آیا قصد دارید یک تجارت پر رونق را در کشوری دیگر راه‌اندازی کنید؟ به خرید و سرمایه گذاری در فرنچایز معتبر در امارات و عمان فکر کرده‌اید؟ آیا در مورد فرانچایز چه می‌دانید؟ آیا از شرایط و مراحل خرید فرنچایز اطلاع دارید؟ فرانچایزهای معتبر در کشورهای مختلف را می‌شناسید؟ می‌دانید که می‌توان از این طریق برای اقامت در کشور مربوطه هم اقدام کرد؟

فرقی نمی‌کند خواهان راه ‌اندازی چه کسب وکاری هستید و یا در چه حوزه‌ای تخصص دارید. اگر به فکر یک سرمایه‌گذاری امن و بدون ریسک هستید، فرانچایز کردن گزینه مناسبی برای شما است. در این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را بگیرید.

سرمایه گذاری در فرنچایز به چه معناست؟

فرنچایز یا Franchise در واقع به دریافت امتیاز نمایندگی یک برند تجاری اطلاق می‌شود. این امتیاز توسط صاحب اصلی برند در ازای مبلغی به سرمایه‌گذار اعطا می‌شود. طی توافق‌نامه‌ای سرمایه‌گذار متعهد می‌شود که طبق قوانین و استانداردهای مورد تایید برند و تحت نظارت صاحب برند به فعالیت در آن حوزه بپردازد.

مزیت های خرید فرنچایز چیست؟

مزیت خرید و سرمایه گذاری در فرنچایز معتبر در امارات و عمان این است که شما بدون نیاز به تخصص و تجربه خاصی می‌توانید در حوزه مورد علاقه تان فعالیت کنید. این روش سرمایه‌گذاری بدون نیاز به صرف وقت و هزینه فراوان و آزمون و خطا به سوددهی می‌رسد و ریسک از دست دادن سرمایه شما را بسیار پایین می‌آورد.

چرا که نیازی نیست شروع به راه انداختن یک کسب و کار از صفر کنید و به اصطلاح خاکش را بخورید تا شناخته شوید. دوندگی‌های معمول اخذ مجوز را ندارید و نیازی نیست بیزینس پلن و سیستم بازاریابی و فروش را خودتان طراحی کنید. همچنین استخدام و آموزش کارکنان و یا حتی انتخاب محل مناسب و طراحی و اجرای دکور و خرید وسایل و قیمت‌گذاری محصول یا خدمات هم با شما نیست.

شما فقط امتیاز فعالیت تحت نظارت صاحب برند را می‌گیرید و سپس آموزش‌های لازم برای شیوه کار را دریافت می‌کنید. با خرید و سرمایه‌گذاری در فرنچایز معتبر در امارات و عمان می‌توانید فعالیت خود را تحت نظارت صاحب برند و در چهارچوب قوانین و الزامات آن آغاز کنید. با استفاده از اعتبار برند مربوطه در زمانی کوتاه این فعالیت به بازدهی می‌رسد.

از طرفی صاحبان برند با این روش می‌توانند کسب وکار خود را در شهرها و کشورهای مختلف توسعه داده و اعتبار برندشان را بالا ببرند.

شرایط دریافت فرنچایز چگونه است؟

همان‌طور که گفتیم شما با دریافت امتیاز یک برند در واقع یک نیروی اجرایی برای آن مجموعه خواهید شد؛ بنابراین بسیار مهم است که هر نماینده یا مجری مطابق با قوانین و چهارچوب‌های برند مربوطه به فعالیت بپردازد تا اعتبار برند لطمه نبیند. از این‌ رو به طور حتم صاحبان برند برای واگذاری این امتیاز شرایطی را در نظر می‌گیرند که بتواند به حفظ اعتبار برند کمک کند.

به ‌عنوان مثال داشتن حداقل سرمایه که برای کشورها و برندهای مختلف متفاوت است، همچنین تسلط نسبی به زبان کشور مربوطه حائز اهمیت است.

برای خرید فرنچایز امارات و عمان و سایر کشورها، بعضی برندها سابقه کاری متناسب با حوزه کاری خود را هم مورد توجه قرار می‌دهند، در نهایت شرکت در کلاس‌های آموزشی و تحصیل نمره قابل قبول از دیگر شرایط اعطای فرانچایز است.

شرایط مربوط به خود برند هم معمولا در اعتبار آن خلاصه می‌شود؛ بدین معنی که برندهایی که روابط موثر و اعتماد متقابلی با مشتریان خود ساخته‌اند و بین آنها دارای اعتبار و محبوبیت هستند، می‌توانند اقدام به اعطای فرانچایز خود کنند.

حوزه فعالیت فرنچایزها می‌تواند از رستوران‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌ها تا شرکت‌های کامپیوتری و تجارت الکترونیک و یا ارائه دهندگان خدمات و صنایع مختلف گسترده باشد.

مراحل دریافت و خرید فرنچایز چگونه است؟

اولین قدم برای انجام این سرمایه‌گذاری تحقیق و انتخاب برند و شغل مورد نظر است. بهتر است ابتدا حوزه‌های مورد نظر خود را با توجه به علایق و مهارت‌های فردی و تخصصی‌تان مشخص کرده و در منابع آنلاین به دنبال مورد دلخواه‌تان بگردید. سپس برای سرمایه گذاری فرنچایز در امارات و عمان الزامات و شرایط فرانچایزهای مربوطه رو مطالعه کنید.

می‌توانید با یک سرچ ساده ساختار کلی قراردادهای فرنچایز را هم مطالعه کرده و هم صلاحیت خود را برای دریافت فرنچایز مورد نظر بسنجید. پس از انتخاب برند و ارائه درخواست برای خرید فرنچایز در صورت دارا بودن شرایط مورد تایید برند می‌توانید اقدام به عقد قرارداد رسمی همکاری با صاحب برند کنید.

این قرارداد به صورت توافق‌نامه‌ای بین دو طرف تنظیم می‌شود که طی آن شما در قبال پرداخت هزینه امتیاز برند، مجوز فعالیت در آن حوزه را تحت نظارت صاحب اصلی برند دریافت می‌کنید.

این مجوز یا توافق‌نامه معمولا بین 5 تا 10 سال اعتبار دارد، طی این قرارداد مجموعه کاملی از کالا و خدمات برند به همراه آموزش‌های مربوطه و سیستم کامل فروش و پشتیبانی و مشاوره و… به شما اعطا می‌شود.

شما هم موظف به رعایت کلیه قوانین و ضوابط انجام کار و پرداخت سالیانه درصدی از فروش خود به صاحب برند می‌شوید.

شرایط و مراحل خرید و سرمایه گذاری در فرانچایز معتبر در امارات و عمان

همان‌طور که گفته شد سرمایه‌گذاری در فرنچایز هم مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها، روشی برای اخذ اقامت است. از طرفی این سرمایه‌گذاری یکی از بازارهای قوی و زودبازده غیرنفتی است که در خاورمیانه مورد توجه قرار گرفته است. از این رو در ادامه به شرایط اخذ امتیاز برند در کشورهای امارات و عمان می‌پردازیم.

شرایط خرید فرنچایز امارات چگونه است؟

اخذ فرنچایز در امارات یکی از روش‌های سودآور تجاری است، برندهای معتبری مثل مک دونالد و استارباکس و… در امارات اقدام به اعطای فرنچایز به متقاضیان می‌کنند.

دریافت فرنچایز در امارات به ویژه در دبی که قطب مهم تجارت بین‌المللی در خاورمیانه است، این روزها توجه تجار و سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است، این سرمایه‌گذاری علاوه بر دریافت اقامت می‌تواند راه‌گشای ورود به بازارهای تجارت جهانی باشد.

 

این روزها افراد زیادی با متدهای جدید و طرح‌های نوآورانه مشتاق راه‌اندازی کسب و کار و دریافت نمایندگی در دبی و امارات هستند؛ چرا که سرمایه‌گذاران با خرید و سرمایه گذاری در فرنچایز معتبر در امارات و عمان مشمول مالیات بر درآمد نیستند. همچنین با دریافت امتیاز نمایندگی، صاحب اعتبار برند و مشتریان بالقوه هم خواهند بود.

از طرفی راه ‌اندازی کسب وکار در دبی و امارات به دلیل ظرفیت‌های بالای تجاری و امکانات ویژه بین‌المللی و روال ساده ثبت شرکت در خاورمیانه بسیار مورد توجه است.

ثبات اقتصادی و امنیت تجاری و فرصت‌های متنوع شغلی هم این کشور را به گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. برای اقدام به دریافت فرنچایز پس از انتخاب برند مورد نظر لازم است با ارائه مشخصات خود و سایر سهامداران اقدام به درخواست ویزا و سپس ثبت شرکت کنید.

تمامی این مراحل که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم تنها 8 روز زمان می‌برند:

 • انتخاب برند تجاری
 • دریافت مجوز برای ثبت شرکت
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست مجوز کار به همراه مدارک هویتی مالکان و دو قطعه عکس
 • ارائه درخواست اخذ ویزا به همراه آزمایشات پزشکی
 • افتتاح حساب شرکتی برای انتقال سرمایه اولیه

برای خرید و سرمایه گذاری در فرنچایز می‌توانید زمینه‌های متنوعی را انتخاب کنید. از جمله:

 • شرکت های ساختمانی و فعالیت‌های مربوط به طراحی و ساخت و معماری
 • صنایع نفت و گاز
 • صنعت توریسم
 • تجارت الکترونیک
 • خدمات مشاوره شغلی و تجارت
 • صنایع آرایشی و بهداشتی
 • خدمات فنی و تعمیرات و…
 • تجارت آنلاین خودرو و…

به ‌طورکلی برای دریافت فرنچایز در امارات دو روش وجود دارد: یکی دریافت کامل یک واحد صنفی تجاری، صنعتی و یا… که به معنای تغییر مدیریت و واگذاری کامل کسب و کار است.

در این روش شما یک واحد صنفی را تحویل گرفته و با مدیریت خود اداره می‌کنید، اما در روش دوم که برای صاحبان برند مطلوب‌تر است شما تنها نمایندگی برند را به عهده می‌گیرید.

یعنی یک یا چند واحد و دفتر کار را تحت نظارت و خط‌مشی‌های صاحب برند اداره می‌کنید؛ بدین ترتیب امکان توسعه برند هم برای صاحب اصلی فراهم می‌شود.

شرایط خرید فرنچایز عمان چگونه است؟

با خرید فرنچایز عمان می‌توان راه را برای اقامت در یک کشور امن و آرام در نزدیکی ایران با موقعیت تجاری مطلوب هموار کرد. شما می‌توانید با دریافت امتیاز یک برند تجاری در حوزه‌های مختلفی مثل رستوران‌ها، واحدهای خدماتی، سالن‌های زیبایی و شرکت‌های تکنولوژیکی و… برای اقامت اقدام کنید.

برای این کار کافی است مدارک ثبت شرکت و تاییدیه‌های قانونی را ارائه داده و برای خود و اعضای خانواده‌تان در ابتدا اقامت دو ساله دریافت کرده و سپس اقدام به تمدید آن کنید.

همچنین از درآمد بر مالیات معاف بوده و در یکی از کشورهای رده بالای درآمدی به همراه خانواده زندگی می‌کنید و از حقوق شهروندی و حق تحصیل و.. برخوردار می‎شوید، به علاوه امکان سفر به سایر کشورهای منطقه هم برایتان فراهم است.

مراحل دریافت فرنچایز در عمان به شرح زیر است:

 • ترجمه و ارائه مدارک هویتی
 • تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت
 • افتتاح حساب شرکتی و انتقال سرمایه اولیه
 • انتخاب برند
 • عقد قرارداد با صاحب برند و پرداخت بیعانه
 • اموزش از طرف برند
 • پرداخت کامل مبلغ توافق شده خرید امتیاز برند

جمع بندی

در این مقاله در مورد خرید و سرمایه گذاری در فرنچایز معتبر در امارات و عمان و چگونگی مراحل و شرایط انجام این کار توضیح دادیم.

دسته بندی شده در: