چهارشنبه, 19 ژانويه 2022
لوگو


                       EN      FR      PR                           

  •   e.mail:jahantahsil@gmail.com   
  •            ID Skype :      Jahantahsil     
  •            Telegram :   @Jahantahsil     
  •        Whats app: +46-765196808     
  •           تماس رایگان و  سریع با تیم            

ابزار اینستا گرام
اروپا
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 559 | بازدید امروز : 22052 | کل بازدید : 23525311 | بازدیدکنندگان آنلاين : 5 
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > سوئد > کار در سوئد 
کار در سوئد

بازدید کنندگان جهان تحصیل عرض سلام و درود به شما، در این پست از کار در سوئد - پیدا کردن کار در سوئد و ... واستون اطلاعاتی مینویسیم.

در حین تحصیل کار کنید

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در سوئد ، از لحاظ فنی مجاز به کار در کنار تحصیلات خود هستید. هیچ محدودیتی رسمی در مورد چند ساعت کار وجود ندارد. با این حال ، به یاد داشته باشید که تحصیلات شما باید اولویت اصلی شما باشد که سیستم آموزش سوئد خواستار این است. در حالی که ممکن است ساعتهای زیادی در کلاس درس نداشته باشید ، از شما انتظار می رود معادل یک هفته کار تمام وقت ، 40 ساعته را در دروس ، خواندن و تکالیف اختصاص دهید. این می تواند ترکیب مطالعات با کار در سوئد را دشوار کند.

هنگامی که درخواست تمدید اقامت خود را می کنید ، آژانس مهاجرت سوئد نیز اثبات می کند که در مطالعات خود پیشرفت کرده اید و نمرات قابل قبولی کسب کرده اید. اگر تحصیلات شما به دلیل کار بیش از ضعیف شود، ریسک می کنید دیگر مجبور به ماندن در سوئد نیستید.

برخی دانشگاه ها دارای بخش ویژه پیدا کردن  شغل هستند که می توانند به شما در یافتن شغل دانشجویی پاره وقت کمک کنند. بسیاری نیز خدماتی مانند نمایشگاه کارفرمایان ، چک های CV و رویدادهای ویژه را با شرکت ها ارائه می دهند. وب سایت هایی مانند Academic Work ، StudentConsulting یا StudentJob همچنین می تواند مکان مناسبی برای جستجوی پست باشد.

بعد از تحصیل کار کنید

سوئد مکان خوبی برای شروع کار شما است: شرکتهای بین المللی و نوآورانه در سراسر کشور یافت می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شروع کار خود یا ایجاد یک تجارت در سوئد ، کار در سوئد را بررسی کنید.

پس از فارغ التحصیلی ، می توانید برای جستجوی شغل یا تأسیس شرکتی ، اجازه اقامت خود را تا 6 ماه تمدید کنید. اگر یک پیشنهاد شغلی دریافت کرده اید که شرایط خاصی را برآورده می کند ، می توانید برای اجازه کار اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و نحوه درخواست تمدید یا اجازه کار ، به وب سایت آژانس مهاجرت سوئد مراجعه کنید .

دو دانش آموز در یک نمایشگاه حرفه ای.

تینا استافن /  جهان تحصیل

10 نکته برای یافتن کار در سوئد

اگر بعد از تحصیل تصمیم گرفتید که به دنبال کار در سوئد بمانید ، در اینجا 10 نکته برای کمک به شما در یافتن شغل آورده شده است. خوب به این 10 مورد اشاره شده دقت کنید.

1. از مرکز شغلی دانشگاه خود بازدید کنید

اولین توقف در جستجوی شما باید مراجعه به مرکز شغلی دانشگاه شما باشد. مراکز شغلی دانشگاه طیف وسیعی از خدمات را برای کمک به شما در یافتن شغل ارائه می دهند: مشاوره شغلی (غالباً به زبان انگلیسی) ، مشاوره در مورد CV و نامه تحت پوشش ، سمینارها و کارگاههای آموزشی ، آموزش تکنیک مصاحبه و بازدید از مطالعه برای کارفرمایان بالقوه. مراکز شغلی نیز به طور معمول لیست هایی را برای مشاغل موجود ، کارآموزی و پروژه های پایان نامه ارائه می دهند.

2. در نمایشگاه های اشتغال شرکت کنید

شرکت های چند ملیتی سوئدی مانند Volvo ، IKEA یا Skanska ، بانک های بزرگ ملی ، کارفرمایان بخش دولتی و سایر شرکت ها به طور مرتب برای دیدار با کارمندان جدید بالقوه در نمایشگاه های استخدامی شرکت می کنند. نمایشگاه های اشتغال این فرصت را به شما می دهد تا با کارفرمایان در حوزه خود ارتباط برقرار کنید و در مصاحبه های یک به یک و سمینارهای مفید شرکت کنید. نمایشگاههای اصلی شامل CHARM در چالمرز در گوتنبرگ ، هندلسداگارنا در دانشکده اقتصاد استکهلم ، روزهای eee در دانشگاه لوند و Uniaden در دانشگاه Umeå است. همچنین نمایشگاه هایی وجود دارد که به دانشگاه ها مرتبط نیست ، مانند روزهای شغلی در استکهلم.

  • مطمئن شوید که برای این نمایشگاه ها آماده شده اید: یک پستی از CV و نامه های مورد نیازتان را آماده کنید ، از قبل تصمیم بگیرید که با کدام شرکت ها می خواهید صحبت کنید ، و یک استراتژی در مورد چگونگی ایجاد احساس خوب داشته باشید. ایمیل های پیگیری را به نمایندگان شرکتی که با آنها صحبت کرده اید ارسال کنید - آنها می توانند یک تماس مفید برای  آینده  شما باشند.

3. به زبان سوئدی بیاموزید

بله ، تقریباً همه در سوئد انگلیسی صحبت می کنند ، و شما به راحتی می توانید تحصیلات خود را در اینجا بدون دانستن کلمه سوئدی انجام دهید. همچنین ممکن است انگلیسی در برخی شرکتهای بزرگ (حتی شرکتهای سوئدی) زبان کارگر باشد.

اما مهارت در زبان سوئدی هنگام تلاش برای یافتن کار ، درهای زیادی را برای شما باز خواهد کرد. بسیاری از فارغ التحصیلان می گویند یادگیری سوئدی بلیط طلایی آنها به بازار کار بود. صحبت کردن به زبان سوئدی تقریباً همیشه شما را به عنوان کاندیدای قوی تری رقم می زند - حتی هنگامی که متقاضی شغلی هستید که به طور خاص شما را ملزم به دانستن مسلط به زبان انگلیسی یا زبان انگلیسی بومی کنید. و جنبه های اجتماعی را فراموش نکنید: دانستن سوئدی به شما کمک می کند تا همکاران جدید خود را تحت تأثیر قرار دهید و راحت تر با آنها پیوند برقرار کنید.

بیشتر دانشگاه ها دوره های سوئدی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. از فرصت استفاده کنید - پشیمان نخواهید شد! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه یادگیری زبان سوئدی ، به Learn Swedish مراجعه کنید.

4- کارآموزی کنید

کارآموزی می تواند راهی عالی برای به دست آوردن تجربه و ایجاد شبکه حرفه ای شما باشد. حتی اگر کارآموزی شما به پیشنهاد شغلی منجر نشود ، یک مرجع از یک شرکت سوئدی و یک به روزرسانی خوب برای CV خود خواهید داشت. گزینه هایی را از طریق سازمان های دانشجویی بین المللی مانند AIESEC و IAESTE تحقیق کنید . یا چرا شانس خود را امتحان نمی کنید و به طور مستقیم با شرکتی که می خواهید کارآموزی را انجام دهید ارتباط برقرار کنید؟

5- یک شغل دانشجویی پاره وقت بگیرید

کار پاره وقت در طول تحصیل می تواند به عنوان یک تخته سنگ برای حرفه شما باشد. رقابت برای مشاغل پاره وقت می تواند شدید باشد ، خصوصاً اگر به زبان سوئدی صحبت نکنید. اما فعال بودن و کوبیدن درهای مسلح با یک پشتیبانی  از CV - ترجیحا به زبان سوئدی - می تواند راه طولانی شما را بدست آورد. یک منبع مفید Academicwork.se  است که دانشجویان را به شرکتهایی که به دنبال کارمندان نیمه وقت هستند ، معرفی می کند.

6. در اتحادیه دانشجویی خود شرکت کنید

مخاطبین در شبکه شخصی شما می توانند نکات ارزشمندی را ارائه دهند یا شما را با کارفرمایان بالقوه معرفی کنند. با درگیر شدن در فعالیت ها و سازمان های دانشگاه خود ، شبکه خود را گسترش دهید. مکان آشکار برای شروع ، اتحادیه دانشجویی شما است. مشارکت در اتحادیه دانشجویی و طیف گسترده ای از فعالیت هایی که آنها برگزار می کنند به خودی خود می تواند منجر به فرصت های شغلی شود - و مشارکت شما یک شایستگی جدی برای CV شما خواهد بود.

7. پایان نامه خود را در یک شرکت سوئدی بنویسید

نوشتن پایان نامه نهایی خود در یک شرکت سوئدی می تواند ورودی کاملی برای بازار کار باشد. شما می توانید یک تجربه ، بینش و مخاطب ارزشمند و یک پای در کارفرمای سوئدی بدست آورید. بسیاری از برنامه ها و ادارات دانشگاهی پیوندهای محکمی با شرکت ها دارند و پیشنهادات پروژه پایان نامه از شرکت ها اغلب در وب سایت های دانشگاه منتشر می شود.

8- به اتحادیه بپیوندید

 بسیاری از اتحادیه های کارگری پیشنهادات ویژه ای را برای دانش جویان ارائه می دهند ، از جمله خدماتی مانند راهنمایی شغلی یا کمک CV. آنها همچنین در مورد مذاکرات مربوط به حقوق و دستمزد مشاوره می دهند و به محض پیدا کردن شغل ، می توانند از شما در امور مربوط به محل کار پشتیبانی کنند.

کنفدراسیون های اصلی اتحادیه های کارگری سوئد SACO ، TCO و LO هستند. هر کدام از آنها تعداد بیشتری اتحادیه تشکیل می دهند که بیشتر حرفه های سوئد را نمایندگی می کنند. برای یافتن اتحادیه مناسب برای زمینه خود ، به وب سایتهای آنها  مراجعه کنید.

9- مستقیماً با کارفرمایان تماس بگیرید

وقتی به تبلیغات شغلی سوئد نگاه می کنید ، ممکن است متوجه شوید که آنها شامل اطلاعات تماس کارمند یا مدیر هستند که می توانند به سؤالات مربوط به نقش پاسخ دهند. آن شخص غالباً در تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی این موقعیت را کسب می کند ، درگیر می شود ، بنابراین می تواند ارزش داشته باشد که در این صورت با آنها تماس بگیرید ، چند سؤال مرتبط بپرسید و آنها را در گفتگو درگیر کنید. اگر احساسی حرفه ای و مشتاق ایجاد کنید ، ممکن است وقتی برنامه شما را روی میز کار خود می آورد، همره آن  نام شما را به خاطر بیاورند.

10. زود شروع کنید

فارغ التحصیلان تازه کار شما به همان اندازه مشتاق هستند که بتوانید اولین شغل خود را بعد از دانشگاه بگذرانید ، بنابراین شکار شغل خود را از اول شروع کنید. و فراموش نکنید که در زمان مناسب برای اجازه کار خود درخواست کنید . درباره وب سایت کار در سوئد در مورد کار یا شروع یک تجارت در سوئد بیشتر بخوانید و بخوانید و بخوانید ..

بدرود- بخش سوئد- تیم دانشجویی جهان تحصیل

تحصیل در سوئد

 

Flag Counter