کشور گرجستان از دیرباز جزو کشورهای مهاجر پذیر دنیا بوده و در حال حاضر نیز بخش قابل توجهی از جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند. آمارها نشان می دهد که از هر ۱۰ نفر جمعیت این کشور، یک نفر مهاجر می باشد. روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور گرجستان و اخذ اقامت آن وجود دارد که به مردم، این امکان را می دهد تا وارد این کشور زیبا شوند.

به طور کلی از نظر اقتصادی و اجتماعی، گرجستان کشور امن و آرامی است و از این نظر برای مهاجران انتخاب خوبی محسوب می شود. اما هزینه و شرایط اخذ اقامت گرجستان چیست؟ اقامت گرجستان برای گرجی های ایران چگونه دریافت می شود؟
ما در این نوشتار به همه سوالات شما پیرامون اخذ اقامت کشور گرجستان و روش های متنوع آن پاسخ می دهیم.

صفر تا صد اقامت در گرجستان

دریافت ویزای کشور گرجستان از طریق روش های متنوعی ممکن می باشد. در سال های اخیر توجه بسیاری از مردم دنیا از جمله ایرانیان به کشور گرجستان جلب شده است. این کشور از نظر تاریخی و گردشگری مقصد بسیار خوبی برای توریست ها می باشد و نکته جالب این است که بخش زیادی از گردشگرانی که هر سال وارد گرجستان می شوند، گردشگران ایرانی هستند. همین موضوع زمینه را مهیا کرده تا بسیاری از ایرانیان به قصد زندگی، کار، تحصیل یا سرمایه گذاری وارد گرجستان شوند. دولت گرجستان نیز همواره تلاش کرده تا شرایط مناسبی را برای ورود مهاجران به این کشور مهیا کند.

قبل از آن که در رابطه با شرایط مهاجرت به کشور گرجستان صحبت کنیم باید این نکته را بدانید که فارغ از کشور مقصد، ابتدا باید هدف خود را از مهاجرت تعیین کنید. شما باید بدانید هدفتان از مهاجرت دقیقاً چیست، آیا می خواهید به کار و سرمایه گذاری بپردازید؟ یا هدفتان ادامه تحصیل است؟ طبیعتاً با توجه به هدفتان، نحوه مهاجرت و و ادامه مسیر راه شما متفاوت خواهد بود. افرادی که به گرجستان مهاجرت می کنند ممکن است با هدف کار، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره وارد این کشور شوند.

دریافت ویزای کشور گرجستان

یکی از مهمترین نکات در زمینه مهاجرت به این کشور تسلط به زبان گرجی است. زیرا بعد از ورود به گرجستان شما در ارتباط با مردمی هستید که با زبان انگلیسی آشنایی زیادی ندارند و اگر بخواهید ارتباط موثر با آنها برقرار کنید، باید زبان گرجی را به خوبی بلد باشید. کشور گرجستان از جمله کشورهایی است که به تازگی به استقلال رسیده و بعد از فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی توانسته یک کشور مستقل و مجزا را سامان دهد.

این اتفاق باعث شده تا گرجستان مجبور به دریافت وام ها و کمک هایی از بانک های جهانی شود و همین موضوع نیز اقتصاد این کشور را تحت تاثیر قرار داده است. در واقع گرجستان از نظر اقتصادی و فرصت های مربوط به کاریابی در وضعیت خوبی قرار ندارد. اما این کشور می تواند در برخی از حوزه ها فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری باشد. گرچه تاکنون دولت گرجستان در جذب سرمایه گذاران خارجی نتوانسته موفق عمل کند. ما در ادامه این مطلب تمامی روش های مهاجرت و اخذ اقامت دائم گرجستان را به شما معرفی می کنیم تا شما بتوانید با بررسی شرایط خود و شرایط مهاجرت به این کشور تصمیمات آگاهانه تری اتخاذ کنید.

شرایط اخذ اقامت گرجستان

یکی از سوالاتی که همیشه مهاجران می پرسند، شرایط اخذ اقامت کشور مورد نظر آنهاست. مهاجرت به کشور هایی همچون گرجستان در سال های اخیر حسابی رونق یافته و بسیاری از افراد کشورمان خواهان دریافت ویزای این کشور شده اند. از نظر هزینه های زندگی، گرجستان کشور مناسبی است و بسیاری از افراد می توانند با حقوق های پایین و متوسط از پس هزینه های خود در این کشور بر بیایند.

اقتصاد گرجستان گرچه اقتصاد بالنده و بزرگی نیست اما در سال های اخیر روند رو به رشدی داشته است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که می خواهند به کشور گرجستان مهاجرت کنند حتماً باید از شرایط آن مطلع باشید. این شرایط برای همه روش های مهاجرت یکسان نیست بلکه با توجه به این که شما چه روشی را برای مهاجرت به گرجستان انتخاب کنید، متفاوت خواهد بود. اگر می خواهید از شرایط اقامت این کشور مطلع شوید حتما ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با تمامی شرایط مهاجرت آشنا شوید.

شاید بپرسید چرا بحث مهاجرت به کشوری مثل گرجستان در سال های اخیر تا این حد داغ شده است؟ پاسخ این موضوع را باید در مزایای دریافت اقامت این کشور جستجو کنیم. مهم ترین مزایای دریافت اقامت دائم گرجستان عبارت است از:

 • امنیت بالای این کشور
 • رفت آمد آسان به کشورهای حوزه شینگن
 • هزینه زندگی کم
 • برخورداری از دانشگاه های با کیفیت و پیشرفته
 • امکان کار و زندگی در اقتصادی روبه رشد
 • برخورداری از بیمه خدمات درمانی گسترده

جدیدترین قوانین اخذ اقامت و تابعیت گرجستان

گرجستان جز کشورهای سرحد آسیای غربی و اروپای شرقی بوده و تلاش می کند تا خود را به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا معرفی نماید. این کشور از نظر توریستی در جهان بسیار شناخته شده است و سالانه توریست های بسیار زیادی از سراسر دنیا از جمله ایران به آن وارد می شوند. گرجستان با ۶۹ هزار کیلومتر مربع مساحت دارای ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت است و بد نیست بدانید که حدود ۴۵ درصد از کل جمعیت آن در شهر تفلیس زندگی می کنند. این کشور از نظر طبیعت بسیار غنی است و کوهستان ها، رودخانه ها، سواحل و جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی دارد.

اگر شما نیز شیفته زیبایی های کشور گرجستان شده اید و قصد دارید برای زندگی، کار، تحصیل یا سرمایه گذاری وارد این کشور شوید حتماً باید از جدیدترین قوانین مهاجرتی آن، که توسط سفارت و اداره مهاجرت این کشور اعلام می شود، مطلع باشید. قوانین مهاجرتی گرجستان در سال های اخیر چندان متغیر نبوده با این حال ممکن است تغییرات جزئی در آنها ایجاد شود که اطلاع از آن بسیار ضروری می باشد.

ما این اطلاعات و قوانین جدید را در بخش روش های مهاجرت به گرجستان برای شما ذکر می کنیم. اگر در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت گرجستان سوالی دارید می توانید با مشاورین تلفنی موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید. مشاورین ما بر اساس جدیدترین و به روز ترین اطلاعات مهاجرتی شما را به خوبی راهنمایی خواهند کرد.

اقامت گرجستان از طریق پیوست خانواده

یکی از روش های گرفتن اقامت گرجستان از طریق الحاق به خانواده می باشد. در این روش اعضای خانواده می توانند به پیوست یکی از افراد خانواده وارد گرجستان شوند. به عنوان مثال پدر خانواده اقامت گرجستان را دریافت کرده و در ادامه همسر و فرزندان واجد شرایط می توانند به صورت پیوست وی به گرجستان مهاجرت کنند. در این حالت پدر به عنوان حامی متقاضیان در نظر گرفته می شود.

فردی که به عنوان حامی در پرونده مهاجرتی معرفی می شود باید مجوز اقامت بالای ۶ ماه داشته باشد یعنی اگر مجوز اقامت فرد حامی کمتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد او نمی تواند اعضای خانواده را به گرجستان ببرد. اما مدارک لازم برای گرفتن اقامت گرجستان از طریق الحاق خانواده چیست؟ متقاضیان باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت تحویل دهند:

 • عکس متقاضی در سایز ۳ در ۴
 • کپی پاسپورت معتبر
 • کپی مدارکی که نشان دهد متقاضیان حق اقامت قانونی در گرجستان را دارند
 • مدارکی که رابطه مدنی متقاضیان را ثابت کند. (مثل گواهی تولد و ازدواج)
 • مدارک اثبات کننده تمکن مالی ۵۰۰ لاری در ماه

اقامت گرجستان از طریق ویزای تحصیل

مهاجرت تحصیلی از روش های شایع و متداول افراد برای مهاجرت به کشور مقصد است. گرجستان نیز دانشگاه های معتبر و از نظر علمی قابل قبولی برای مهاجرت تحصیلی دارد و این امکان را فراهم کرده تا دانشجویان از سراسر جهان بتوانند برای ادامه تحصیل به این کشور بیایند. برای درخواست اقامت تحصیلی در این کشور مدارکی لازم است که باید تهیه و به اداره مهاجرت ارائه شود. البته قبل از آن دانشجو باید بتواند از یکی از دانشگاه های گرجستان پذیرش تحصیلی دریافت کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی گرجستان عبارت است از:

 • کپی پاسپورت معتبر
 • عکس
 • نامه اثبات تمکن مالی به مبلغ ۵۰۰ لاری در ماه یا ۶ هزار لاری در سال
 • نامه پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های معتبر در گرجستان

یکی از سوالاتی که پیش می آید این است که چگونه می توانیم از طریق ویزای تحصیلی اقامت دائم گرجستان را دریافت کنیم؟ به این منظور فرد باید پس از اتمام دوران تحصیل خود به دنبال یافتن کار در گرجستان باشد و بتواند در این کشور یک شغل پیدا کند. در واقع در این روش ویزای تحصیلی فرد به ویزای کاری تبدیل می شود. ۵ سال بعد از دریافت ویزای کاری، متقاضی می تواند برای گرفتن اقامت دائم گرجستان درخواست بدهد.

شرایط وی توسط سفارت گرجستان و اداره مهاجرت این کشور بررسی شده و در صورت تایید، می تواند اقامت این کشور را دریافت کند. اگر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های گرجستان، اخذ وقت سفارت، پیدا کردن کار و یا دریافت ویزای کاری به راهنمایی و کمک افراد حرفه ای نیاز دارید با شماره تلفن های موسسه اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید. ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در تمامی مسیر اخذ پذیرش تحصیلی و دریافت ویزای کاری در کنار شما هستیم.

اقامت گرجستان از طریق ویزای کار

سومین روش برای گرفتن اقامت دائم گرجستان، اقدام از طریق ویزای کاری است. در این روش فرد باید بتواند در این کشور یک شغل مناسب پیدا کرده و از طریق ویزای کاری وارد گرجستان شود. لازم به ذکر است که اجازه اقامت و کار در این کشور صرفا به افرادی داده می شود که با هدف کار کردن یا کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار جدید وارد گرجستان می شوند. برای دریافت ویزای کاری شما باید شرایط این ویزا را حتماً داشته باشید. اما شرایط دریافت ویزای کاری کشور گرجستان چیست؟ مهمترین شرایط برای دریافت این نوع ویزا عبارت است از:

 • شما باید قرارداد کاری داشته باشید که نشان دهد حداقل به مدت شش ماه در کشور گرجستان مشغول به کار می شوید.داشتن این مدارک، برای افرادی که مالک شرکت های با مسئولیت محدود یا طرح های کارآفرینی هستند نیز الزامی است.
 • باید گردش مالی شرکتی که در گرجستان ثبت کرده اید بیش از ۵۰ هزار لاری در سال باشد.
 • باید مدارک تمکن مالی که نشان دهد از پس هزینه های خود در گرجستان بر می آیید، را ارائه دهید.
 • همچنین اگر قصد دارید در یک موسسه آموزشی یا مرکز پزشکی کار کنید باید گردش مالی محل کار شما بیش از ۳۵ هزار لاری باشد.

اگر تمامی شرایط ذکر شده را داشته باشید آنگاه می توانید برای دریافت ویزای کار اقدام کرده و با استفاده از این ویزا وارد گرجستان شوید. مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری عبارت است از:

 1. کپی گذرنامه معتبر
 2. سندی که نشان دهد شما با هدف اشتغال و کارآفرینی با درآمد حداقل ۱۳۰۰ لاری در ماه وارد گرجستان می شوید.
 3. مدارکی که نشان دهد شرکت شما ثبت شده و چه تعداد افراد در این شرکت مشغول به کار هستند.
 4. اسناد و مدارکی که نشان دهنده گردش مالی شرکت شما باشد.
 5. عکس

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که تمامی مدارک شما باید به زبان گرجی ترجمه شوند یعنی حتی اگر اصل سند شما به زبان گرجی نیست باید آن را به زبان گرجی ترجمه و سپس ارسال نمایید. درخواست های مربوط به ویزای کاری معمولاً در عرض ۱۰ الی ۳۰ روز پاسخ داده خواهد شد. شما می توانید در تمامی مسیر پیدا کردن کار ارسال درخواست و اخذ ویزای کاری گرجستان از موسسه مهاجرتی اصطهباناتی کمک بگیرید.

اقامت گرجستان از طریق ویزای سرمایه گذاری

از دیگر روش های مهاجرت به کشور گرجستان و دریافت اقامت دائم این کشور سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری به این معناست که شما باید یک مبلغ مشخص را از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت و غیره وارد چرخه اقتصاد گرجستان کنید. بعد از این کار شما و اعضای خانواده تان امکان اقامت و زندگی در کشور گرجستان را خواهید داشت. بر اساس قانون، اجازه اقامت در گرجستان از طریق سرمایه گذاری برای افرادی که دارای اموال غیر منقول باشند صادر می گردد. شرایط اخذ اقامت کشور گرجستان از طریق سرمایه گذاری چیست؟ اگر شما بخواهید از طریق خرید ملک ویزای این کشور را دریافت کنید حتماً باید ملک خریداری شده بالای ۱۰۰ هزار دلار ارزش داشته باشد.

اگر قصد دریافت اجازه اقامت موقت داشته باشید باید ارزش ملک خریداری شده شما توسط یکی از کارشناسان مورد تایید اداره مهاجرت بررسی و ارزیابی شود. ناگفته نماند که چنانچه متقاضی بتواند ملکی به ارزش ۳۰۰ هزار دلار آمریکا در کشور گرجستان خریداری کند بلافاصله می تواند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهد و ویزای این کشور به او اعطا می شود.

البته توجه داشته باشید اقامتی که از طریق خرید ملک در گرجستان به شما داده می شود تنها تا زمانی که شما صاحب ملک باشید پابرجاست و به محض این که ملک را به فروش برسانید اقامت شما نیز باطل می شود. برای این که بتوانید از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک اقامت دائم گرجستان را به دست بیاورید باید مدارک زیر را نیز ارائه دهید:

 • کپی گذرنامه معتبر
 • مدارکی که اثبات کند شما ملک مورد نظر را در گرجستان خریداری کرده اید.
 • مدارکی که ارزش ملک خریداری شده را تایید می کند. این مدارک باید توسط کارشناس های معتبر اداره مهاجرت، تایید شود.
 • عکس فرد متقاضی

چنانچه بخواهید اعضای خانواده خود را به عنوان همراه به گرجستان ببرید باید مدارک آن را نیز ارائه دهید. اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری از روش های نسبتاً سریع و آسان می باشد. اگر قصد دارید اقامت این کشور را از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک به دست بیاورید و در این زمینه به راهنمایی و مشاوره نیاز دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان نخبه موسسه مهاجرتی اصطهباناتی، تماس بگیرید.

 اقامت گرجستان از طریق ویزای سرمایه گذاری

اقامت گرجستان از طریق ویزای ازدواج

برای دریافت ویزای این کشور از طریق ازدواج باید از قوانین ازدواج در گرجستان مطلع باشید. جهت اخذ اقامت کشور گرجستان از طریق ازدواج فرد متقاضی باید با یکی از شهروندان گرجی ازدواج کند. به این منظور متقاضی باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد و با ارائه مدارک لازم بتواند اثبات کند که به مدت کافی با همسر گرجی خود زندگی کرده است. همچنین فرد متقاضی و همسرش باید به دولت گرجستان ثابت کنند که توانایی و تمکن مالی کافی برای زندگی مشترک را دارند.

