اگر اینجا هستید احتمالاً یا دغدغه‌ی پرداخت اپلیکیشن فی و شهریه دانشگاه‌تان را دارید یا می‌خواهید هزینه‌های اداره مهاجرت را پرداخت کنید. شاید هم قرار است وجهی را از ایران به کانادا یا برعکس، بفرستید و دنبال صرافی امنی هستید که کارمزد کمی می‌گیرد. سرعت انتقال وجه و امکان تبدیل ارز هم از دیگر فاکتورهایی هستند که ممکن است در ذهن داشته باشید.

در این مقاله، صرافی معتمد ویزا موندیال را به شما معرفی می‌کنیم و حتی ملاک‌های انتخاب بهترین صرافی را به شما یاد می‌دهیم تا بتوانید خودتان هم نگاهی به هر صرافی در کانادا داشته باشید و میان آن‌ها، مقایسه کنید.

صرافی‌ که با نام‌های Currency exchange یا bureau de change هم شناخته می‌شود به مشتریان خدمات مالی مانند تبدیل ارز و حواله‌های ارزی بین‌المللی ارائه می‌دهد.

انتقال وجه بین‌المللی (حواله‌های ارزی)

یکی از دلایل استفاده از صرافی‌ها توسط ایرانی‌ها برای حواله‌های ارزی، تحریم بودن بانک‌های ایرانی توسط بانک مرکزی آمریکا یا همان فدرال رزرو است که باعث شده است حواله‌های بین‌المللی از داخل ایران چالش برانگیز باشد. صرافی‌ها با فراهم کردن راهی برای انتقال وجه بین‌المللی، انتقال پول به کانادا و کشورهای دیگر را امکان‌پذیر کرده‌اند.

تبدیل ارز

با مراجعه حضوری به صرافی‌ها یا استفاده از صرافی‌های آنلاین، می‌توانید ارزهای مختلف را به هم تبدیل کنید. اگر می‌خواهید ریال را به دلار کانادا یا هر ارزی را به ارز دیگری تبدیل کنید، می‌توانید با اطلاع از نرخ روزانه ارز از طریق صرافی‌ها اقدام کنید.

 

چه مواردی را باید موقع انتخاب بهترین صرافی در کانادا در نظر بگیرم؟

انتخاب صرافی مناسب، برعکس آنچه اغلب مردم فکر می‌کنند، تنها وابسته به مقایسه میزان کارمزدها و انتخاب صرافی با کارمزد پایین‌تر نیست. فاکتورهای دیگری هم وجود دارد که اگر آن‌ها را در نظر بگیرید، می‌توانید در هزینه‌های بسیاری صرفه‌جویی کنید.

۱. نرخ ارز و کارمزد پایین

مهم‌ترین مورد در انتخاب صرافی در کانادا، نرخ ارز (Exchange rate) و کارمزد صرافی است. نرخ‌های ارز مدام نوسان دارند. حتی تغییری کوچک در نرخ‌ها می‌تواند اثری بزرگ روی میزان وجه دریافتی شما داشته باشد.

بعضی صرافی‌ها ممکن است نرخ ارز کمی بگیرند اما فی‌ها و کارمزد پنهانی داشته باشند که این نرخ ارزِ کم را جبران کند. هر صرافی کارمزدهایی را به‌صورت دلخواه روی خرید یا فروش ارز تعیین می‌کند که در نرخ‌های تعیین شده ادغام می‌شوند.

پس نرخ‌های صرافی‌های مختلف، کارمزدها و هزینه‌های اضافی آن‌ها را بررسی و مقایسه کنید و بعد، تصمیم بگیرید.

۲. شهرت و اعتبار

جنبه حیاتی دیگر در انتخاب صرافی، شهرت و اعتبار آن‌هاست. صرافی در کانادا، باید ثبت شده باشد، مجوز داشته و عضو سازمان فینترک باشد تا بتوان به آن اعتماد کرد. چنین مواردی باعث می‌شود از خط مشی دقیقی پیروی کنند و در کارهایشان شفافیت داشته باشند. همچنین تا حد زیادی خاطرتان از امنیت وجهی که به آن‌ها می‌سپرید راحت باشد.

مطالعه‌ی تستیمونیال‌ها و نظراتی که مشتری‌های قبلی درمورد آن‌ها صرافی گذاشته‌اند هم می‌تواند به شما دید بهتری نسبت به قابل اعتماد بودن صرافی و خدمات مشتریان‌شان بدهد.

۳. محل و دسترسی

این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است:

  • مکان صرافی

محل صرافی، خصوصاً اگر مدام نیاز به استفاده از خدمات‌شان دارید، اهمیت داشته و در هزینه‌های دریافتی هم تاثیر زیادی دارد. مثلاً صرافی‌هایی که در فرودگاه‌ها هستند، بسیار گران‌تر از صرافی‌های داخل شهرند. عمدتاً هم به‌دلیل هزینه‌ی اجاره‌ی محل در فرودگاه و همین‌طور نبودن رقابت است.

از آنجا که احتمالاً صرافی‌های شهر، فاصله‌ی بسیار زیادی تا فرودگاه دارند، احتمال زیادی دارد که صرافی داخل فرودگاه از نبودن صرافی دیگر برای مسافران، سود زیادی ببرد.

اگر تنها یک صرافی در یک محل وجود داشته باشد، احتمال آنکه نرخ بالایی داشته باشد، زیاد است، اما وجود صرافی‌های زیاد در یک محل، مثلاً محله‌های توریستی، باعث می‌شود نرخ‌های آن‌ها رقابتی شده و سطح نرخ‌هایشان را پایین بیاورند. برای همین احتمالاً نرخ‌هایی بسیار مشابه دارند ولی روش‌های دیگری برای متمایز شدن پیدا می‌کنند، مثلاً خدمات خاصی ارائه می‌دهند تا شما را جذب کنند.

  • آنلاین یا حضوری بودن صرافی

صرافی‌ها در دو نوع آنلاین و حضوری هستند. صرافی‌هایی با شعبه فیزیکی، شما را محدود به مراجعه حضوری می‌کنند و باید پایبند به ساعات اداری‌شان باشید. پس باید در انتخاب صرافی‌های حضوری، ساعت‌های کاری‌شان را هم بررسی کنید تا مطمئن شوید در زمان‌های نیازتان، باز هستند.

اما صرافی‌های آنلاین معمولاً حتی در ساعات غیر کاری هم امکان ثبت سفارش‌شان باز است و در اولین زمانی که ساعت کاری‌شان شروع بشود، سفارش ثبت‌شده‌ی شما را پردازش می‌کنند. صرافی‌های آنلاین برای افرادی که برنامه شلوغی دارند یا از لحاظ جسمی در شرایط مناسبی نیستند هم گزینه‌ی بسیار خوبی هستند.

۴. تنوع خدمات

تنوع خدمات صرافی در کانادا اهمیت زیادی دارد. نیازهایتان را بسنجید و خدماتی که صرافی ارائه می‌دهد را بررسی کنید تا متوجه شوید فاصله‌ای میان نیازهای شما و خدمات صرافی وجود نداشته باشد.

دوست دارید با کارت اعتباری، ارز بخرید یا وجه نقد را تبدیل کنید؟ بعضی صرافی‌ها امکان استفاده از کارت اعتباری دارند اما بعضی دیگر فقط وجه نقد قبول می‌کنند.

جدای از تبدیل ارز و انتقال وجه بین‌المللی، بعضی صرافی‌ها خدماتی مانند سرویس اسکورت پول، پرداخت و ریفاند شهریه و پرداخت هزینه‌های سفارت را هم ارائه می‌دهند. اگر به چنین خدماتی نیاز دارید، توصیه می‌کنیم سراغ انتخاب صرافی‌‌ای بروید که تمام این خدمات را یکجا ارائه می‌دهد.

۵. خدمات مشتریان

از مشخصه‌های صرافی خوب، داشتن کارکنانی با سطح دانش بالا نسبت به شغل‌شان، خصوصاً در بخش خدمات مشتریان است که درک خوبی از خواسته‌های شما داشته باشند و بتوانند نیازها و دغدغه‌های‌تان را شناسایی کرده و رفع کنند.

کارکنان صرافی باید درمورد بهترین زمان تبدیل ارز راهنمایی‌تان کنند و درمورد معاملات ارزی به شما مشورت بدهند. انتخاب صرافی با خدمات مشتریان خوب، تضمینی بر داشتن تجربه‌ای راحت و بی‌دردسر است.

۶. مسائل امنیتی

مسائل امنیتی که در صرافی برای تامین امنیت وجوه نقد رعایت می‌شود هم اهمیت زیادی دارد. صرافی‌ها مبلغ‌های بالایی را مدیریت می‌کنند و شما هم بخشی از سرمایه‌ی خود را در دستان آن‌ها قرار می‌دهید. پس باید صرافی انتخابی شما، امنیت را اولویت خود قرار بدهد.

صرافی‌هایی را انتخاب کنید که نه‌تنها محلی ایمن دارند، بلکه از فناوری‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند که از کلاهبرداری و هک هم جلوگیری می‌کنند و قوانین سفت و سختی هم برای جلوگیری از پولشویی داشته باشند.

۷. سرعت انتقال وجه

سرعت انتقال وجه هم از فاکتورهای مهم در انتخاب صرافی در کانادا است. بعضی صرافی‌ها سرعت انتقال بیشتری نسبت به دیگر رقیب‌های‌شان دارند که خصوصاً برای کسب و کارهایی که باید فوراً پرداخت انجام دهند یا پرداختی‌شان را سریعاً دریافت کنند، اهمیت دارد.

 

صرافی یونیفی؛ صرافی مورد اعتماد ویزا موندیال در ونکوور کانادا

صرافی یونیفی، صرافی مورد اعتماد ویزا موندیال و ثبت شده در ونکوور است. این صرافی در کانادا عضو سازمان فینترک (FINTRAC) و تحت نظر دولت کانادا فعالیت می‌کند.

صرافی یونیفی، امنیت را سرلوحه کارش قرار داده است و خدمات متنوعی را با سرعت و بهترین کیفیت ارائه می‌دهد. صرافی یونیفی در میان صرافی‌های ایرانی در کانادا، یکی از کمترین کارمزدها را دارد.

خدمات صرافی یونیفی در کانادا

پرداخت شهریه

ریفاند شهریه

پرداخت اپلیکیشن فی

پرداخت هزینه اداره مهاجرت

انتقال پول از ایران به کانادا

انتقال پول از کانادا به ایران

پرداخت دیپازیت فی

سرویس اسکورت پول

مزایای یونیفی؛ چرا باید یونیفی را انتخاب کنم؟

 

صرافی‌های آنلاین بهتر هستند یا صرافی‌های حضوری؟

بیایید فاکتورهای مختلف در هر کدام را بررسی کنیم:

فاکتور قابل مقایسهصرافی آنلاینصرافی حضوری
استفاده از خدماتامکان استفاده از همه‌جا با اتصال به اینترنتحتماً باید حضوری مراجعه کنید
دسترسیامکان ثبت سفارش در هر ساعتی از شبانه‌روزمحدود به ساعت‌های کاری
کارمزدهادریافت کارمزدهای کمتر به‌دلیل هزینه‌های کمتردریافت کارمزدهای بیشتر به‌دلیل هزینه‌های اجرایی و شعبه فیزیکی
امنیتسطح امنیت بسیار بالا برای محافظت از دیتاهای کاربرها و تراکنش‌های مالی‌سطح نسبتاً بالای امنیت و انتقال حس امنیت از طریق ارتباطات انسانی به‌صورت حضوری
انتخاب ارزارائه ارز‌های متنوعمحدودیت ارزهای ارائه شده با توجه به تقاضاهای محلی
سرعت تراکنشسرعت بالاتر انجام تراکنش، نداشتن شلوغی صرافی‌های حضوریاحتمال شلوغی شعبه
تعاملات انسانینداشتن تعاملات انسانی (مگر آنکه با شما تماس بگیرند)، امکان تماس گرفتن، پرسش و راهنمایی گرفتنتعاملات رو در رو به‌دلیل ماهیت حضوری، امکان پرسش و راهنمایی گرفتن
مدارکدریافت مدارک به‌صورت دیجیتالیدریافت مدارک به‌صورت کاغذی

 

لغت‌نامه‌ اصطلاحات رایج صرافی‌ها

  • نرخ ارز: نرخ ارز یا exchange rate، نرخی است که با آن، یک ارز به ارزی دیگر تبدیل می‌شود. اکثر نرخ‌های ارز، شناور هستند و بر اساس میزان تامین و تقاضای بازار، افزایش یا کاهش دارند. درواقع میزانی از یک ارز که برای خرید ارز دیگری لازم است، نرخ ارز نامیده می‌شود.
  • نرخ حواله ارز: نرخ حواله، نرخ محاسبه برای زمانی است که قصد دارید پولی به خارج از کشور انتقال بدهید. نرخ حواله ارز، نرخی است که علاوه بر نرخ ارز، هزینه‌ی انتقال ارز را هم شامل می‌شود.
  • نرخ خرید و فروش ارز: نرخی که صرافی، ارز را از مشتری می‌خرد، نرخ خرید ارز نام دارد و نرخی که به مشتری می‌فروشد، نرخ فروش نام دارد. نرخ فروش، بالاتر از نرخ خرید است و تفاوت آن، سودی می‌شود که صرافی با خرید ارز از مشتری و فروش آن، به‌دست می‌آورد.
  • کارمزدهای صرافی: کارمزدهای صرافی، مبالغی هستند که صرافی‌ها برای خدمات ارائه شده به مشتری‌ها از آن‌ها دریافت می‌کنند. خدمات صرافی‌های کانادا یا با کارمزد ثابت محاسبه می‌شوند یا با کارمزد درصدی.
  • نرخ روز: قیمت روزانه‌ای که برای ارز تعیین می‌شود، نرخ روز نامیده می‌شود.

دسته بندی شده در: