برای مهاجرت به قبرس راه های متفاوتی وجود دارد که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند از روش مهاجرت کاری با داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرما به این کشور مهاجرت کنند. برای مهاجرت تحصیلی داشتن مدرک آیلتس بالای 5.5 کافی است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیازمند خرید ملکی به ارزش 300 هزار یورو و یا ثبت شرکت با هزینه 200 هزار یورو می باشد. متقاضیان می توانند با ازدواج نیز به قبرس مهاجرت کنند اما باید این نکته را مدنظر داشته باشند که ازدواج منجر به اخذ اقامت دائم نخواهد شد. بنابراین متقاضیان مهاجرت به قبرس باید بدانند برای دریافت اخذ اقامت دائم به قبرس در ابتدا یک اقامت دو ساله موقت و سپس اقامت سه ساله موقت را دریافت خواهند کرد و پس از آن می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

برای مهاجرت به قبرس روش های متفاوتی وجود دارد که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. برای آنکه بدانید شرایط مهاجرت به قبرس را دارید یا نه ابتدا باید روش مهاجرت خود را انتخاب کنید و سپس شرایط خود را مطابق با همان روش بسنجید. رایج ترین روش ها برای مهاجرت به قبرس عبارتند از:

مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت کاری

مهاجرت از طریق تولد

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت تحصیلی

همچنین روشی برای مهاجرت به کشور قبرس وجود دارد که به این صورت می باشد، اگر فردی فری لنسر باشد (به عنوان مثال فردی که از راه دور برای شرکتی در کشور دیگر طراحی سایت و یا برنامه نویسی انجام می دهد) و نشان دهد که از درآمد ماهانه 3500 یورو (به ازای همسر 15 درصد و به ازای هر فرزند 20 درصد افزوده می شود) برخوردار می باشد، قادر به اخذ اقامت کشور یونان برای خود و خانواده خود می باشد. برای اقدام از این مسیر نیاز به مدرک زبان و سرمایه گذاری نمی باشد. فرد می بایست قرداد کاری خود را که برای کاری خارج از قبرس می باشد را نیز ارائه نماید.

کشور قبرس برای مهاجرت

قبرس کشوری اروپایی است که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی که بخش ترک نشین است و قبرس جنوبی که بخش یونانی نشین است تقسیم شده است. قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا می باشد و هدف اصلی این نوشتار نیز بررسی روش های مهاجرت به قبرس جنوبی می باشد. زبان رسمی این کشور یونانی و ترکی می باشد. یورو واحد پول رسمی کشور قبرس است. تمام جمعیت این کشور یک میلیون و دویست هزار نفر است که از این تعداد جمعیت حدود 77 درصد مردم این جزیره یونانی بوده و حدود 18 درصد نیز از ترک های قبرس شمالی می باشند. این کشور همچنین دارای سیستم های پیشرفته مخابراتی مانند تلفن و اینترنت است. نرخ مالیات نیز در این کشور تقریبا پایین می باشد و در بعضی از موارد مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی به یک میزان دریافت می گردد. نرخ مالیات بر درآمد شرکت در قبرس 12.5 درصد است. البته بسیاری از افراد از طریق ثبت شرکت یا سرمایه گذاری به قبرس جنوبی مهاجرت می کنند و شرکت خود را به قبرس انتقال می دهند تا از این نرخ مالیات بهره مند شوند.

مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی برای مهاجرت

اگر کشور قبرس را برای مهاجرت انتخاب نموده اید، حتما می دانید که قبرس از دو بخش با خصوصیات بسیار متفاوت تشکیل شده است. پس در ابتدا می بایست به مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی برای مهاجرت بپردازید و پس از آن بهترین بخش قبرس را برای اقامت و مهاجرت انتخاب کنید. اولین مورد در مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی برای مهاجرت، بحث منطقه قرارگیری هر کدام از این بخش ها می باشد. ثبات اقتصادی در قبرس جنوبی بیشتر وجود دارد و قوانین مالیاتی برای شروع کسب و کار نیز در این قسمت قبرس، بهتر می باشد.

اِلمان هاقبرس شمالیقبرس جنوبی
واحد پوللیر ترکیهیورو
ثبات اقتصادیثبات کمتری داردثبات بیشتری دارد
هزینه های زندگیارزان تر و به صرفه تر گران تر 
حداقل حقوق9,885 لیر1,060 یورو 
مهاجرت کاریدعوتنامه کاری از کارفرمادعوتنامه کاری از کارفرما
هزینه تحصیلبیشترکمتر

مهاجرت به قبرس از طریق کار

مهاجرت به قبرس از طریق کار امکان پذیر می باشد. شرایط مهاجرت به قبرس جنوبی به این صورت است که افرادی که از طرف یک کارفرما یک پیشنهاد شغلی داشته باشند می توانند با اخذ ویزای کار این کشور شرایط مهاجرت به قبرس را برای خود مهیا سازند. جهت اخذ ویزای کاری و مهاجرت کاری به کشور قبرس افراد باید پیشنهاد کار مهر شده خود را که توسط وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی این کشور مورد تایید واقع و مهر شده است به همراه سایر مدارک خود به سفارت کشور قبرس ارائه نمایند. از شرایط مهاجرت به قبرس از طریق کار این است که این پیشنهاد شغلی باید در ابتدا زیر نظر وزارتخانه امور مهاجرین مورد بررسی و نظارت واقع شود، به دلیل اینکه می بایست ثابت شود که کار مورد نظر در کشور قبرس متقاضی ندارد و مشخص گردد که به خاطر این مسئله است که این پیشنهاد شغلی برای افراد خارجی صادر شده است.

پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما
ارائه پیشنهاد کار مهر شده و سایر مدارک به سفارت قبرس
این پیشنهاد شغلی باید زیر نظر وزارتخانه امور مهاجرین بررسی شود.
شرایطقبرس شمالیقبرس جنوبی
حداقل دستمزد 3150 لیر2400 یورو 
حداقل دستمزد (قبرس جنوبی)38 تا 40 ساعت38 تا 40 ساعت
نرخ بیکاری حدود 5 درصدحدود 6 درصد

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

مهاجرت به قبرس می تواند از طریق تحصیل و ویزای تحصیل صورت بپذیرد. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به قبرس که به عنوان دانشجوی بین المللی شناخته می شوند و خارج از اتحادیه اروپا هستند، جهت تحصیل در این کشور باید ویزای تحصیلی درخواست نمایند. بنابراین ویزای تحصیلی قبرس فقط مخصوص دانشجویان غیر اروپایی می باشد. در این کشور می توان در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیل نمود. افراد در دانشگاه های مختلف در کشور قبرس می توانند پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دریافت کنند. یکی از دانشگاه های معروف و سطح بالای کشور قبرس به نام نیکوزیا که در بخش اروپایی کشور قبرس استقرار دارد، به لحاظ اینکه از سطح علمی و رنکینگ بالایی برخوردار است مورد تایید اروپا و آمریکا و کانادا و کشورهای برتر دنیا می باشد. این دانشگاه شرایط خوبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است و افراد از کشورهای دیگر می توانند در این دانشگاه در رشته های مختلف اعم از حسابداری، روانشناسی، مهندسی، پزشکی، مدیریتی، هنر و موسیقی و…تحصیل با شرایط خوب داشته باشند.

 • تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس

  افراد برای مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل در این مقطع می توانند مدرک زبان با نمره 5.5 یا 6 آیلتس ارائه نمایند، اما اگر این مدرک زبان را نداشتند از طرف دانشگاه باید تعیین سطح شوند و با توجه به سطح زبانی که دارند می توانند وارد کورس زبان شوند. طول دوره لیسانس 4 ساله است. هزینه آن نیز با توجه به رشته به صورت میانگین حدود 9 هزار یورو می باشد.

  شرایط تحصیل کارشناسی در قبرس
  مدرک زبان 5.5 یا 6 آیلتس
  هزینه تحصیلحدود 9 هزار یورو
  طول دوره4 سال
 • تحصیل در قبرس در مقطع فوق لیسانس

  افراد برای مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل در این مقطع می توانند مدرک زبان 6.5 آیلتس ارائه نمایند و در صورت عدم داشتن مدرک زبان با توجه به سطحی که دارند وارد کورس زبان می شوند و این نمره را در خود این کشور می توانند بدست آورند. طول دوره های فوق لیسانس 2 سال است که عموما حدود 7 هزار یورو هزینه تحصیل در رشته های مختلف می باشد. همچنین هزینه رشته داروسازی نیز سالی 7,000 یورو می باشد.

  شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در قبرس
  مدرک زبان6.5 آیلتس
  هزینه تحصیل7 هزار یورو
  طول دوره2 سال
 • تحصیل در قبرس در مقطع دکترا

  شرایط مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل در مقطع دکترا نیز به این صورت است که این دوره حدود 3 الی 5 سال به طول می انجامد ولی عموما دانشجویان می توانند 3 ساله این مقطع تحصیلی را به اتمام برسانند. هزینه این دوره با توجه به رشته متغیر است اما بصورت میانگین بین 4000 تا 13500 یورو می باشد رشته های زیادی در این دوره ارائه می گردد، از جمله فیزیوتراپی، پرستاری، حقوق، کامپیوتر، مهندسی و نفت و گاز و پس از 3 سال هر سالی که به دوره دکترا اضافه می شود 1500 یورو نیز به هزینه های تحصیل اضافه می گردد.

  شرایط تحصیل دکترا در قبرس
  مدرک زبانحداقل آیلتس 6.5 
  هزینه تحصیل4000 تا 13500 یورو
  طول دوره3 الی 5 سال

شرایط مهاجرت به قبرس اروپایی از طریق تحصیل بدین صورت می باشد که می بایست از دانشگاه یا موسسه ای پذیرش دریافت نمایید. خبر بسیار خوب در مورد مهاجرت قبرس از طریق تحصیلی این می باشد که برای تحصیل در این کشور حتی تحصیل در مقطع دکتری، لازم نیست که مدرک زبان داشته باشید. شما می توانید ابتدا به مهاجرت قبرس بپردازید و در آنجا در دوره های زبان که در خود دانشگاه ها برگزار می گردد، شرکت نمایند و در صورت رسیدن سطح زبان به حد مطلوب به تحصیل در قبرس بپردازند. در این کشور دانشگاه های متعدد خصوصی و دولتی وجود دارد که سطح علمی مطلوبی نیز دارند. مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه ها نه تنها در ایران بلکه در اکثر کشورهای اروپایی معتبر می باشد. در زیر به 5 دانشگاه برتر قبرس اشاره نموده ایم که می توانید برای تحصیل در قبرس آن ها را انتخاب کنید.

رتبه در قبرسنام دانشگاهرتبه جهانینوع دانشگاه
1دانشگاه داگو آکدنیز1589دولتی
2دانشگاه قبرس643دولتی
3دانشکاه نیکوزیا500خصوصی
4دانشگاه بین المللی قبرس607خصوصی
5دانشگاه یاکین دوگو1345خصوصی
 • دانشگاه بین المللی قبرس

  این دانشگاه با رتبه جهانی 607 یکی از برترین دانشگاه های قبرس به شمار می آید. این دانشگاه بیش از 20 هزار دانشجو در 12 دانشکده خود دارد. زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی و ترکی است و به دانشجویان بین المللی خوابگاه نیز تعلق میگیرد. این دانشگاه به دانشجویان رشته های پزشکی بورسیه ای 70 درصدی ارائه می دهد. به دلیل شهریه های مناسب این دانشگاه یکی از محبوب ترین دانشگاه های قبرس به شمار می آید.

  مقاطع و رشته هاشهریه
   رشته پزشکی۱۲۹۵۵ یورو
  دندان پزشکی۱۰۶۴۵ یورو
  سایر رشته های کارشناسی۵۸۴۳ یورو
  هر دوره کارشناسی ارشد ۳۵۰ یورو
  پایان نامه ارشد۱۰۵۰ یورو
   هر دوره دکترا۶۵۰ یورو
  پایان نامه دکترا۲۶۰۰ یورو
 • دانشگاه نیکوزیا

  می توان دانشگاه نیکوزیا را به عنوان بزرگترین دانشگاه قبرس جنوبی به شمار آورد. این دانشگاه توانسته جایگاه 801 را در رتبه بندی دانشگاه های جهانی و همچنین رتبه 76 را از جنبه بین المللی به دست آورد. زبان تحصیلی این دانشگاه انگلیسی است و متقاضیان باید مدرک زبانی آیلتس بالای 5.5 داشته باشند. یکی از مزایای این دانشگاه برای متقاضیان داشتن خوابگاه است. شهریه تحصیل این دانشگاه سالانه چیزی حدود 7 الی 10 هزار یورو می باشد.

  مقاطعشهریه
  کارشناسیحدوداً ۱۵۵ یورو 
  کارشناسی ارشدحدوداً ۱۵۴ یورو
  دکترا۱۵,۰۰۰ یورو

تحصیل در قبرس تنها در صورتی که بتوانید بورسیه دریافت کنید به صورت رایگان امکان پذیر است. اگر به دنبال تحصیل رایگان باشید، می توانید شرایط تحصیل در آلمان را بررسی کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

در این بخش شرایط مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری را بررسی خواهیم کرد. همانطور که می دانید کشور قبرس به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است که قبرس شمالی دارای جمعیت بیشتری از میراث ترکیه است و دارای بسیاری از مساجد زیبای باستانی است، بنابراین قبرس شمالی جزء کشور ترکیه و ترک زبانان می باشد و باعث اختلافاتی با قبرس جنوبی شده است، قبرس جنوبی جزء اتحادیه اروپا (نه شنگن) می باشد ولی به دلیل اختلافات و مناقشاتی که با قبرس شمالی دارد هنوز عضو شنگن نشده است. بنابراین افراد در صورت داشتن اقامت این کشور نمی توانند بدون ویزا به کشورهای دیگر سفر داشته باشند، اما با داشتن پاسپورت این کشور می توانند بدون محدودیت به اکثر کشورهای دنیا رفت و آمد داشته باشند و مثلا در کشورهای طراز اول دنیا مانند سوئیس، اتریش، آلمان و… زندگی کنند.

مردم در هر دو بخش قبرس شمالی و جنوبی به راحتی به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند. سرمایه گذاری در برخی از مناطق کشور قبرس سرمایه بالاتری را احتیاج دارد و نسبت به سایر مکان های قبرس یک سری محدودیت ها در این مناطق برای سرمایه گذاری وجود خواهد داشت.

افراد با سرمایه گذاری 300 هزار یورودر تعدادی از بخش های قبرس قدر می باشند برای خود، همسر و فرزندان تا 25 سال خود اقامت این کشور را اخذ نمایند.

 • مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

  افرادی که می خواهند پاسپورت این کشور را بدست آورند با مبلغ 2 میلیون و پانصد هزار یورو می توانند در این کشور خرید ملک داشته باشند و از این طریق سرمایه گذاری داشته باشند و اجاره املاک خود را ماهیانه بدست آورند. افراد در مدت 3 الی 6 ماه می توانند با این مبلغ یک ملک بخرند و این پروسه را به اتمام برسانند. البته این روش دیگر وجود ندارد و این مسیر مهاجرتی بسته شده است. با این وجود می توان از طریق سرمایه گذاری در ملک به ارزش 300 هزار یورو در این کشور اقامت دریافت کرد و پس از 5 تا 8 سال به پاسپورت رسید.

  هزینه خرید ملک2 میلیون و پانصد هزار یورو
  سرمایه گذاری ملکی برای اقامت300 هزار یورو
  مدت زمان اخذ اقامت5 تا 8 سال
 • مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

  ثبت شرکت یکی دیگر از راه های مهاجرت به قبرس می باشد. بسیاری از افراد که می خواهند از طریق ثبت شرکت در قبرس به این کشور مهاجرت نمایند باید مقدار مشخصی سرمایه اولیه را دارا باشند که باید حداقل 200 هزار یورو باشد که می توانند با ثبت شرکت یک اقامت موقت دو ساله بگیرند که تا زمانی که شرکت فعال باشد و هزینه بیمه و مالیات پرداخت شود فرد می تواند اقامت خود را تمدید کند.

  حداقل سرمایه اولیه200 هزار یورو
  مدت زمان اخذ اقامتدو ساله

  به طور کلی،از آن جهت که کشور قبرس جنوبی جزء کشور های حوزه اتحادیه اروپا می باشد، باید بدانیم که متقاضیان با اخذ پاسپورت یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا قادر می باشند به صورت آزادانه به سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا سفر و رفت و آمد کرده و در آنجا زندگی کنند. یکی از ارزان ترین روش های اخذ پاسپورت اروپا، روش ثبت شرکت در کشور قبرس جنوبی می باشد که هزینه کمی را متحمل می گردد. لازم به ذکر است افراد تنها با ثبت شرکت در این کشور قادر به اخذ اقامت نمی باشند. فرد می بایست در شرکت خود کار کند و نشان دهد که ماهیانه حقوقی به عنوان مثال 1,500 یورویی از شرکت دریافت می کند و خود را بیمه نیز کند. در این صورت متقاضی به همراه همسر و فرزندان خود اقامت قبرس جنوبی را اخذ می نماید. در صورتی که متقاضیان نشان دهند در طول 8 سال گذشته، حداقل 5 سال را در این کشور بوده اند و مالیات نیز پرداخت نموده و شرایط لازمه را دارا می باشند، می توانند برای پاسپورت این کشور درخواست دهند. همچنین افراد قادر هستند که 3 تا 4 فرد از خانواده خود را در این شرکت استخدام کنند و به موجب آن، این افراد نیز اقامت قبرس جنوبی را دریافت نمایند.

مهاجرت به قبرس از طریق تولد

از دیگر راه های مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور تولد فرزند در قبرس می باشد. به کودکانی که در کشور قبرس از مادری که دارای تابعیت قبرس است متولد شده باشند اما پدر آن ها فاقد تابعیت قبرس و یا اصلا مجهول التابعیت باشد، جهت پیشگیری از بی تابعیت شدن آن کودک، اقامت و تابعیت کشور قبرس اعطا می شود. در چنین مواردی اگر آن کودک پدر و مادر داشته باشد در همان سال اول اجازه دارند که برای اخذ پاسپورت فرزند خود اقدام کنند، اما اگر فاقد یک پدر و مادر مشخص باشند دولت قبرس در خصوص اعطای پاسپورت و تابعیت به آن کودک هر زمانی که صلاح بداند اقدام می نماید. بنابراین شرایط اقامت در قبرس برای افراد خارجی که قصد دارند با مهاجرت به قبرس فرزند خود را در این کشور به دنیا آورند که به تبع تولد در این کشور فرزند آن ها تابعیت و پاسپورت این کشور را بدست آورد به گونه ای است که این امر برای این کودکان میسر نخواهد بود، زیرا باید حتما آن کودک دارای والدینی باشد که دارای ملیت قبرسی باشند. پس می توان نتیجه گرفت که این کشور تحت تابعیت نظام خون می باشد و از سیستم خاک پیروی نمی کند. و افراد می توانند در کشورهایی که تحت تابعیت نظام خاک است از جمله کشور کانادا فرزند خود را بدنیا آورند.

همه کسانی که دارای تابعیت انگلستان و یا دارای تابعیت سایر کشورهای مستعمره انگلستان هستند و در سال های 1914 تا 1960 در قبرس متولد شده اند، تابعیت قبرس میگیرند.
اشخاصی که تا سال 1960 در این کشور حدود 5 سال زندگی کرده باشند می توانند تابعیت کشور قبرس را به دست آورند.
همچنین از سال 1960 به بعد هر زمان که کودکی از یک پدر قبرسی در هر کدام از کشورها به دنیا آمده باشد به عنوان تبعه کشور قبرس قلمداد می شود.
کودکانی که در کشور قبرس از مادری که دارای تابعیت قبرس است متولد شده باشند اما پدر آن ها فاقد تابعیت قبرس و یا اصلا مجهول التابعیت باشد، تابعیت کشور قبرس اعطا می شود.
والدین کودک متولد شده باید دارای سند ازدواج رسمی باشند تا بتوانند برای فرزند خود تابعیت کشور قبرس را درخواست دهند.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به قبرس، ازدواج با شهروندان قبرسی می باشد. در مورد اقامت قبرس از طریق ازدواج، کشور قبرس تابع قوانین اتحادیه شنگن می باشد. اما ازدواج در مرحله اول منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود و دریافت اقامت دائم منوط به حفظ شرایط اولیه ازدواج و تاییده دولت می باشد. به منظور انجام ازدواج رسمی، شهردار به عنوان مامور ثبت ازدواج معرفی خواهد شد. در کل می توان گفت یکی از ساده ترین راه های برای اقامت دائم قبرس ازدواج می باشد و در صورت انجام شدن این کار، فرد بدون محدودیت می تواند به کشورهای اروپایی سفر و یا مهاجرت کند.

شرایط مالی

از شرایط ازدواج این است که زوج قبرسی باید از نظر مالی مورد تایید قرار بگیرند و نباید در شرایط سخت مالی قرار داشته باشد یعنی زوجین در زمانی که می خواهند ازدواج کنند نباید در آمدشان کمتر از 1000 یورو باشد.

مسکن

فراهم کردن خانه جهت زندگی زوجین نیز یکی از ضروریات می باشد.

زمان ازدواج

ازدواج می تواند ظرف ۱۵ روز یا تا 3 ماه پس از تاریخ اعلام زوجین صورت بگیرد. در صورت اضطرار، زوجین می توانند از طریق شهردار در خواست ازدواج سریع خود را به ریاست جمهوری ارسال کنند تا در صورت پذیرفته شدن، زودتر از موعد کارهای ازدواج آن ها صورت بگیرد.

اخذ اقامت

در این روش در ابتدای ازدواج اقامت 2 ساله به فرد تعلق می گیرد و در صورتی که زندگی مشترک زوجین ادامه دار باشد و شرایط اولیه خود را حفظ نمایند بعد از گذشت سال دوم، اقامت 3 ساله و سپس تابعیت کشور قبرس را اخذ نمایند.

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

مهاجرت به قبرس ممکن است از طریق پناهندگی رخ دهد. در این قسمت از مقاله به بررسی اجمالی پناهندگی در قبرس می پردازیم. کشور قبرس با پذیرش پناهندگان به شدت مخالف است و افراد پناهجو در این کشور اصلا شرایط مناسبی ندارند، تا جایی که همواره ترس از اخراج شدن آن ها از این کشور قابل لمس می باشد و پناهجویان همیشه برای جلوگیری از اخراج شدن از این کشور تن به انجام کارهای بسیار سخت در این کشور می دهند و قاچاقچیان انسان همواره از اشتیاق افراد به مهاجرت سوء استفاده کرده و با دریافت هزینه های بالا از این افراد سوء استفاده مادی و معنوی می نمایند.

زمان بررسی درخواست پناهندگی حدود 6 ماه الی 12 ماه است.
پناهجویان در ابتدا در کشور قبرس حدود 18 الی 22 ماه بازداشت و زندانی می شوند،یعنی تا زمانی که پرونده آن ها توسط دادگاه این کشور مورد بررسی قرار بگیرد.
در صورت تایید پناهندگی به آن ها یک محل سکونت برای زندگی در این کشور اعطا می شود.
کشور قبرس مبلغی را به عنوان کمک هر ماه باید به پناهجویان پرداخت نماید اما در اکثر موارد این مبلغ پرداخت نمی گردد.
پناهجویان می توانند در بنگاه های کاریابی این کشور ثبت نام کرده و درخواست کار نمایند.
حداکثر حقوقی که ماهیانه یک پناهجو در کشور قبرس می تواند دریافت کند حدود 500 یورو می باشد.
پناهجویان در بخش های کشاورزی و بازیافت زباله و بخش نظافت در این کشور می توانند کار کنند.
ساعات کار در این کشور برای پناهجویان بسیار زیاد و طاقت فرسا می باشد.

در نتیجه مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد و اکیدا به افرادی پیشنهاد می شود که قبل از تصمیم در این خصوص تحقیقات لازمه را به عمل آورند و در ابتدا راه های قانونی مهاجرت را برای اخذ اقامت و تابعیت یک کشور انتخاب نمایند.

مهاجرت به قبرس برای هنرمندان و افراد فوق موفق

مهاجرت به قبرس برای هنرمندان و افراد هنرمند خارجی ممکن می باشد. شرایط مهاجرت به قبرس اروپایی از این طریق به این صورت است که اداره مهاجرت کشور قبرس اجازه اقامت موقت و کار را به هنرمندان بیگانه اعطا می کند. این افراد می توانند در محل های موسیقی و رقص و سرگرمی ها مدیریت کنند و فعالیت هنری داشته باشند.

درخواست مهاجرت به قبرس برای این افراد از طریق عوامل و مسئولین هنری محل های موسیقی و رقص و سرگرمی، مطابق فرایند اعطا می گردد و این عوامل هنری در کشور قبرس هستند که مسئولیت پذیری و اقامت طبیعی هنرمندان بیگانه در قبرس را بر عهده دارند. علاوه بر این، این عوامل هستند که اجازه اقامت موقت و اجازه کار به هنرمندان و افراد موفق را که در واحدهای هتل، تئاتر، سیرک و دیگر رویدادهای فرهنگی کار می کنند، اعطا می کنند. ضمن اینکه این درخواست ها از طریق ادارات خارج از کشور و اداره پلیس به اداره مهاجرت کشور قبرس ارسال می شود.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت افراد هنرمند به کشور قبرس به شرح زیر می باشد:

ارائه فرم درخواست M.58A.
ارائه فتوکپی پاسپورت
ارائه یک ضمانت نامه بانکی از 200 تا 500 یورو بسته به کشور مبداء بیگانه برای پوشش هزینه های زندگی در کشور قبرس
ارائه یک بلیط رفت و بازگشت
ارائه گواهی نامه از سوی کمیسیون درآمد داخلی که مالیات بر درآمد هنرمند پرداخت شده است
ارائه هزینه برای ارسال درخواست

هزینه مهاجرت به قبرس

مسیرهای متفاوتی برای اخذ اقامت قبرس وجود دارد که هزینه مهاجرت به قبرس از طریق هر کدام از این مسیرها متفاوت می باشد. هر کدام از مسیرهای مهاجرتی شرایط خاصی را نیز می طلبند به عنوان مثال در صورتی که برای مهاجرت تحصیلی اقدام می کنید، میزان تمکن مالی، شهریه دانشگاه و هزینه زندگی نیاز می باشد در صورتی که متقاضی سرمایه گذاری در قبرس می بایست در کنار هزینه های زندگی و تمکن مالی، سرمایه لازم جهت سرمایه گذاری داشته باشد. در تمامی مسیرهای مهاجرت به قبرس، هزینه های بیومتریک و بررسی پرونده نیز می بایست برای محاسبه هزینه مهاجرت به قبرس در نظر گرفته شود. در زیر به هزینه مهاجرت به قبرس در روش های مختلف اشاره شده است.

توضیحاتمیزان هزینه به یورو
میزان سرمایه گذاری یا سپرده مالی2.5 میلیون الی 3 میلیون
ثبت شرکتحداقل 200 هزار
میزان سرمایه جهت خوداشتغالی260 هزار الی 430 هزار
خرید ملک (فست ترک)حداقل 300 هزار
خرید ملک (نان فست ترک)حداقل 100 هزار
ازدواج ( فرم درخواست + بررسی مدرک ازدواج)35
تحصیل ( شهریه)حدود 10 هزار
کار (ضمانت نامه بانکی)حدود 500
ثبت بیومتریک به ازای هر متقاضی50
بررسی پرونده به ازای هر متقاضی500
تمدید ویزا30
ویزای ترانزیت فرودگاهی15
هزینه درخواست ویزای طولانی مدت60
هزینه درخواست ویزای کوتاه مدت چند بار ورود (1 تا 5 سال)60

هزینه های زندگی در قبرس

برای زندگی در قبرس جنوبی باید شرایط مهاجرت به قبرس و هزینه های زندگی در این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. هنگام تصمیم اخذ اقامت قبرس جنوبی حتما به هزینه زندگی و مقایسه این هزینه ها با ایران بپردازید. هزینه زندگی در کشور قبرس 62 درصد بالاتر از ایران است همچنین اجاره ها در کشور قبرس 17.14 درصد بالاتر از کشور ایران می باشد. در جدول زیر به مهمترین هزینه ها و مایحتاج زندگی در کشور قبرس اشاره کرده ایم.

    قیمت ها        مایحتاج زندگی        
14.00 یوروغذا در یک رستوران ارزان قیمت
50.00 یوروغذا در یک رستوران متوسط برای 2 نفر
0.77 یورویک بطری آب 1 و نیم لیتری
1.50 یورویک بطری شیر 1 لیتری
2.02 یورو1 کیلو گرم برنج سفید
2.97 یوروتخم مرغ
10.09 یورو1 کیلو گرم پنیرمحلی
9.79 یورو1 کیلوگرم گوشت گاو
1.63 یورو1 کیلو گرم گوشت مرغ
1.50 یوروبلیط یک طرفه حمل و نقل محلی
5.00 یوروتعرفه تاکسی عادی
1,651 یورواجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
1,327 یورواجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر
2,025 یوروقیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
1,473 یوروقیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس

با توجه به مسیرهای مهاجرتی متفاوت که اقامت قبرس را برای متقاضیان به همراه دارد، مدارک متفاوتی نیز از متقاضیان درخواست می شود. مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به قبرس قطعا با مدارک لازم جهت کار با یکدیگر متفاوت می باشد. برای مهاجرت تحصیلی متقاضی نیاز هست که پذیرش تحصیلی را به سفارت تحویل دهد در صورتی که در مهاجرت کاری متقاضی می بایست دعوتنامه کاری از کارفرمای قبرسی ارائه دهد. در زیر به مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به قبرس اشاره شده است.

مدارک هویتی و پاسپورت معتبر

ارائه تمکن مالی مناسب

ارائه مدارک سوء پیشینه

ارائه مدارک پزشکی

4 عدد عکس که به تازگی گرفته شده است

بیمه درمانی

مزایا و معایب مهاجرت به قبرس

قبل از تصمیم برای مهاجرت به قبرس می بایست در مورد مزایا و معایب مهاجرت به قبرس اطلاعات دقیقی به دست آوردی تا با دیدی باز این کشور را برای مهاجرت و زندگی انتخاب کنید. هر کشوری در کنار مزایای بسیار خود حتما معایبی نیز دارد که می توان با آشنایی با این معایب و در کنار آن مزایای ارزشمند آن و مقایسه با شرایط زندگی و مهاجرت با دیگر کشورها، برترین کشور را برای مهاجرت برگزید. در زیر به مزایا و معایب مهاجرت به قبرس اشاره شده است.

 • مزایا مهاجرت به قبرس

  عضو کشورهای اروپایی

  واحد پولی یورو

  هزینه های زندگی پایین تر از سایر کشورهای اروپایی

  شهریه بسیار مقرون به صرفه دانشگاه ها

  دارای دانشگاه های مورد تایید اروپا و آمریکا

  امنیت بالا و پایین بودن فساد

  آب و هوای مناسب و معدل

 • معایب مهاجرت به قبرس

  عضو شنگن نیست

  برای زندگی و کار بهتر می بایست به زبان های ترکی یا یونانی تسلط داشته باشید

  اعتبار کمتر پاسپورت نسبت به کشورهای تراز یک اروپا

  سطح درآمد کمتر نسبت به بقیه کشورهای اروپایی

مقایسه قبرس جنوبی و یونان

کشور های قبرس جنوبی و یونان، هر دو عضو اتحادیه اروپا می باشند و هزینه زندگی در این دو کشور در مقایسه با سایر کشور های اروپایی نسبتا ارزان تر می باشد. کشور یونان عضو شینگن نیز می باشد و افراد با داشتن پاسپورت این کشور قادر می باشند علاوه بر کلیه کشور های اروپایی به کلیه کشور های عضو شینگن بدون نیاز به مجوز رفت و آمد نمایند. هر دو کشور با خرید ملک در همان ابتدا به متقاضیان و همسر و فرزندان کمتر از 24 سال وی اقامت دائم اهدا می نمایند، اما خرید ملک در یونان ارزان تر از قبرس جنوبی می باشد، همچنین افراد با خرید ملک در یونان و اخذ اقامت دائم این کشور قادر می باشند برای مادر و پدر خود و مادر و پدر همسر خود نیز اقامت این کشور را اخذ نمایند. طول پروسه این امر برای هر دو کشور به صورت تقریبی کمتر از 6 ماه می باشد. از مزایای کسب اقامت این دو کشور، می توان به عدم شرط حضور اشاره نمود.

همچنین افراد در صورتی که نشان دهند از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند و یک ملک در این دو کشور اجاره نمایند و یا در صورتی اینکه فرد فری لنسر باشد و اثبات نماید دارای شغلی غیرحضوری در کشوری دیگر می باشد که به واسطه آن از درآمد ماهانه 2500 الی 3000 یورو برخوردار می باشد می تواند اقامت این کشور ها را بدست آورند. همچنین قابل ذکر است افراد با اخذ اقامت این دو کشور قادر می باشند پروسه اخذ اقامت کشورهای برتری مانند کانادا، آمریکا و… را سریع تر و همچنین شانس اخذ ویزا را بیشتر نمایند.

اخذ تابعیت و اقامت دائم قبرس

در این مقاله شرایط مهاجرت و اقامت قبرس جنوبی و اخذ تابعیت این کشور را مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای کسانی که که تمایل به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور قبرس را دارند، امکان خرید ملک در قبرس وجود دارد. بدنبال این خرید ملک اخذ اقامت قبرس و همچنین اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس برای افراد امکانپذیر می شود.

راه دوم اخذ تابعیت قبرس می تواند ازدواج باشد. همانطور که در بالا ذکر شد افراد خارجی می توانند با اتباع کشور قبرس ازدواج نموده و در صورت رعایت شرایط لازمه در ابتدا یک اقامت 2 ساله پس از آن یک اقامت 3 ساله و بعد از آن اقامت دائم و سپس تابعیت و پاسپورت قبرس را بدست آورند. اما توصیه موسسه ملک پور این است که افراد هزینه بالایی را متقبل نشوند و با یک هزینه کمتر می توانند اقامت و تابعیت بهترین کشورهای دنیا از جمله کشور اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک و…. را از طریق ثبت شرکت با یک هزینه بسیار اندک بدست آورند.

دسته بندی شده در: