جمعه, 03 دسامبر 2021
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 559 | بازدید امروز : 57316 | کل بازدید : 21688885 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > سوئد > شماره هویت شخصی در سوئد 
شماره هویت شخصی در سوئد

درود.خوب برگشتیم تا یکی دیگر از موضوعاتی که به پست قبلی مربوط میشد ..

گرفتن personnummer - 'گرفتن شماره هویت در سوئد

  • در سوئد ، بسیاری از جنبه های زندگی با شماره هویت شخصی شما مرتبط است. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد شماره های هویت شخصی بدانید وجود دارد - از جمله نحوه دریافت شماره.

شماره هویت شخصی چیست؟

شماره هویت شخصی ( personnummer ) یک عدد دوازده رقمی است که برای شناسایی افراد ساکن سوئد استفاده می شود. که بسار کاربردی میباشد. و بر اساس تاریخ تولد خود به علاوه چهار رقم اضافی. به عنوان مثال ، اگر در 25 مه 1992 به دنیا آمده اید ، ممکن است به این شکل باشد: 19920525-1045.

شماره هویت شخصی شما بخش مهمی از زندگی شما در سوئد خواهد بود. شما اغلب به آن احتیاج دارید ، به عنوان مثال هنگام برخورد با مقامات یا دسترسی به مراقبت های بهداشتی غیر اضطراری. این کار همچنین می تواند بسیاری از کارهای روزمره را آسانتر کند ، مانند قرض گرفتن کتاب از کتابخانه عمومی ، جمع آوری امتیاز جایزه برای خرید فروشگاه ، گرفتن یک بسته از اداره پست ، ... این لیست بی پایان است. در بعضی موارد ، ممکن است برای انجام برخی فعالیت ها (مانند افتتاح حساب بانکی) بدون داشتن شماره شناسنامه شخصی ، موفق نشوید.

چگونه می توانم یک شماره شناسنامه شخصی دریافت کنم؟

شماره شناسنامه شخصی توسط آژانس مالیاتی سوئد ( Skatteverket ) تعیین می شود. یکی از اولین اقدامات شما پس از تسویه حساب باید ثبت نام در دفتر سازمان امور مالیاتی محلی باشد.

اگر نتوانم شماره هویت شخصی بگیرم چه می شود؟

  • اگر برای مدت زمانی کوتاهتر از 12 ماه در سوئد تحصیل کنید ، احتمالاً نمی توانید شماره هویت شخصی خود را بدست آورید.

اما در برخی موارد ، ممکن است در عوض به شما شماره هماهنگی ( samordningsnummer ) داده شود. این می تواند در شرایطی اتفاق بیفتد که شما نیاز به معامله با برخی سازمان های دولتی دارید ، مانند زمانی که شغل پاره وقت دارید و نیاز به پرداخت مالیات به سازمان امور مالیاتی دارید. برای به دست آوردن شماره هماهنگی ، یک سازمان دولتی باید آن را از طرف شما درخواست کند. شما نمی توانید خودتان این کار را انجام دهید.

من هنوز گیج هستم ..

در بخش سوئد در حال تنظیم یک پست با تصاویر و فیلم هستیم که نحوه گرفتن شماره هویت شخصی  در سوئد یا شماره شناسنامه  سوئدی را بهتون آموزش میده.

 

ادمین - بخش سوئد- تیم دانشجویی جهان تحصیل

تحصیل در سوئد

 

Flag Counter