از طرفی زوجین باید دارای مسکن برای زندگی مشترک باشند. در صورت دارا بودن این شرایط فرد مهاجر می تواند مدارک خود را برای اداره مهاجرت گرجستان ارسال کرده و درخواست اقامت دائم بدهد. بنابراین امکان گرفتن اقامت کشور گرجستان از طریق ازدواج وجود دارد اما فرد متقاضی باید بتواند ثابت کند که با همسر خود به مدت کافی زندگی کرده است و از نظر مالی نیز توانایی زندگی در گرجستان را دارند.

اقامت گرجستان از طریق ویزای تولد

گرجستان نیز همچون بسیاری از کشورهای دنیا تابع اصل خون است و این به آن معناست که چنانچه کسی دارای والدین گرجی باشد می تواند برای دریافت ویزای این کشور درخواست دهد. پس اگر فردی در هر کجای دنیا متولد شود و پدر یا مادر او شهروند گرجستان باشند آن شخص می تواند برای دریافت پاسپورت گرجستان اقدام کند.

از طرفی اگر یکی از خانواده های گرجستانی فرد زیر ۱۸ سال را به فرزند خواندگی قبول کنند آن فرد می تواند درخواست شهروندی گرجستان بدهد. به این منظور خانواده ای که شخص مهاجر را به فرزندخواندگی می پذیرند باید تمکن مالی خود را برای تامین هزینه های زندگی فرزند خوانده به همراه سایر مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت ارسال نمایند.

همچنین فردی که می خواهد از طریق والدین گرجی خود اقامت گرجستان را دریافت کند باید مدارک شناسایی خود به همراه مدارک هویتی پدر و مادرش را به اداره مهاجرت ارسال نماید. اگر شما می خواهید از طریق تولد یا سایر روش ها، ویزای گرجستان را دریافت کنید و در این زمینه به راهنمایی و مشورت نیاز دارید می توانید با شماره تلفن های موسسه اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید. کارشناسان و متخصصان ما، شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی خواهند کرد.

اقامت گرجستان از طریق پناهندگی

از دیگر روش های مهاجرت به گرجستان پناهندگی است. پناهندگی به هیچ عنوان روش امن و مناسبی برای مهاجرت نیست و از طرفی شرایط بسیار خاصی دارد. کشور گرجستان هم در این زمینه سختگیری های زیادی اعمال می کند. با این حال برخی از افراد ممکن است دارای شرایط پناهندگی باشند و بتوانند از این طریق وارد گرجستان شوند. شاید بپرسید شرایط پناهندگی چیست؟

به طور کلی از نظر قانونی کشورهای مختلف شخصی را پناهنده تلقی می کنند که به دلایل مذهبی، نژادی، طرز فکر و عقیده و دلایل مشابه نتواند در کشور خود بماند و در خطر آزار و اذیت، تعقیب، مجازات، شکنجه و حتی مرگ قرار داشته باشد. در این شرایط فرد می تواند درخواست پناهندگی دهد و دلایل خود را ذکر کند. کشور مقصد نیز دلایل وی را بررسی کرده و در صورت تایید آنها به فرد متقاضی ویزای پناهندگی می دهد.

اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان

همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفتیم در سال های اخیر توجه بسیاری از ایرانیان به کشور گرجستان جلب شده است و ما شاهد تعداد بسیار زیادی از ایرانیانی هستیم که با هدف کار و زندگی و تحصیل به دنبال دریافت ویزای این کشور هستند.

خوشبختانه هیچ مشکلی برای دریافت ویزای گرجستان برای ایرانیان وجود ندارد و ایرانیان می توانند همچون سایر مردم دنیا برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنند.

هزینه اقامت گرجستان به پول ایران نیز هزینه معقولی می باشد. به همین دلیل بسیاری از ایرانیان علاقه زیادی به مهاجرت به این کشور زیبا دارند. ما نیز در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی آماده ارائه مشاوره های تخصصی و انجام کلیه امور دریافت اقامت و مهاجرت شما ایرانیان عزیز به گرجستان هستیم.

نحوه درخواست اقامت دائم گرجستان

یکی از سوالاتی که معمولاً متقاضیان مطرح می کنند این است که برای درخواست اقامت دائم گرجستان باید چه کارهایی انجام دهیم؟ کسانی که قصد اقامت دریافت ویزای این کشور را دارند باید شرایط خود را بررسی کرده و روش مناسب برای مهاجرت به این کشور را انتخاب کنند. به عنوان مثال تصمیم بگیرند که قرار است از طریق تحصیلی وارد گرجستان شوند یا از طریق ازدواج یا ویزای کاری؟ در مرحله بعد متقاضی باید مدارک خود را آماده کرده و برای اداره مهاجرت این کشور ارسال کند درخواست ها در اداره مهاجرت گرجستان بررسی شده و در صورت تایید، ویزا برای شخص متقاضی صادر شده و می تواند وارد خاک گرجستان شود.

دریافت شهروندی و تابعیت گرجستان

نکات مهمی برای کسانی که می خواهند تابعیت کشور گرجستان را به دست بیاورند وجود دارد. یکی از مهم ترین آنها عدم سوء پیشینه و سوء سابقه کیفری در کشور گرجستان است. برای مثال کسی که از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور می شود نباید در دوران تحصیل خود مرتکب جرمی شود.

از سوی دیگر یادگیری زبان گرجی برای دولت این کشور اهمیت بسیار زیادی دارد و مهاجرانی که متقاضی دریافت تابعیت این کشور هستند باید بتوانند به زبان گرجی تسلط پیدا کنند. سازگاری و تطابق پذیری با هنجارها و فرهنگ های موجود در گرجستان نیز اهمیت زیادی دارند و مهاجران باید به خوبی به این فرهنگ ها احترام گذاشته و با آنها سازگار شوند.

اقامت دائم گرجستان و مدارک مورد نیاز برای آن

تهیه مدارک مورد نیاز برای اداره مهاجرت یکی از مراحل بسیار مهم و پر اهمیت در فرآیند دریافت ویزای کشور گرجستان است. از جمله مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اداره مهاجرت گرجستان؛

 • پاسپورت معتبر
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدارک تمکن مالی

و سایر اسناد مرتبط می باشد. سایر اسناد و مدارک با توجه به روشی که برای دریافت اقامت گرجستان انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. چنانچه بخواهید از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شوید باید ریز نمرات و مدارک پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه های گرجستان را نیز برای برای اداره مهاجرت ارسال کنید.

بعد از دریافت شهروندی گرجستان شما این امکان را دارید تا به صورت آزادانه در این کشور زندگی کرده و به تجارت و خرید و فروش بپردازید. همچنین شما همچون یک شهروند عادی می توانید به کشورهای حوزه شینگن رفت آمد داشته باشید و از تمامی حقوق شهروندان گرجی برخوردار شوید. همه این موارد مشروط به این است که در مصاحبه شهروندی در سفارت گرجستان قبول شوید و بتوانید آن را با موفقیت پشت سر بگذارید.

اخذ اقامت دائم و تابعیت گرجستان

تا اینجای مطلب روش های متنوع مهاجرت به کشور گرجستان و دریافت ویزای آن را توضیح دادیم. برخی از این روش ها منجر به دریافت تابعیت این کشور به صورت مستقیم می شوند و برخی دیگر به صورت غیر مستقیم ویزای گرجستان را به مهاجر می دهد. به عنوان مثال افرادی که پدر یا مادر گرجی دارند می توانند به صورت مستقیم تابعیت این کشور را به دست بیاورند.

کسانی که از طریق ازدواج با یک شهروند گرجی وارد این کشور می شوند، می توانند به صورت مستقیم ویزای آن را دریافت کنند اما افرادی که از طریق کار به گرجستان می روند باید بعد از گذشت چند سال به صورت غیرمستقیم برای دریافت ویزای آن اقدام کنند. ناگفته نماند که کشور گرجستان، کشور امن و آرامی است و افرادی که اقامت این کشور را به دست می آورند به هیچ عنوان نباید در طول اقامت خود مرتکب جرم و جنایتی شوند.

دسته بندی شده در: