چهارشنبه, 19 ژانويه 2022
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 493 | بازدید امروز : 27818 | کل بازدید : 23531077 | بازدیدکنندگان آنلاين : 8 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > نروژ > تاریخ و مذاهب اصلی نروژ 
تاریخ و مذاهب اصلی نروژ

سلام خدمت شما عزیزان یکبار دیگه با یه موضوع دیگه در ارتباط با تاریخ و مذاهب نروژ حضور گرم شمارو به مطالعه این بخش میپردازیم

تاریخ و مذاهب اصلی

نروژ به دلیل میراث وایکینگ خود که بخش مهمی ازتاریخ نروژ است در سراسر جهان شناخته شده است. نروژ بسیار سکولار است اما اکثر مذاهب جهان در جامعه نمایندگی می شوند.


Bryggen-houses(3)
مردم از سراسر جهان برای دیدن سایت میراث جهانی Bryggen در برگن آمده اند. عکس: هیئت توریستی برگن - جیرش چوهان - serdanaBergen.com

  • نروژ درسال 1814به یک کشور مستقل تبدیل شد ، اما در اواخر سال 1905 از سوئد جدا شد. در آن زمان ، این کشور به ترتیب از سال 1380بخشی از اتحادیه ها با دانمارک و سوئد بود. دومین زبان مکتوب ما ، نطوتی ، گواهی بر تاریخ بسیار قدیمی این کشور و میراث باستانی وایکینگ ها و نورس است.

اگرچه هزار سال از آن زمان می گذرد كه وایكینگ های نروژی بخش های بزرگی از جهان غرب را در پای خود قرار دادند ، این بخش از تاریخ است كه بیشتر نروژی ها دوست دارند آن را به عنوان دوران طلایی كشور برجسته كنند. ادبیات حماسه نورس هنوز بخش مهمی از تاریخ ادبیات غربی به شمار می رود و ما هنوز هم در جامعه امروز اثری از زبان نورس را می یابیم. به عنوان مثال نامهای اساطیر نورس در سالهای اخیر بسیار رایج شده است.

امروز نروژ کشوری بسیار سکولار است. آزادی مذهبی وجود دارد ، و بسیاری از مذاهب جهان در اینجا نمایش داده می شوند - و همه استقبال می شوند. کلیسای نروژ لوتری است ، اما کاتولیک و سایر فرقه های مسیحی نیز گسترده است. اسلام یکی از بزرگترین مذاهب در نروژ است. همچنین جوامع یهودی و بودایی مستقر نیز وجود دارد.

Oslo_17_mai_2010
رژه کودکان که روز ملی نروژ را جشن می گیرند. عکس: اویلینا گوستافسون.


تعطیلات اصلی نروژی کریسمس ، عید پاک و روز ملی است - هفدهم ماه مه. در نروژ روز ملی یک رویداد مهم است. در حالی که در کشورهای دیگر مرسوم است که روز قانون اساسی را با یک رژه نظامی جشن بگیرند، مراسم رژه کودکان را در سراسر کشور در هفدهم ماه مه برگزار می کنند. این یکی از دلایلی است که اغلب به عنوان "روز کودکان" توصیف می شود.

ادمین -امیر -بخش نروژ / تیم دانشجویی جهان تحصیل

تحصیل،زندگی،کار در نروژ

 

Flag Counter