کشور کانادا جز محبوب ترین مقاصد برای مهاجران است و راه های متعددی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد. یکی از این راه ها، مهاجرت با برنامه IMP ثبت شرکت کانادا است. افرادی که سابقه فعالیت اقتصادی و کارآفرینی را دارند و یا دارای تجربه تجارت هستند، میتوانند با ثبت شرکت در کانادا، به این کشور مهاجرت کنند.

این روش مهاجرت به کانادا مزیت های متعددی را برای متقاضیان خواهد داشت؛ به همین دلیل این روزها که تب و تاب مهاجرت بالا است، بسیاری از افراد به دنبال ثبت شرکت در کانادا و مهاجرت به این کشور هستند. امروز قصد داریم به طور کامل در رابطه با مهاجرت با برنامه IMP ثبت شرکت کانادا و مسائل پیرامون آن با شما صحبت نماییم

جدول محتوا

برنامه IMP چیست؟

عبارت IMP مخفف International Mobility Program یا برنامه جابجایی بین المللی است. بر اساس این برنامه کارفرمایان کانادایی این اجازه را دارند که بنا به نیازشان نیروهای کار خارجی را استخدام نمایند. پس از این کار به شخص استخدام شده ویزای کار موقت تعلق می گیرد. این ویزای کار، نیازی به مجوز ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا که به LMIA مشهور است، نداردروش imp کانادااگر به طور دقیق تر بخواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم باید بگوییم که این موضوع که برنامه IMP به LMIA نیازی ندارد، یعنی شما این امکان را دارید که بدون داشتن پیشنهاد کاری، کارفرمایی را انتخاب کرده و به طور رسمی کار را شروع نمایید. این نوع ویزای به ویزای اوپن ورک پرمیت (Open Work Permit) نیز شهرت دارد. اما در مواردی که LMIA مورد نیاز است شما باید پیشنهاد کاری داشته باشید و برای کارفرمای مشخص کار کنید که به این نوع ویزا، ویزای ورک پرمیت (Work Permit) می گویند.

اگر شما هم دارای سوابق مدیریتی هستید و یا میخواهید در کشور کانادا هم یک شعبه از کسب و کار فعلی خود را راه اندازی کنید، بدون شک ثبت شرکت در کانادا بهترین گزینه شما، برای مهاجرت خواهد بود. البته ثبت شرکت در کانادا و فعالیت در این کشور پیچیدگی ها و مشکلاتی را هم برای شما به همراه خواهد داشت که بهترین راه عبور از آن ها، کمک گرفتن از افراد و مشاورین با تجربه در این حوزه است.

مهاجرت با ثبت شرکت در کانادا در سال 2024

اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعاتی که در مورد ثبت شرکت در کانادا وجود دارد، یکی از مهمترین مسائلی است که متقاضیان این نوع از مهاجرت باید به آن توجه داشته باشند. به همین منظور در ادامه برخی از آخرین آمار و ارقام مربوط به متقاضیان IMP را بررسی خواهیم کرد. لازم به ذکر است که برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با شرایط ثبت شرکت در کانادا، میتوانید با مشاورین و وکلای ما در مجموعه مهاجرتی یونیکن تماس حاصل فرمایید.

طبق داده های رسمی منتشر شده توسط دولت کانادا و نهادهای مهاجرتی این کشور، در سال گذشته میزان حداکثر درخواست هایی که مقامات کانادا برای برنامه مهاجرتی IMP در نظر گرفته بودند، 14700 درخواست بوده است. بر اساس پیش بینی ها و انتظارات میتوان اینطور نتیجه گرفت که برای ثبت شرکت در کانادا در سال 2024 نیز چنین محدودیت هایی در نظر گرفته شود.

توجه داشته باشید که بعد از پر شدن این سقف درخواستی، دیگر نمیتوانید درخواست های خود را ثبت کنید؛ حتی اگر موفق به ثبت درخواست مهاجرتی خود شوید، درخواست شما به هیچ عنوان بررسی نخواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد می دهیم که گوش به زنگ باشید، مدارک خود را تکمیل کنید و به محض باز شدن برنامه های مهاجرتی جدید از طریق ثبت شرکت در کانادا، درخواست خود را ثبت کنید.

شرایط دریافت ویزای کار IMP کانادا

به طور کلی برنامه IMP کانادا برای افرادی مناسب است که به دنبال برنامه های کار نیروهای خارجی در این کشور هستند و هدف اصلی آن ها از مهاجرت، اشتغال در کانادا است. در حال حاضر نیز سیاست های مهاجرتی این کشور در جهت استخدام خارجی ها به منظور رفع نیازهای اقتصادی می باشد. به همین دلیل در سال های گذشته فرصت بی نظیری برای مهاجرت، کار و زندگی در کانادا با روش IMP کانادا فراهم شده است.
این ویزا به متقاضیان مهاجرت اجازه میدهد بدون نیاز به دریافت مجوز LMIA توسط کارفرمایان کانادایی استخدام شوند. البته نکته بسیار مهمی که برای برنامه IMP کانادا باید مورد توجه قرار گیرد، جایگاه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شغل مهاجران است و این افراد باید بتوانند به ارتقای سطح این کشور کمک کنند.

LMIA چیست؟

اخذ ویزای کانادا از راه کار در این کشور، در برخی اوقات به مدرکی تحت عنوان LMIA نیز دارد.

این مدرک به کارفرمایان کانادایی اجازه میدهد که بدون در نظر گرفتن بازار کار در کانادا، افراد خارجی را استخدام کنند. به این ترتیب افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشند در مقایسه با سایر کشورهای مهاجر پذیر، بسیار سریعتر می توانند شغل مناسبی برای خود پیدا کنند.

البته این قانون در مورد ثبت شرکت در کانادا و مهاجرت از این طریق به کانادا نیز، صدق میکند. در ادامه این مقاله توضیحاتی تکمیلی در مورد LMIA ارائه خواهیم داد؛ البته برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یونیکن تماس حاصل فرمایید.

LMIA مخفف چیست؟

در واقع عبارت LMIA  مخفف Labour Market Impact Assessment است. این سند، گزارشی و بررسی است که توسط سازمان کار و امور توسعه انسانی کانادا Employment and socialDevelopment Canada یا به اختصار ESDC به افسر مامور کار ویزای شما داده می شود. ESDC از درخواست کارفرما به این اداره آغاز شده و اثرات جذب منابع انسانی و نیروی کار بر بازار داخلی را مورد بررسی قرار می دهد.

پخش‌کننده صوت

00:00
00:00

همانطور که می دانید کشور کانادا یکی از کشورهای با نرخ بیکاری پایین است و این مراحل برای این است که یک موقعیت شغلی از فرد کانادایی گرفته نشود و به شخص خارجی داده شود. پس تنها در صورتی که این موقعیت برای فرد کانادایی نیز مفید باشد، مورد تایید قرار می گیرد. مدت اعتبار LMIA برای یک بازه زمانی خاص است و اجازه کار شما نیز منوط به داشتن این سند است.

مهاجرت به کانادا از طریق imp

مهاجرت با برنامه IMP ثبت شرکت کانادا، به چه کسانی توصیه می شود؟

اگر شما جز یکی از گروه های زیر هستید، مهاجرت با برنامه IMP ثبت شرکت کانادا، می توانید گزینه بسیار خوبی برای شما محسوب شود:

۱)افراد جویای شغل در کشور کانادا که ویزای خود را از طریق یکی از روش های زیر دریافت نمایند:

الف) دریافت ویزای کاری پس از اتمام تحصیل

آن دسته از افرادی که مقطع تحصیلی خود را به پایان رسانده اند و قصد دارند در کانادا بمانند و کار کنند، به آن ها ویزای اجازه کار پس از تحصیل یا همان PGWP داده می شود.

ب) ویزای اوپن ورک پرمیت (Open Work Permit)

کسانی که همسرشان درکانادا تحصیل می کند، می توانند برای همراهی او، درخواست ویزای اوپن ورک پرمیت داده و در کانادا اجازه کار داشته باشند.

ج) برنامه جابجایی درون سازمانی در کانادا

این برنامه برای کسانی است که به عنوان مثال یک شرکت در کشور خود دارند و می خواهند شعبه دیگر آن را در کشور کانادا راه اندازی کنند. این افراد باید از برنامه جابجایی درون سازمانی استفاده نمایند. مالک این شرکت اجازه دارد تا مدیران ارشد و کارمندان متخصص خود را برای کار در شعبه جدید در کشور کانادا، همراه خود بیاورد. به این افراد ویزای کار ICT تعلق می گیرد و دیگر نیازمند LMIA نخواهند بود.

د) برنامه مهاجرتی به آتلانتیک کانادا!

در این برنامه، نیروی کار متخصص، نیمه متخصص و یا فارغ التحصیلان بین المللی که تحصیلات خود را در یکی از استان های آتلانتیک کانادا تمام کرده باشند، می توانند از این روش استفاده نمایند. توجه داشته باشید که این افراد باید قصد کار و ادامه زندگی در یکی از استان های آتلانتیک کانادا را داشته باشند.

” alt=”ویزای کار کانادا imp” width=”604″ height=”300″ data-lazy-srcset=”https://unican.ae/wp-content/uploads/2022/09/Instagram-67-min-300×149.jpg 300w, https://unican.ae/wp-content/uploads/2022/09/Instagram-67-min-600×298.jpg 600w, https://unican.ae/wp-content/uploads/2022/09/Instagram-67-min.jpg 852w” data-lazy-sizes=”(max-width: 604px) 100vw, 604px” data-lazy-src=”https://unican.ae/wp-content/uploads/2022/09/Instagram-67-min-300×149.jpg” />

۲) افرادی که قصد کارآفرینی، استارتاپ و خود اشتغالی در کانادا دارند

این برنامه برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند یک کسب و کار در کشور کانادا راه اندازی و آن را مدیریت کنند. اگر این کسب و کار بتواند برای کشور اشتغال زایی کند، در اولویت بالایی قرار می گیرد.

۳) کسانی که قصد ثبت شرکت در کشور کانادا را دارند

این دسته از افراد ابتدا باید استان و شهر مورد نظر خود را انتخاب نموده و قوانین و مقررات آن استان را بررسی نمایند. در صورتی که مشکلی وجود نداشت، می توانند برای دریافت ویزای کاری کشور کانادا درخواست دهند.

توجه: شهروندان کشورهایی که با کشور کانادا تجارت و توافقات بین المللی دارند برای کار در کانادا نیازی به دریافت LMIA نخواهند داشت.

شرایط مهاجرت با برنامه IMP ثبت شرکت در کانادا چیست؟

اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که قصد دارید از راه کارآفرینی و ثبت شرکت در کانادا، مهاجرت کنید، باید برای دریافت ویزای کار IMP کانادا اقدام نمایید.

در این برنامه ابتدا از شما به عنوان نیروی کار موقت استفاده می شود و پس از مدتی این امکان را دارید که آن را به نیروی کار دائم تبدیل کرده و اقامت دائم کشور کانادا را دریافت نمایید.

طبق قوانین رسمی مهاجرت کشور کانادا، تنها در صورتی برای افراد خارجی با برنامه IMP کانادا اجازه کار داده می شود که از تمامی شرایط زیر برخوردار باشند:

۱) شرکتی که قصد راه اندازی آن را دارید، باید برای شهروندان کانادایی سودمند باشد. به عبارت دیگر آن کسب و کار بتواند در کشور کانادا اشتغال زایی کند، باعث افزایش رونق در بازار محصولات و خدمات کانادایی شود و … .

۲) یک شرکت قابل توسعه باشد و بعداها این قابلیت را داشته باشد افراد بیشتری در کانادا اشتغال زایی کرده و سودمندی اش از بین نرود.

۳) فرد متقاضی حتما باید با مدرک اثبات کند که در شرکتی که قصد راه اندازی آن را دارد، سابقه و مهارت ویژه ای دارد و می تواند باعث بهبود آن کسب و کار در کانادا شود.

۴) در همان ابتدا فرد متقاضی باید برنامه دقیق و جامعی را ارائه دهد و به طور دقیق ثابت کند که برنامه ریزی درست و اصولی برای ایجاد کسب و کار خود کرده است و بعد از گذشت مدتی، به مشکل بر نخواهد خورد.

۵) داشتن تمکن مالی مورد نیاز برای راه اندازی آن شرکت مورد نیاز است و شما باید آن را به افسر پرونده مهاجرتی خود ارائه نمایید.

۶) در برنامه IMP کانادا زمانی فرد متقاضی می تواند ویزای خود را دریافت کند که حداقل شما صاحب 50 درصد از سهام شرکت باشید.

” alt=”روش imp کانادا” width=”604″ height=”300″ data-lazy-srcset=”https://unican.ae/wp-content/uploads/2022/09/Instagram-68-min-300×149.jpg 300w, https://unican.ae/wp-content/uploads/2022/09/Instagram-68-min-600×298.jpg 600w, https://unican.ae/wp-content/uploads/2022/09/Instagram-68-min.jpg 852w” data-lazy-sizes=”(max-width: 604px) 100vw, 604px” data-lazy-src=”https://unican.ae/wp-content/uploads/2022/09/Instagram-68-min-300×149.jpg” />

شرایط ضروری برای ثبت شرکت در کانادا

علاوه بر مواردی که ذکر شد، افرادی که میخواهند از طریق ثبت شرکت در کانادا به این کشور مهاجرت کنند، باید واجد شرایط عمومی ثبت شرکت در این کشور باشند. این شرایط عبارتند از:

 • فرد باید بالای 18 سال باشد (واجد سن قانونی)
 • بیش از 3 سال سابقه شغل های مدیریتی
 • عدم سوء پیشینه و یا داشتن هرگونه سابقه کیفری
 • تمکن مالی لازم را داشته باشد و ثابت کند که توانایی ایجاد یک کسب و کار را دارد.
 • ارائه یک طرح تجاری برای کسب و کار خود و دفاع از آن
 • مشخص کردن نوع فعالیت اقتصادی شرکت
 • ارائه اساسنامه شرکت
 • سابقه ورشکستگی کسب و کار را نداشته باشد.
 • آدرس حقیقی در کشور کانادا و ارائه آن به مراجع مربوطه
 • افتتاح حساب بانکی در کشور کانادا
 • ارائه مدارک تحصیلی و رزومه کاری خود (البته هیچ ضرورتی برای داشتن تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی برای ثبت شرکت در کانادا وجود ندارد)

فرایند استخدام با IMP کانادا چگونه است؟

در مواقعی خاص در ویزای کار کانادا، تقاضا کننده احتیاجی به LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار) ندارد. این شرایط International Mobility Program)) IMP نام دارد که به تقاضا کننده اجازه می دهد بدون LMIA ورک پرمیت را دریافت کند. کارگر خارجی برای ویزای کانادا باید معرفی نامه پروانه کار موثق از صاحب کار کانادایی داشته باشد.

این روش دارای چند امتیاز برای صاحب کاران و نیروهای کار دارد و روند استخدام را در قیاس با روند گرفتن ویزای کار TFWP راحت تر می‌کند. بر عکس برنامه نیروهای موقت خارجی که پروانه های کار طبق شرایط بازار کار در موارد ویژه ای فرستاده می شود، برنامه IMP در خدمت مزایای فرهنگی و اقتصادی کانادا است. برای این که با نحوه صادر کردن ویزای کار در کانادا بهتر آشنا بشویم در ادامه مقاله با قیاس برنامه تحرک – بین المللی می‌پردازیم.

” alt=”اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت” width=”604″ height=”300″ data-lazy-srcset=”https://unican.ae/wp-content/uploads/2022/09/Instagram-2023-03-04T024812.608-min-300×149.jpg 300w, https://unican.ae/wp-content/uploads/2022/09/Instagram-2023-03-04T024812.608-min.jpg 852w” data-lazy-sizes=”(max-width: 604px) 100vw, 604px” data-lazy-src=”https://unican.ae/wp-content/uploads/2022/09/Instagram-2023-03-04T024812.608-min-300×149.jpg” />

مزایا برنامه imp کشور کانادا

زندگی در یک کشور جدید مثل کانادا احتمالا برای بسیاری از ایرانی ها یک رویای شیرین باشد. برنامه IMP کانادا به عنوان یکی از پر تقاضا ترین روش های مهاجرتی به این کشور است که علاوه بر مزیت های زندگی در کانادا، امتیازات دیگری را هم برای مهاجران فراهم می کند. در بخش زیر تعدادی از مزیت های مهاجرت با روش IMP کانادا ذکر شده است که آشنایی با آن ها برای متقاضیان مهاجرت ضروری خواهد بود.

 • LMIA احتیاجی ندارد.
 • ورک پرمیت دایر یا محدود است.
 • مبتنی بر منافع فرهنگی و اقتصادی کانادا نیروی کار خارجی قبول می شود.
 • طرح ها بر اساس مهارت های شغلی اشخاص حرکت می کند.
 • احتیاجی نیست که صاحب کاران برای استخدام نیروی کار اول اهالی کانادایی را در اولویت قرار دهند.
 • صاحب کاران مجبور به عرضه برنامه انتقال نیستند.
 • صاحب کاران هزینه برابری که 230 دلار است را باید پرداخت کنند. اگر تقاضاکننده ویزای کار آزاد داشته باشد احتیاجی به پرداخت کردن هزینه از طرف کارفرما نیست.
 • در خیلی از جریان های ویزای IMP پروانه کار فقط در دو هفته فرستاده می شود.

معایب برنامه IMP کانادا

شاید بسیاری از افراد این طور تصور کنند که مهاجرت با روش IMP کانادا، مثل فرش قرمزی است که پیش پای آن ها پهن شده است و یک زندگی رویایی را از همان روز اول مهاجرت به کانادا تجربه خواهند کرد؛ اما این طرز فکر کاملا اشتباه است. مهاجرت به هر کشور خارجی با هر نوع پلن مهاجرتی، در کنار مزیت های متعددی که دارد، از جمله رفاه اجتماعی بالاتر، امکانات بهتر و درآمد بیشتر، معایب و ایراداتی را هم به همراه دارد.
برنامه IMP کانادا نیز دقیقا به همین شکل خواهد بود و در کنار امکانات و فرصت های فوق العاده جذابی که برای ایرانی ها فراهم می کند، برخی معایب را هم به دنبال خود دارد. به منظور درک بهتر این ایرادات، تعدادی از آن ها در ادامه این مطلب ذکر شده اند.

 • ویزایی که برای متقاضیان روش IMP کانادا داده میشود، موقت خواهد بود و افراد بعد از اتمام تاریخ اعتبار آن اقدامات لازم را برای ادامه اقامت خود در کانادا انجام دهند.
 • افرادی که از این روش مهاجرتی استفاده می کنند، در بیشتر موارد تنها باید در شرکت هایی که خودشان تاسیس کرده اند مشغول به کار شوند و امکان کار کردن برای سایر کارفرماها وجود ندارد.

شرایط نیروی خارجی موقت در کانادا چگونه است؟

 • LMIA احتیاجی ندارد.
 • ورک پرمیت کم است.
 • مبتنی بر احتیاج بازار کار کانادا کارگر خارجی پذیرفته می شود.
 • مبتنی بر احتیاج بازار کار بسته به شغل و مکان مشخص
 • طرح ها بر اساس پاداش ارائه شده توسط صاحب کار جلو می رود.
 • صاحب کارانقبل از استخدام کارگر خارجی، اول به جستجو‌ی اهالی کانادایی برای استخدام می پردازند.
 • صاحب کار برای استخدام کارگر خارجی با پاداش بالاباید یک طرح انتقال ارائه دهد.
 • صاحب کار برای دریافت گواهینامهارزیابی تاثیر بازار کار، باید 1000 دلار پرداخت کند.
 • قبول دو هفته ای برای شغل های خاص و کارگر با پاداش بالاتر مهیا است، در غیر این صورت فرآیندتا چندین ماه می تواند ادامه پیدا کند.

انواع برنامه IMP کانادا کدامند؟

در مجموع افرادی که قصد دارند با استفاده از روش IMP کانادا به این کشور مهاجرت کنند، به دو شکل مختلف می توانند این کار را انجام دهند. هر کدام از این روش ها با توجه به فرآیند لازم برای دریافت ویزا و نحوه اخذ ویزا، متفاوت خواهند بود و به همین دلیل انتخاب بهتری روش با توجه به شرایط متقاضی، مهمترین نکته ای است که در این روش مهاجرتی باید مورد توجه قرار گیرد.
انواع برنامه IMP کانادا به شرح زیر هستند:

 1. مهاجرت با روش IMP کانادا از نوع ورک پرمیت
 2. مهاجرت با روش IMP کانادا از نوع اوپن ورک پرمیت

تنها نکته مشترکی که بین هر دو برنامه IMP کانادا وجود دارد، عدم نیاز متقاضیان این روش ها به مجوز LMIA یا تاییدیه های اشتغال می باشد. در صورتی که نمی دانید کدام یک از این برنامه های مهاجرتی می تواند گزینه بهتری برایتان باشد، پیشنهاد میدهیم حتما از مشاوره های رایگان مهاجرتی موسسه یونیکن استفاده کنید. تیم ما در مجموعه یونیکن تجربیات خود را که حاصل بیش از 20 سال فعالیت در زمینه خدمات مهاجرتی است، در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید با کمترین هزینه و سریعترین روش ممکن به مقصد دلخواه خود مهاجرت کنید.

برنامه IMP کانادا از نوع ورک پرمیت

در این نوع برنامه مهاجرتی با IMP کانادا، فرد متقاضی اجازه فعالیت و کار را خواهد داشت؛ البته این اجازه جزو مجوز LMIA نیست و فقط به فرد متقاضی اجازه میدهد که در یک موقعیت جغرافیایی خاص (استان یا شهر) در یک موقعیت شغلی مشخص، فعالیت داشته باشد. توجه داشته باشید که با کمک این نوع برنامه IMP کانادا می توانید برای سایر کارفرمایان کانادایی کار کرده و کارمند رسمی آن ها باشید.

تاییدیه شغلی صادر شده در این روش مهاجرتی به شکل کتبی خواهد بود که باید توسط افسر مهاجرتی چک شده و صادر شود. توجه داشته باشید که برای استفاده از این مجوز کار حتما باید قبل از ورود به کشور کانادا، یک کارفرما پیدا کرده و موقعیت شغلی مناسبی را از جانب او دریافت کرده باشید. برای این منظور میتوانید از سایت هایی که مخصوص این موضوع هستند، کمک بگیرید.

برنامه IMP کانادا از نوع اوپن ورک پرمیت

برنامه دوم برای IMP کانادا شامل ویزای اوپن ورک پرمیت است که یک ویزای کاری باز را به فرد میدهد. این نوع ویزا به دو شکل متفاوت در دسترس متقاضیان است که انتخاب درست در این مرحله سرنوشت فرد مهاجر و کار او در کانادا را مشخص میکند. به منظور آشنایی بیشتر با شرایط لازم برای هر کدام از انواع برنامه IMP کانادا اوپن ورک پرمیت، حتما باید از یک مشاور کمک بگیرید.

گروه اول از برنامه اوپن ورک پرمیت به عنوان ویرای محدود است. با دریافت این نوع از ویزا تنها می توانید در یک شغل و در یک مکان خاص فعالیت کنید. نوع دوم روش IMP کانادا از نوع اوپن ورک پرمیت نیز شامل هیچ نوع محدودیتی از نظر مکانی و شغلی برای فرد متقاضی نخواهد بود. به این ترتیب می توانید در هر نقطه از کانادا و در هر استان، شغل دلخواه خود را پیدا کرده و در آن حوزه فعالیت کنید.

ورک پرمیت چیست؟

اگر از افراد واجد شرایط برای کار در کانادا هستید، به مدرک ورک پرمیت احتیاج دارید. این مدرک یک گواهینامه کتبی است که به دست افسر اداره اقامت صادره شده و به فرد امتیاز کار در کانادا را می دهد و شخص می تواند ویزای کانادا را بگیرد.

انواع ورک پرمیت چیست؟

 • ورک پرمیت محدود
 • پروانه کار بازار
 • معافی پروانه مجوز کار از LMIA

شروط کاری برای اقدام ویزای کار کانادا IMP چگونه است؟

 • حداقل یک سال ظرف سه سال گذشته سابقه مدیریت ارشد
 • ارائه فهرست بیمه، فاکتور مالی و پرداخت عوارض شرکت طی سه سال گذشته
 • ارائه مدرک بالاتر از کارشناسی و ریز نمرات تقاضا کننده
 • تاییدیه عدم سوء پیشینه
 • ارائه اسناد بانکی و ملکی بابت اثبات توانایی مالی
 • آماده سازی بیزینس پلن برای کمپانی کانادایی
 • ارائه مدرک زبان (اختیاری)
 • شرح حال مدارک شخصی
 • ارائه اسناد ثبت شرکت، اساسنامه دگرگونی های شرکت ایرانی
 • ارائه مختصر صورت جلسه مدیرگان شرکت ایرانی مبنی بر توافق تاسیس نمایندگی در کانادا و انتخاب تقاضاکننده به عنوان مسئول این نمایندگی.

شرایط ثبت شرکت در کانادا imp

شروط عمومی برای گرفتن پروانه کار IMP کانادا چگونه است؟

 • داشتن توانایی مالی
 • برای شانس بیشتر گرفتن ویزا، مدرک آیلتس 5 یا بالاتر
 • مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر (برای مدرک دیپلم شرایط بررسی می شود.)
 • ارائه مدارک پزشکی مثل آزمایش های سلامت روحی و جسمی
 • مدارک شغلی که شامل سوابق بیمه و رزومه کاری فرد می باشد

اشخاصی که موفق به گرفتن ویزای ویزیتوری کانادا شده اند در اولویت هستند

بهترین مشاغل ویزای کار IMP کانادا در ۴ استان برتر

کاندیدهای کار در کشور کانادا که تجربه هایی در مشاغل انتخاب شده درفهرست دسته بندی ملی مشاغل این کشور (National Occupational Classification: NOC) هستند، در صورت دارا بودن شرایط در یکی از جریان های IMP و TFWP، می توانند جهت گرفتن پروانه کار اقدام کنند. در ادامه به نظارت اجمالی پنج شغل معاف از فرایند LMIA ، که طی سال گذشته زیادترین تعداد پروانه های کاری را در ۴ استان برتر کسب کرده اند، می پردازیم.

شرایط برنامه imp انتاریو:

 اکثر پروانه های کاری LMP صادر شده در این استان، در حیطه فن آوری بوده است. مبتنی بر آمار انتشار یافته، برنامه نویسان رایانه و ارتقا دهندگان رسانه های تعاملی در رتبه اول قرار دارند. همچنین تحلیلگران و مستشاران سیستم های اطلاعاتی، مهندسان و برنامه ریزان نرم افزار، در درجه های بعدی قرار گرفتند.

شرایط برنامه imp بریتش کلمبیا:

در این استان مهندسان و برنامه سازان نرم افزار، زیادترین مجوز های IMP را به خود اختصاص دادند. در ادامه، بازیگران، طراحان گرافیک و تصویرسازان، استادان و مربیان دانشگاه، تحلیلگران و مشاوران دستگاه های اطلاعاتی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. در صورتی که قصد ثبت شرکت در یکی از این حوزه ها را دارید، بریتیش کلمبیا میتواند در مقایسه با سایر موارد، انتخاب بهتری باشد.

شرایط برنامه imp کبک :

در استان کبک طراحان گرافیک و تصویرسازان، موفق به گرفتن بیشترین پروانه های  IMPشده اند. در ادامه مسئولان و صاحب نظران خدمات غذایی، معاونان آموزشی و پژوهشی دانشگاهی، آشپزها، و رانندگان کامیون های ترابری در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

شرایط برنامه imp مانیتوبا :

در این استان کارکنان کشتارگاه های صنعتی و پرورشگاه های مرغ، موفق به گرفتن بیشترین مجوزهای LMP شدند. در ادامه رانندگان کامیون های ترابری، ورزشکاران، آشپزها، پیمانکاران فعالیت های کشاورزی، سرپرستان مزرعه ها و کارگران ماهر دام در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

در صورتی که همچنان تصمیم نگرفته اید کدام استان را برای ثبت شرکت در کانادا انتخاب کنید، میتوانید با مشاورین ما در مجموعه مهاجرتی یونیکن مشورت کنید تا با توجه به شرایط خود، بهترین گزینه ها را به شما معرفی کنند.

شغل ها و اشخاص معاف از فرآیندLMIA :

بر اساس قوانین اقامتی کشور کانادا، خیلی از شغل های معاف از فرایندLMIA  هستند. در گام اول، طالبان کار در این کشور باید آشنایی کافی از انتخاب های موجود داشته باشند و شغل مورد نظر خود را در فهرست دسته بندی ملی مشاغل این کشور((NOS پیدا کنند.

بعضی از مهاجرین، واجد شرایط پروانه کار آزاد/ باز(open work permit) هستند، این مجوز به شخص اجازه می دهد در هر شغل و در هر استان و از طریق هر کارفرمای کانادایی، مشغول به کار شوند.

تمامی این نوع از پروانه ها، زیر گروه برنامه IMP هستند. دانشجویان بین المللی دانش آموخته کانادا، همسران خارجی اهالی کانادا و همسران اشخاص دارای اقامت زودگذر، در صورت واجد شرایط بودن می توانند از انتخاب های موجود جهت مجوز کار آزاد/ باز بهره ببرند.

همینطور، جهت اطلاع بعضی از کارشناسان، سرمایه گذاران و تاجران کشورهایی که با کانادا قرارداد تجارت آزاد دارند، معافیت های LMIA قابل اجرا است.

علاوه براین، کانادا برای کارآفرینان واجد شرایط، نیروی کار مجرب فرانسوی زبان و نیروی کار شغل هایی که منجر به پیشرفت منافع ملی می شوند، معافیت هایی در نظر گرفته است.

ثبت شرکت در کانادا چه مزیت هایی دارد؟

مهاجرت به یک کشور جدید و راه اندازی یک شرکت یا کسب و کار در آن، ممکن است در نگاه اول بسیار سخت به نظر بیاید؛ اما با توجه به مزیت های متعددی که ثبت شرکت در کانادا دارد، مطمئن باشید که این سختی ها ارزشمند خواهند بود. اولین و بزرگترین مزیتی که مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا برای شما فراهم میکند، امکان نقل مکان به یک کشور پیشرفته با کمترین سرمایه ممکن می باشد.

با بررسی کردن برنامه های مهاجرتی که برای استان های مختلف کانادا وجود دارد، شما هم میتوانید یک استان و شهر مناسب را برای مهاجرت با بودجه و سرمایه خود پیدا کنید. البته بعد از اینکه کسب و کار خود را راه اندازی کردید، هیچ الزامی برای اقامت در آن شهر و حتی استان را نخواهید داشت و می توانید محل اقامت خود را تغییر دهید.

اگر خانواده (همسر و فرزندان) شما نیز قصد داشته باشند از این طریق به کانادا مهاجرت کنند، مزیت های بسیاری برای آن ها نیز وجود دارد. برای مثال همسرتان میتواند ویزای کاری دریافت و در این کشور شغل مناسبی برای خود پیدا کند. همچنین فرزندان زیر 18 سال شما هم میتوانند در مدارس این کشور به شکل کاملا رایگان تحصیل کنند و تحصیلات تکمیلی خود را نیز در دانشگاه های برتر کانادا بگذرانند.

ثبت شرکت در کانادا چگونه است؟

علاوه بر همه این موارد، شما میتوانید برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت اقامت دائم باید شرایط لازم را داشته باشید. البته بدون داشتن اقامت دائم این کشور نیز، تمامی اعضای خانواده شما از بیمه درمانی تکمیلی برخوردار خواهند بود و می توانند از خدمات بهداشتی و درمانی این کشور استفاده کنند.

اخذ اقامت با برنامه IMP کانادا با هلدینگ مهاجرتی یونیکن!

امیدواریم این مطلب درباره مهاجرت با برنامه IMP ثبت شرکت کانادا مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره شخصی با شرکت مهاجرتی یونیکن تماس حاصل فرمایید.

دسته بندی شده در: