی جهان تحصیل

تحصیل در سوئد

 

Flag Counter