سه شنبه, 19 نوامبر 2019
لوگو

           

               EN      FR     PR      


@EMAIL:Jahantahsil

gmail.com

ID Skype :  Jahantahsil

Telegram : @Jahantahsil

 

 تماس رایگان و  سریع با تیم

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1753
 بازدید امروز : 1044
 کل بازدید : 3758020
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اروپا
تماس فوری- نرخ ارز
به وبسایت تیم دانشجویی جهان تحصیل خوش آمدید. * WWW.JAHANTAHSIL.COM بازدیدکننده عزیز، در نظر داشته باشید که کلیه تعهدات از قبیل انعقاد توافق نامه ها (قراردادها) فقط در صورتی که از ایمیل jahantahsil@gmail.com ارسال شود دارای ارزش است. و هیچ نماینده ای ، با نام جهان تحصیل ،اجازه دریافت مبلغ و انعفاد قرارداد را ندارد.صفحه اصلی > اروپا > آلمان > خوابگاه دانشجویی در آلمان 
خوابگاه دانشجویی در آلمان

سلام دوستان

من رزا که در آلمان مشغول تحصیل هستم . سعی می‌کنم از تجربیاتم تو‌موضوعات مختلف اینجابنویسم، امیدوارم که مفید باشه.

به نظر من یکی از مسائل مهم برای همه کسانی که‌ قصد‌ ادامه تحصیل در خارج از جایی که زندگی می‌کنند دارند، محل اقامت هست. یکی از این جاها خوابگاه های دانشجوییه که انواع مختلفی هم دارند. اعم از خوابگاههای دانشگاه تا خوابگاههای خصوصی، یک‌نفره تا بیشتر از یک‌نفره و عمومی، ارزون و معمولی تا گرون و با امکانات بیشتر.

تجربه خودم و دوستان نشون داده که بعد از گرفتن پذیرش، یکی از مهمترین کارایی که باید انجام بشه درخواست برای رزرو اتاق تو خوابگاهه که معمولا به صورت آنلاین انجام میشه(به قسمت studentenwerk در سایت دانشگاه رجوع شود).

چون تعداد دانشجوها  در لیست انتظار زیاده. با این کار هم صرفه‌جویی در زمان میشه و هم شانس بیشتری دارین که زمان ورود به شهر مورد نظر، بدون اتاق نباشین. 

مسئله بعدی متراژ و اجاره اتاق‌هاست. هر نفر یک اتاق مجزا خواهد داشت که متراژش  حداقل حدود ۱۲ متر است. حالا ممکنه بزرگتر باشه و آشپزخونه و سرویس بهداشتی شخصی هم‌ داشته باشه(اتاق تک نفره یا Einzel)، ممکن هم هست که یکی از این دو سرویس یا هردو، بین دو یا چند نفر مشترک باشه(WG: Wohngemeinschaft). اجاره هم علاوه بر متراژ،  به ایالت و شهر هم بستگی داره و جنوب آلمان هم گرونتر از جاهای دیگه‌ست. به عنوان مثال در ایالت نوردراین-وستفالن  ۲۰۰ تا۳۵۰ یورو هزینه خوابگاه‌هاست که اغلب شامل هزینه برق و انرژی هم میشوند. لازم به ذکره که علاوه بر اجاره ماهانه، هنگام رزرو یا تحوبل اتاق یه مبلغی(حدود 500 الی600 یورو) به عنوان رهن از متقاضی دریافت میکنند.

چند تا عکس از خوابگاههای دانشگاه دویسیورگ-اسن رو اینجا میتونید ببینید.

رزا-آلمان- تیم دانشجویی جهان تحصیل

آلمان
Contacts us  / Map  / Home page / About us

 ID Skype :  Jahantahsil  / Telegram : @Jahantahsil /  Email: Jahantahsil@gmail.com

© Copyright 2008-2019  All Rights Reserved.